Türkiye Genelinde İnternet Bağlantısında Sorunlar Yaşanıyor

Türkiye Genelinde İnternet Bağlantısında Sorunlar Yaşanıyor

Türkiye’nin dört bir yanındaki internet kullanıcılarından alınan bildirimlere göre, özellikle sunucuları yurt dışında olan internet sitelerine erişimde ciddi sorunlar yaşanıyor. Artan şikayetlerin detaylarını aktarıyoruz.


Bugün saat 15.00 sularından itibaren ülkemizdeki kullanıcıları, sözlük sitelerinde ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları bildirimlerle bağlantıların ciddi şekilde yavaşladığını ilettiler. 

Kullanıcıların deneyimledikleri sorunlara göre, özellikle sunucuları yurt dışında bulunan servislere ulaşmakta güçlük yaşanıyor. Facebook ve Twitter gibi servislerde görsel veriler oldukça geç yükleniyor. 

Bazı kullanıcılar, sadece bağlantı yavaşlama sorunu değil doğrudan kesintiler yaşadıklarını da iletiyorlar. Yine aynı şekilde mobil veri bağlantılarında da yavaşlama ve kopmalar yaşandığı gözlemleniyor.

Sorunlarına dair en çok bildirim gelen operatörler sabit genişbant bağlantıda Uydunet, Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell. Hücresel veri bağlantısında ise yine Vodafone ve Turkcell'e dair bildirimler geliyor.

Sorunun yaygın olduğuna ilişkin şikayetler Facebook gruplarında ve sözlük sitelerinde artmaya devam ediyor. Şu an için söz konusu yavaşlığın sunucuların yurt dışında bulunduğu servislere odaklandığını tekrarlamakta fayda var. 

Ekşi Sözlük'te konuya ilişkin açılan başlıkta yapılan bildirimlerden bazıları:

Konuya ilişkin Twitter'dan gelen mesajlar:

Daha net bilgilere ulaştıkça haberimizi güncelleyip sizleri bilgilendireceğiz. Takipte kalın.
Minecraft’ın 4K Grafik Paketi Güncellemesi Resmen İptal Edil
Minecraft’ın 4K Grafik Paketi Güncellemesi Resmen İptal Edil

Minecraft için 2 yıl önce geliştirici şirket Mojang tarafından duyurulan "The Super Duper Graphics Pack" isimli 4K grafik modu resmen iptal edildi. ...

Samsung, Galaxy S11'de Neden Kameraya Odaklanmak Zorunda?
Samsung, Galaxy S11'de Neden Kameraya Odaklanmak Zorunda?

Yıllardır akıllı telefon kameraları konusunda öncü şirket olan Samsung, bu unvanını son iki yılda Huawei'ye kaptırmış durumda. Şirket, 'en iyi fotoğrafları Samsung çeker' fikrini korumak için Galaxy S...

Red Dead Redemption 2'nin Son Güncellemesi Beğenilmedi
Red Dead Redemption 2'nin Son Güncellemesi Beğenilmedi

Yeni güncellemesiyle görüntü kalitesinde değişiklik yaşanan Red Dead Redemption 2, oyuncularından büyük tepki topladı. ...