NASA, Mars Helikopteri'ni Bu Yaz Tamamlamayı Planlıyor

NASA, Mars Helikopteri'ni Bu Yaz Tamamlamayı Planlıyor

Gelecek sene düzenlenecek olan Mars uçuşu için hazırlanan Mars Helikopteri’nin yapımının bu yaz tamamlanacağı düşünülüyor.


NASA’nın Mars Helikopteri, geçtiğimiz günlerde bir başka önemli testten de geçti. Mars’ın 2020 görevinde kullanmayı amaçladığı helikopterin bu yaz Mars aracına entegre edileceği de NASA’nın planları arasında bulunuyor.

Bu yılın başlarına doğru JPL, Mars ortamlarının simüle edildiği bir alanda Mars Helikopteri’nin testlerini gerçekleştirmişti ve helikopteri 90 derecenin altındaki sıcaklıklarda test etmişti. Helikopter tüm bu testlerden başarılı bir şekilde geçti. Şu an yeni bir güneş paneli monte edilen Mars Helikopteri şu anda tekrardan JPL’ye gönderildi. NASA, helikopter üzerine bir kamera haricinde başka bir bilimsel alet yerleştirmeyeceğini belirtti. Bu sayede NASA, üzerinde kamera harici hiçbir alet bulunmayan bir helikopteri Dünya’dan Mars’a uçurmanın teknolojik olarak mümkün olduğunu da gösterecek.

2020 yılında gerçekleşecek olan Mars görevinde kullanılacak aracın 2020 yılının Temmuz ayında fırlatılıp 18 Şubat 2021 tarihinde Mars’a varması planlanıyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Fotoğraf Çekerken Kadrajdaki İnsanları Silip Atan Uygulama
Fotoğraf Çekerken Kadrajdaki İnsanları Silip Atan Uygulama

Çektiğiniz fotoğraflardaki insanları, fotoğrafı bozmadan silebilen bir uygulama geliştirildi. Kal...

Microsoft, Outlook Mobile'a Reklam Özelliği Getiriyor
Microsoft, Outlook Mobile'a Reklam Özelliği Getiriyor

Microsoft, daha önce reddettiği Outlook Mobile'da reklam özelliğini kullanmaya başladı. Microsoft...

Overwatch, Popüler Olabilmek İçin Ne Yapmalı?
Overwatch, Popüler Olabilmek İçin Ne Yapmalı?

Blizzard'ın geliştiriciliğini üstlendiği Overwatch, Twitch'teki izleyici ve oyuncu sayısında oldukça gerilerde. Peki, buradaki tek problem oyunun ücretli olması mı? ...