Apple Sonbaharda Yeni Macbook Modellerini Piyasaya Sürebilir

Apple Sonbaharda Yeni Macbook Modellerini Piyasaya Sürebilir

Apple, bu sonbaharda Macbook’larını güncellemeye hazırlanıyor. Bugün 7 yeni Mac sürümü için lisans alan Apple, sonbaharda karşımıza yeni modellerle çıkabilir.


Apple, bugün Avrasya Ekonomik Komisyonu’nda 7 yeni Mac sürümünün lisansını aldı ve bu sonbaharda gelebilecek Macbook sürümlerini tanıttı. İlk olarak MacRumors tarafından tespit edilen yeni Mac’lerin dosyalarının 'taşınabilir kişisel bilgisayarlar' olacağını belirtildi. Yeni model numaraları A2141, A2147, A2158, A2159, A2179, A2182 ve A2251. Bu model numaraları macOS 10.14’ü yazılım sürümü olarak listeliyor.

Lisanslama, yeni Macbook’ların gelmesinin çok uzun zaman almayacağını öne sürse de tam olarak ne zaman geleceğini tespit etmek zor görünüyor. Yeni iPad Air ve iPad Mini, piyasaya sürülmeden 2 ay önce Avrasya veri tabanına girilirken Apple’ın Eylül ayındaki iPhone etkinliğinden yaklaşık 4 ay önce, iPhone 11 modelleri için bir lisanslama yapıldı.

Yeni sürümler arasında 2017 yılından beri güncellenmemiş bir Macbook olabilir. Apple’ın ayrıca 16 inç ekranlı yepyeni bir Macbook Pro üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu lisanslamalar, yeni Macbook’lar ve yeni Macbook Pro’lar için sürüm kodları da olabilir. Apple, güncel Macbook modellerine yeni bir model eklemeyebilir ve var olan modellerini güncelleyebilir.

Hatırlayacak olursak Apple, geçen ay yenilenen Macbook Pro modellerini piyasa sürmüştü. Macbook Air de geçtiğimiz Ekim ayında Retina ekran, Touch ID, yepyeni bir tasarım ve daha birçok yeni özelliklerin geldiği büyük bir yükseltme almıştı.
Son 20 Yılın En İyi 20 PC Oyunu
Son 20 Yılın En İyi 20 PC Oyunu

Bilgisayar oyunları, koca bir neslin hayal gücüne yadsınamaz katkılar sağladı. Her yıl yüzlerce yeni hikâye gördüğümü bu dünyanın, elbette unutulmayanları da var. Son 20 boyunca çeşitli törenlerden öd...

Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands'e 'Punisher' Geliyor
Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands'e 'Punisher' Geliyor

Tom Clancy's Ghost Recon Wildlands oyunu için getirilecek olan yeni bir ek paketle, oyuna Punisher olarak bildiğimiz Jon Bernthal dahil ediliyor. Yayınlanan ek pakete yarından itibaren erişilebilecek ...

Steam'de 11 TL'ye Satılan Oyun Ücretsiz İndirmeye Sunuldu
Steam'de 11 TL'ye Satılan Oyun Ücretsiz İndirmeye Sunuldu

Steam'de 11 TL'ye satılan korku oyunu The Fan, resmi sitesi aracılığıyla ücretsiz olarak dağıtılıyor. ...