Microsoft, E3 2019'da Xbox'lar İçin "Bir Şeyler" Planlıyor

Microsoft, E3 2019'da Xbox'lar İçin "Bir Şeyler" Planlıyor

Microsoft'un yeni nesil oyun konsollorını beklenilenden daha erken görebiliriz. Zira şirketin yaklaşmakta olan E3 2019 için yapmış olduğu tanıtım materyali brifinginde, yeni Xbox ailesi için bir kod adı olan Scarlett ismine referanslar bulunuyor.


Microsoft'un E3 2019'da düzenleyeceği ve bir süredir reklamını yaptığı etkinlikte, şirketin yeni nesil donanımlar tanıtacağını biliyoruz. Yayınladıkları reklam görsellerinde ufak tefek referanslara rastladığımız gibi, bunların en sonuncusu ise, videolarından birinde kırmızının scarlet tonunun RGB kodları (255, 36, 0) oldu. (Bunları sırasıyla en aşağıdaki tweet'lerde görebilirsiniz.)

Tahmin edebileceğiniz üzere bu renk tonu, Xbox'ın yeni sürümü Scarlett ailesine doğrudan bir gönderme. Scarlett ailesi, şu an bildiklerimizi aktaracak olursak, iki adet versiyona sahip olacak: Bunlardan Anaconda kod adlı olanı oldukça güçlü olacakken, Lockhart kod adlı diğeri Xbox One S tarzında, daha standart olacak.

Bazı raporlar, bu modellerden birinin oyun yayıncılığını dikkate alacağını ve buna özel değişiklikler içereceğini de söylüyordu. Google'ın oyun konsolu Stadia'nın da benzer bir mantıkta olduğu düşünülürse, şirketin böyle bir adım atması hiç de mantıksız olmaz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
LineageOS, 9 Yeni Cihazda Daha Android Pie Desteği Sunuyor
LineageOS, 9 Yeni Cihazda Daha Android Pie Desteği Sunuyor

Kişiselleştirilmiş ROM’lar arasında en çok bilinenlerden olan LineageOS, dokuz yeni cihazda daha Android Pie'ı destekleyecek. Nvidia Shield Tablet de yeniden LineageOS’un bir parçası olacak. ...

Apple, Akıllı Telefon Pazarında Oppo'nun Gerisinde Kaldı
Apple, Akıllı Telefon Pazarında Oppo'nun Gerisinde Kaldı

Bağımsız bir veri paylaşım platformu, 2019 yılının ikinci çeyreği için dünyanın en büyük akıllı telefon üreticileri listesini yayımladı. Yayımlanan listede Apple'ın iPhone satışlarında kan kaybetmeye ...

8K'da 120 Hz Görüntü Veren AIO Bilgisayar
8K'da 120 Hz Görüntü Veren AIO Bilgisayar

Sharp, Toshiba için yüksek kaliteli AIO bilgisayarlar üzerinde çalışıyor. Sharp, Toshiba ile...