Samsung Galaxy Fold'un, Sağlamlık Testi Sonuçları Açıklandı

Samsung Galaxy Fold'un, Sağlamlık Testi Sonuçları Açıklandı

Samsung'un katlanabilir ekranlı ilk telefonu olarak kısa süre piyasaya sürülecek olan Fold modelinin, sağlamlık testlerinin sonuçları Samsung tarafından paylaşıldı. Yapılan testlerin sonucunda telefon 5 sene boyunca kapatıp açmaya dayanıklı.


Samsung'un akıllı telefon sektörüne yeni bir yön verecek olan ilk katlanabilir ekranlı telefonu Galaxy Fold için akıllarda yer eden soruların belki de en başında ekranın ne kadar dayanıklı olacağı konusu yer alıyordu. Samsung bu konuda da şeffaf davranmayı tercih ederek test sonuçlarını açıkladı. 

Yapılan testlerin sonucu kullanıcılar için samimi gelecek mi bilinmez ancak, telefon Samsung'a göre tam olarak 200 bin sefer kapatıp açılabiliyor. Otomatik robotlarla yapılan testlerin sonuçlarına göre eğer telefonunuzun ekranını günde 100 sefer kapatıp açarsanız, telefonunuzun ekranının kapanmasını sağlayan menteşeler size 5 yıl boyunca sorun çıkartmadan kullanma deneyimi sunacak. Yapılan araştırmaların sonucuna göre kullanıcılar telefonlarını yaklaşık olarak 2 sene kullanabiliyorlar. Bu da demek oluyor ki telefonunu yenilemek isteyen bir kullanıcı, Galaxy Fold'u bir köşeye bıraktığı zaman ekranı düzgün bir şekilde açılıp kapanmaya devam edecek.

Videoda görülebileceği gibi telefon sabit bir hızla test edilmiş ve 200 bin sonucuna ulaşılmış. Ancak bunu gerçek hayatta düşündüğümüz zaman, her kullanıcının telefonunu en az bir kez düşürmesi, kapatma hızı gibi durumlar göz önünde bulundurulduğunda bu sayıya ulaşmanın neredeyse imkansız olduğu söylenebilir. 26 Nisan'da piyasaya çıkacak olan Galaxy Fold'un Amerika fiyatının 1980 dolar (yaklaşık 11.500 TL) seviyelerinde olacağı biliniyor. Türkiye fiyatları henüz kesinleşmese de yakın zamanda tüm detaylarını gözümüzle görebileceğimiz bu model, kullanıcılar tarafından merakla bekleniyor.
Galaxy S10 Plus, Samsung'un En İnce Amiral Gemisi Olabilir
Galaxy S10 Plus, Samsung'un En İnce Amiral Gemisi Olabilir

Samsung, tasarımda eski ince tasarıma dönmüş olabilir. Yeni S10+ Samsung'un en ince amiral gemisi olacak. ...

İddia: Realme 4'ün Kutusu Ortaya Çıktı
İddia: Realme 4'ün Kutusu Ortaya Çıktı

Henüz Realme 3'ün çıkmasının üstünden 3 ay geçmişken, Realme 4 kutusu olduğu iddia edilen bir kutu ortaya çıktı. ...

51. Bölge Etkinliği Kurucusu, Bir Festival Üzerine Çalışıyor
51. Bölge Etkinliği Kurucusu, Bir Festival Üzerine Çalışıyor

İnterneti kasıp kavuran 51. Bölge Facebook etkinliği, kısa bir süre önce bir festivale dönüştürüleceği konusunda söylentilere konu olmuştu. Yeni çıkan haberlere göre etkinlik hazırlama aşamasına geldi...