Huawei’in Akıllı Hoparlörü Sound X’in Özellikleri Belli Oldu

Huawei’in Akıllı Hoparlörü Sound X’in Özellikleri Belli Oldu

Çinli teknoloji devi Huawei’in bir süredir üzerinde çalıştığı akıllı hoparlörünün tasarımı ve teknik özellikleri sızdırıldı. Görünüşü itibarıyla Apple HomePod'a oldukça benzeyen Sound X, üstün bir ses kalitesine sahip olacak.


Dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon üreticisi olan Huawei, Apple ve Amazon’un at koşturduğu akıllı hoparlör pazarına iddialı bir ürünle giriş yapmaya hazırlanıyor. Çinli şirketin Sound X adını verdiği cihazı, Çin’in en popüler sosyal medya platformu Weibo’da ortaya çıktı. 

Bir kullanıcı tarafından sızdırılan görselde, akıllı hoparlörün hem tasarımı hem de teknik özellikleri rahatlıkla görülüyor. Tasarım anlamında, Apple’ın popüler akıllı hoparlörü HomePod'a fazlasıyla benzeyen Huawei Sound X, oldukça şık görünüyor. Stüdyo kalitesinde ses deneyimi sunması beklenen Sound X, 60W çift subwoofer (iki adet 3,5 inç woofer) ve altı adet 1,5 inç tam aralıklı hoparlörü (toplam güç 48W) ile Amazon ve Apple’ı titretmeye geliyor. 

huawei

Müzik dinlerken 360 derece ses deneyimi yaşamanıza imkan tanıyan Sound X, dahili 512MB RAM ve 8GB dahili depolama alanına sahip dört çekirdekli 1.5GHz işlemci ile donatıldı. 165mm genişliğinde ve 203mm yükseliğinde olan akıllı hoparlör, 3.5 kilogramlık bir ağırlığa sahip. 

huawei sound x

Bluetooth 5.0 teknolojisini destekleyen Huawei Sound X'in 25 Kasım'da Huawei MatePad ile birlikte piyasaya sürülmesi bekleniyor. Apple HomePod’un karşısına konumlandırılacak olan akıllı hoparlörün nasıl bir fiyata sahip olacağı ise henüz belli değil. 
Oyun Bilgisayarları Yakında Ucuzlayacak mı? (Stadia Etkisi)
Oyun Bilgisayarları Yakında Ucuzlayacak mı? (Stadia Etkisi)

Yeryüzündeki milyonlarca oyuncunun ve özellikle oyuncu olmak isteyip, yeterli donanıma sahip olamayanların beklediği yıllar geldi. Nvidia, Sony gibi devlerin ilk adımlarını attığı "bulut oyunculuğu" k...

Huawei Mate 20 Serisinin EMUI 9.1 Testlerine Başladı
Huawei Mate 20 Serisinin EMUI 9.1 Testlerine Başladı

Huawei tarafından yapılan açıklamalarda, Mate 20 serisi telefonlar için EMUI 9.1.0.123 sürümünün Çin'de test edilmeye başlandığı ifade edildi. Testlerin bitmesinin ardından Huawei Mate 20 kullanıcılar...

Rainbow Six Siege, 50 Milyon Oyuncuya Ulaştı
Rainbow Six Siege, 50 Milyon Oyuncuya Ulaştı

Rainbow Six Siege, video oyunlarındaki en büyük başarı öykülerinden biri olmaya devam ediyor. Elde edilen son bilgilere göre popüler FPS oyunu, 50 milyon oyuncu barajını aşarak yeni bir başarıya daha ...