Türkiye Genelinde İnternet Bağlantısında Sorunlar Yaşanıyor

Türkiye Genelinde İnternet Bağlantısında Sorunlar Yaşanıyor

Türkiye’nin dört bir yanındaki internet kullanıcılarından alınan bildirimlere göre, özellikle sunucuları yurt dışında olan internet sitelerine erişimde ciddi sorunlar yaşanıyor. Artan şikayetlerin detaylarını aktarıyoruz.


Bugün saat 15.00 sularından itibaren ülkemizdeki kullanıcıları, sözlük sitelerinde ve sosyal medya hesapları üzerinden yaptıkları bildirimlerle bağlantıların ciddi şekilde yavaşladığını ilettiler. 

Kullanıcıların deneyimledikleri sorunlara göre, özellikle sunucuları yurt dışında bulunan servislere ulaşmakta güçlük yaşanıyor. Facebook ve Twitter gibi servislerde görsel veriler oldukça geç yükleniyor. 

Bazı kullanıcılar, sadece bağlantı yavaşlama sorunu değil doğrudan kesintiler yaşadıklarını da iletiyorlar. Yine aynı şekilde mobil veri bağlantılarında da yavaşlama ve kopmalar yaşandığı gözlemleniyor.

Sorunlarına dair en çok bildirim gelen operatörler sabit genişbant bağlantıda Uydunet, Türk Telekom, Vodafone ve Turkcell. Hücresel veri bağlantısında ise yine Vodafone ve Turkcell'e dair bildirimler geliyor.

Sorunun yaygın olduğuna ilişkin şikayetler Facebook gruplarında ve sözlük sitelerinde artmaya devam ediyor. Şu an için söz konusu yavaşlığın sunucuların yurt dışında bulunduğu servislere odaklandığını tekrarlamakta fayda var. 

Ekşi Sözlük'te konuya ilişkin açılan başlıkta yapılan bildirimlerden bazıları:

Konuya ilişkin Twitter'dan gelen mesajlar:

Daha net bilgilere ulaştıkça haberimizi güncelleyip sizleri bilgilendireceğiz. Takipte kalın.
Terörü Öven İki Ekşi Sözlük Yazarı Tutuklandı
Terörü Öven İki Ekşi Sözlük Yazarı Tutuklandı

Yeni Zelanda'daki terör saldırısını övdükleri gerekçesiyle biri Denizli, biri Antalya'da iki Ekşi Sözlük yazarı çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. ...

Java'yı Baştan Öğreten Udemy Kursu 24,99 TL Oldu
Java'yı Baştan Öğreten Udemy Kursu 24,99 TL Oldu

Online eğitim platformu olan Udemy, Java programlama dilini ileri seviyede öğrenmek isteyenler için Sıfırdan İleri Seviyeye Komple Java Geliştirici Kursu'nu sadece 24,99 TL'ye sunuyor. ...

Tor Browser'ın 9.0 Sürümü Yayınlandı
Tor Browser'ın 9.0 Sürümü Yayınlandı

İhtiyaç duyduğunuz tüm yama yeniden yapılandırma ve araç güncellemelerine ek olarak Tor Browser'ın daha iyi çalışmasını sağlamak için büyük geliştirmeler yapıldı. ...