İşte Yapay Zekanın Yeni Hedefi: Bir Hayvan Kadar Zeki Olmak

Gerçekleştirilen sayısız yapay zeka çalışmasına bir yenisi daha eklendi. Geliştirilen yapay zeka algoritmaları bu kez bir hayvan kadar zeki olmak adına yarışacak.


Önümüzdeki günlerde yapay zekaların ne kadar ileri gidebileceğini test etmek adına oldukça ilginç bir deney gerçekleştirecek. Deney süresince araştırmacılardan oluşan ekip, hayvan zekasını ölçmek adına tasarlanmış görevleri yapay zekalara atayacak. Hayvan ve Yapay Zeka Olimpiyatları (Animal-AI Olympics) adı verilen deneyde, üstün başarı gösteren yapay zekaları geliştiren geliştiricilere 10.000 dolardan fazla bir ödül verilecek.

Ekip, bu ay içerisinde yarışma için geliştirdikleri sanal 'oyun parkı'nı ve yapay zekaları test edecekleri bir dizi bilişsel yeteneği duyurmayı planlıyor. Bu açıklamadan sonra araştırmacılar, şimdiden oyun parkını öğrenmeleri adına yapay zekalarını eğitmeye başlayabilirler.

Haziran ayında etkinlik organizatörleri, yapay zekaları daha önce hiç görmedikleri 100 adet oyun parkı görevine tabi tutacak. Tüm yapay zekaların tıpkı hayvanlara uygulanan zeka testlerinde olduğu gibi tek bir görevi olacak, o da yiyecek bulmak. Olimpiyatların tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.
Google Pixel 4 XL, En İyi Telefon Ekranına Sahip
Google Pixel 4 XL, En İyi Telefon Ekranına Sahip

DisplayMate, geçtiğimiz gün tanıtılan Google Pixel 4 XL’ın ekranına A+ derecesini verdi. DisplayMate üzerinde alınabilecek en yüksek puana layık görülen Google Pixel 4 XL, geçtiğimiz...

Artık Raspberry Pi’ye Windows 10 ARM Yüklemek Mümkün
Artık Raspberry Pi’ye Windows 10 ARM Yüklemek Mümkün

Raspberry Pi 3’e Windows 10 ARM yüklemek isteyenlerin kullanabileceği muhtemelen en kısa yol ortaya çıktı. ...

Bir Araştırmaya Göre 8 Farklı Türde Oyuncu Bulunuyor
Bir Araştırmaya Göre 8 Farklı Türde Oyuncu Bulunuyor

Video oyun sektörünün hızla yükselmeye devam ettiği günümüzde, bir pazar araştırma şirketi kaç çeşit oyuncu olabileceği üzerine bir çalışma yaptı. Oyunseverleri mümkün olan en...