Twitter Dünya Genelinde Çöktü mü?

Twitter Dünya Genelinde Çöktü mü?

Geçtiğimiz hafta Facebook ve Instagram'da yaşanan sorunun bir benzeri bugün Twitter'da yaşanıyor. Popüler sosyal medya sitesine dünya genelinde erişilemiyor.


Sosyal medya platformları, artık hayatımızın bir parçası ve hatta bazıları için bağımlılık hâline geldi. Öyle ki bu platformlarda yaşanan sorunlar, insanları çileden çıkartabiliyor. Geçtiğimiz hafta Facebook ve Instagram'da yaşanan sorunun bir benzeri bu sefer de Twitter’da meydana geldi.

Twitter’a an itibariyle ne web sitesi üzerinden ne de mobil uygulaması üzerinden erişilemiyor. DownDetector’de yer alan haritaya göre siteye erişim sorununun en belirgin olduğu ülkeler Birleşik Krallık ve ABD.

twitter çöktü mü

Twitter, bir sorunun olduğunu yukarıdaki fotoğrafla doğrulamışken siteye erişim şikâyetleri ülkemizde de yaşanıyor ve bu sorunun dünya genelinde olduğu düşünülüyor. Haritaya göre sorunun yaşandığı diğer ülkeler arasında Fransa, İspanya, Almanya gibi Batı Avrupa ülkelerinin yanı sıra Hindistan ve Japonya’da da erişim sorunu yaşanıyor.

Twitter'ın anlık olarak erişim durumunu buraya tıklayarak gidebileceğiniz canlı haritadan takip edebilirsiniz. Twitter'da yaşanan bu teknik sorunu anbean takip ederek haberimizdeki güncellemelerle sizlerle paylaşıyor olacağız.

Güncelleme: Saat 22:45 itibarıyla Twitter'a erişim yeniden sağlandı. Yaşanan sorun hakkında henüz resmi bir açıklama gelmezken kullanıcıların platforma girdiklerinde karşılaştığı "Teknik bir sorun var" mesajındaki teknik sorunun ne olduğunu öğrenmek için biraz daha beklememiz gerekiyor.
Su Damlası Çentikli Honor 8A, Ön Siparişe Açıldı
Su Damlası Çentikli Honor 8A, Ön Siparişe Açıldı

Henüz resmi olarak tanıtılmamış olan Honor 8A, şirketin çevrimiçi mağazasında ön sipariş için listelendi. Böylece cihazın özellikleri ve fiyatı ortaya çıkmış oldu. ...

Türkiye İnternet Kullanımına İstatistikleri - 2019
Türkiye İnternet Kullanımına İstatistikleri - 2019

Her yıl yayınlanan We Are Social araştırmasından Türkiye’deki internet kullanımına ilişkin ilgin detayları bir araya getirdik. Hangi sosyal medya mecrasını daha çok kullanıyoruz, internette ortalama k...

Google Chrome Ekibi Yeni Özellikleri Test Ediyor
Google Chrome Ekibi Yeni Özellikleri Test Ediyor

Google Chrome geliştirici ekibi, sekmeleri gruplandıran ve kaydeden, kaydettiği bu grupları daha sonradan tekrar erişilebilir kılan bir özelliği test ettiğini duyurdu. Bu özellik Google Chrome'un Cana...