Asus, ROG Phone 2 İçin Tencent ile Ortaklık Kurdu

Asus, ROG Phone 2 İçin Tencent ile Ortaklık Kurdu

Asus ve Tencent'in Weibo hesabından yapılan açıklamaya göre iki şirket, ROG Phone 2'nin geliştirilmesi için ortaklık kurdu.


Oyun donanımları söz konusu olduğunda akla ilk gelen şirketlerden biri olan Asus, Çinli oyun yayıncılığı şirketi Tencent ile şirketin yeni nesil oyuncu telefonu Asus ROG Phone 2’nin geliştirilmesi için ortaklık kurduklarını duyurdu.

Bu ortaklık neticesinde Asus ROG Phone 2’nin akıllı telefon özellikleri Asus tarafından geliştirilirken, oyunlarda maksimum performans sağlanması için gerekli optimizasyonlar Tencent tarafından sağlanacak.

Mobil oyunculuğun yaygınlaşmasıyla birlikte uygulama mağazaları birbirinden güçlü oyunlarla dolmaya başladı. Bu nedenle pek çok akıllı telefon üretici cihazlarında oyun modu ve çeşitli oyun araçları sunmayı tercih ediyor.

Tencent’in Asus ROG Phone 2’ye kazandıracağı en büyük özellik elbette ki gelişmiş oyun modu ve oyunlarda üst düzey optimizasyon olacaktır. Ayrıca ekran kaydı ve diğer özellikleri içeren oyun araçları da yine Tencent tarafından geliştirilecek.

Asus ROG Phone 2’nin Temmuz ayı içinde tanıtılması bekleniyor. Cihazla ilgili şu an için elimizde pek fazla bilgi bulunmuyor ancak 120Hz bir ekrana sahip olacak ve Snapdragon 855’ten güç alacağı söyleniyor.
"Heartman" Karakteri Hakkında Bilgi Veren Fragman Yayınlandı
"Heartman" Karakteri Hakkında Bilgi Veren Fragman Yayınlandı

Hideo Kojima'nın daha çıkmadan insanların ilgisini kazanan oyunu "Death Stranding" için yayınlanan ve "Heartman" karakteri hakkında bizlere bilgi sunan fragman yayınlandı. ...

AMD Ryzen 3000 Serisi İşlemcinin Benchmark Testi Skoru
AMD Ryzen 3000 Serisi İşlemcinin Benchmark Testi Skoru

AMD’nin 7nm tabanlı Ryzen 3000 serisi işlemcilerinin çıkışına iki hafta kala firmanın 16 çekirdekli 5.2 GHz işlemcisinin Benchmark testi sonuçları ortaya çıktı. ...

Apple Pencil 2, Artık Adobe Sketch ve Illustrator'de Aktif
Apple Pencil 2, Artık Adobe Sketch ve Illustrator'de Aktif

Birkaç ay önce piyasaya sürülen Apple Pencil 2'nin çift dokunuş özelliği, Adobe'un Photoshop Sketch ve Illustrator uygulamalarında kullanılamıyordu. Adobe, yayınladığı 4.7 güncellemesi ile Pencil 2'ni...