NASA, Mars Helikopteri'ni Bu Yaz Tamamlamayı Planlıyor

NASA, Mars Helikopteri'ni Bu Yaz Tamamlamayı Planlıyor

Gelecek sene düzenlenecek olan Mars uçuşu için hazırlanan Mars Helikopteri’nin yapımının bu yaz tamamlanacağı düşünülüyor.


NASA’nın Mars Helikopteri, geçtiğimiz günlerde bir başka önemli testten de geçti. Mars’ın 2020 görevinde kullanmayı amaçladığı helikopterin bu yaz Mars aracına entegre edileceği de NASA’nın planları arasında bulunuyor.

Bu yılın başlarına doğru JPL, Mars ortamlarının simüle edildiği bir alanda Mars Helikopteri’nin testlerini gerçekleştirmişti ve helikopteri 90 derecenin altındaki sıcaklıklarda test etmişti. Helikopter tüm bu testlerden başarılı bir şekilde geçti. Şu an yeni bir güneş paneli monte edilen Mars Helikopteri şu anda tekrardan JPL’ye gönderildi. NASA, helikopter üzerine bir kamera haricinde başka bir bilimsel alet yerleştirmeyeceğini belirtti. Bu sayede NASA, üzerinde kamera harici hiçbir alet bulunmayan bir helikopteri Dünya’dan Mars’a uçurmanın teknolojik olarak mümkün olduğunu da gösterecek.

2020 yılında gerçekleşecek olan Mars görevinde kullanılacak aracın 2020 yılının Temmuz ayında fırlatılıp 18 Şubat 2021 tarihinde Mars’a varması planlanıyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
iOS 13’ün Açıklanacağı Tarih Belli Oldu
iOS 13’ün Açıklanacağı Tarih Belli Oldu

Apple’ın 3-7 Haziran tarihleri arasında gerçekleştireceği Dünya Geliştirici Konferansı (WWDC) için yayınladığı basın davetiyeleri, iOS 13 için önemli detayları ortaya çıkardı. ...

İnstagram İçin Video Düzenleme Uygulamaları - Android ve iOS
İnstagram İçin Video Düzenleme Uygulamaları - Android ve iOS

Instagram, günümüzde milyonlar tarafından kullanılan bir uygulama. Biz de sizler için Instagram’a yükleyeceğiniz videoları düzenleyebileceğiniz uygulamaları derledik. ...

TP-Link, CES 2019'da AX Teknolojili Modemlerini Tanıttı
TP-Link, CES 2019'da AX Teknolojili Modemlerini Tanıttı

TP-Link, yeni kablosuz ağ standartı olan 802.11ax destekli yeni cihazlarını CES 2019’da tanıtıyor. Bu cihazlar sahip oldukları yüksek bağlantı hızları sayesinde küçük ofislerin ve oyuncuların ihtiyacı...