Microsoft, E3 2019'da Xbox'lar İçin "Bir Şeyler" Planlıyor

Microsoft, E3 2019'da Xbox'lar İçin "Bir Şeyler" Planlıyor

Microsoft'un yeni nesil oyun konsollorını beklenilenden daha erken görebiliriz. Zira şirketin yaklaşmakta olan E3 2019 için yapmış olduğu tanıtım materyali brifinginde, yeni Xbox ailesi için bir kod adı olan Scarlett ismine referanslar bulunuyor.


Microsoft'un E3 2019'da düzenleyeceği ve bir süredir reklamını yaptığı etkinlikte, şirketin yeni nesil donanımlar tanıtacağını biliyoruz. Yayınladıkları reklam görsellerinde ufak tefek referanslara rastladığımız gibi, bunların en sonuncusu ise, videolarından birinde kırmızının scarlet tonunun RGB kodları (255, 36, 0) oldu. (Bunları sırasıyla en aşağıdaki tweet'lerde görebilirsiniz.)

Tahmin edebileceğiniz üzere bu renk tonu, Xbox'ın yeni sürümü Scarlett ailesine doğrudan bir gönderme. Scarlett ailesi, şu an bildiklerimizi aktaracak olursak, iki adet versiyona sahip olacak: Bunlardan Anaconda kod adlı olanı oldukça güçlü olacakken, Lockhart kod adlı diğeri Xbox One S tarzında, daha standart olacak.

Bazı raporlar, bu modellerden birinin oyun yayıncılığını dikkate alacağını ve buna özel değişiklikler içereceğini de söylüyordu. Google'ın oyun konsolu Stadia'nın da benzer bir mantıkta olduğu düşünülürse, şirketin böyle bir adım atması hiç de mantıksız olmaz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Cyberpunk 2077’de Gelişim Sürecinin Son Aşamasına Gelindi
Cyberpunk 2077’de Gelişim Sürecinin Son Aşamasına Gelindi

CD Projekt Red, dün gece Cyberpunk 2077 ile ilgili yeni bir bilgi paylaştı. Geliştirici şirket, üçüncü çeyrek mali raporlarını açıklarken oyunun gelişiminin son aşamasına gelindiğini açıkladı. Evet ar...

14 Huawei ve Honor Modeli, EMUI 9.1 Açık Betasıne Eklendi
14 Huawei ve Honor Modeli, EMUI 9.1 Açık Betasıne Eklendi

Huawei, kendi arayüzü olan EMUI 9.1'in açık beta programına 14 Huawei ve Honor akıllı telefonu daha ekledi. ...

Samsung, Galaxy A91 Telefonu İçin BIS Sertifikası Aldı
Samsung, Galaxy A91 Telefonu İçin BIS Sertifikası Aldı

2019 yılında piyasaya sürdüğü Galaxy S10 ve Galaxy Note10 gibi amiral gemisi cihazların yanı sıra yeni özellikleri test ettiği Galaxy A serisinde de farklı cihazları tanıtan Samsung, gelecek sene için...