PlayStation 4 İçin Cross-Play Sistemi Beta Aşamasından Geçti

Sony, bir süredir PlayStation 4 için cross-play adı verilen 'çoklu platformları bir oturumda birleştirme' sistemi üzerinde çalışıyordu. Sony, sistemin beta programından çıktığını belirtti ve artık geliştiriciler bu sistemi oyunlarına ekleyebilecekler.


"Cross-Play" ismi verilen çarpraz platform desteği, farklı platformdaki oyuncuların aynı sunucularda toplanmasına izin veren bir sistemdir. Şu anda Fortnite'da var olan bu sistem fazlasıyla eleştiriye maruz kalmış olsa da bazı oyuncuların da hoşuna giden bir sistem olmaya devam ediyor.

Uzun zamandır istenen Cross-Play desteği artık Playstation 4 için de geliyor. Wired sitesinin yaptığı habere göre Sony, cross-play sisteminin beta testlerini bitirdi ve artık geliştiriciler oyunlarına cross-play özelliğini ekleyebilecekler.

Call of Duty: Modern Warfare, bu özelliği kullanacak ilk büyük oyun olabilir

Sony, resmi bir duyuruyla cross-play özelliğinin betadan çıktığını belirtmemiş olsa da Wired isimli haber sitesinin Sony'nin CEO'su Jim Ryan'la yaptığı röportaja göre cross-play özelliği artık hazır durumda. Raporlara göre, bu özelliği kullanacak ilk büyük PS4 oyunu, Call of Duty: Modern Warfare olacak.

PlayStation 4 oyuncuları, bu sistemin hiç gelmeyeceğini düşünmeye başlamıştı zira Sony, uzun zamandır konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamıştı. Fortnite'daki çarpraz platform desteğinin de engellenmesi bu konuya tuz biber olmuştu ancak şirket bir sürpriz yaparak kimi oyuncuları sevindiren, kimi oyuncuları ise öfkelendiren çarpraz platform desteğini sonunda geliştiricilerin hizmetine sundu.
İstanbul, 5G Vadisi Açık Test Sahası'na Ev Sahipliği Yapacak
İstanbul, 5G Vadisi Açık Test Sahası'na Ev Sahipliği Yapacak

5'inci nesil haberleşme teknolojilerine yönelik ekosistem oluşturulması hedefi doğrultusunda Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı ile Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK)...

Blizzard Efsanesi Diablo 3'ün 16.Sezonu Yayınlandı
Blizzard Efsanesi Diablo 3'ün 16.Sezonu Yayınlandı

Blizzard, Diablo 3'ün 16.sezonunun bilgisayar oyuncuları için bugün yayınlandığını açıkladı. Konsol kullanıcıları ise yeni sezona yarın itibariyle ulaşabilecek. ...

Nokia Kullanıcı Verilerini Çin'e Gönderdi
Nokia Kullanıcı Verilerini Çin'e Gönderdi

Nokia, geçtiğimiz aylarda bir hata nedeniyle bazı Nokia 7 Plus kullanıcılarının verilerini Çin'deki bir sunucuya gönderdi. ...