Twitter Dünya Genelinde Çöktü mü?

Twitter Dünya Genelinde Çöktü mü?

Geçtiğimiz hafta Facebook ve Instagram'da yaşanan sorunun bir benzeri bugün Twitter'da yaşanıyor. Popüler sosyal medya sitesine dünya genelinde erişilemiyor.


Sosyal medya platformları, artık hayatımızın bir parçası ve hatta bazıları için bağımlılık hâline geldi. Öyle ki bu platformlarda yaşanan sorunlar, insanları çileden çıkartabiliyor. Geçtiğimiz hafta Facebook ve Instagram'da yaşanan sorunun bir benzeri bu sefer de Twitter’da meydana geldi.

Twitter’a an itibariyle ne web sitesi üzerinden ne de mobil uygulaması üzerinden erişilemiyor. DownDetector’de yer alan haritaya göre siteye erişim sorununun en belirgin olduğu ülkeler Birleşik Krallık ve ABD.

twitter çöktü mü

Twitter, bir sorunun olduğunu yukarıdaki fotoğrafla doğrulamışken siteye erişim şikâyetleri ülkemizde de yaşanıyor ve bu sorunun dünya genelinde olduğu düşünülüyor. Haritaya göre sorunun yaşandığı diğer ülkeler arasında Fransa, İspanya, Almanya gibi Batı Avrupa ülkelerinin yanı sıra Hindistan ve Japonya’da da erişim sorunu yaşanıyor.

Twitter'ın anlık olarak erişim durumunu buraya tıklayarak gidebileceğiniz canlı haritadan takip edebilirsiniz. Twitter'da yaşanan bu teknik sorunu anbean takip ederek haberimizdeki güncellemelerle sizlerle paylaşıyor olacağız.

Güncelleme: Saat 22:45 itibarıyla Twitter'a erişim yeniden sağlandı. Yaşanan sorun hakkında henüz resmi bir açıklama gelmezken kullanıcıların platforma girdiklerinde karşılaştığı "Teknik bir sorun var" mesajındaki teknik sorunun ne olduğunu öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.
Mozilla, Reklamsız Haber Servisini Test İçin Hazırlıyor
Mozilla, Reklamsız Haber Servisini Test İçin Hazırlıyor

Mozilla’nın tamamen reklamsız olacak olan haber servisi aboneliği sisteminin ücreti aylık 5 dolar olacak. ...

iPhone 5G Destekli Telefon Üretecek mi? Ne Zaman Tanıtılacak
iPhone 5G Destekli Telefon Üretecek mi? Ne Zaman Tanıtılacak

Bu yıla damgasını vuran teknoloji gelişmelerinden biri de 5G internet teknolojisi. Bu gelişmeden geri kalmak istemeyen Apple, önümüzdeki Eylül ayında 5G destekli bir model çıkartmayı planlıyor ...

Sony, İnanılmaz Yüksek Hıza Sahip CFexpress Kartları Duyurdu
Sony, İnanılmaz Yüksek Hıza Sahip CFexpress Kartları Duyurdu

Sony, okuma hızı 1700 MB/s, yazma hızı ise 1480 MB/s olan hafıza kartları CFexpress Type B hafıza kartlarının duyurusunu yaptı. ...