Apple Sonbaharda Yeni Macbook Modellerini Piyasaya Sürebilir

Apple Sonbaharda Yeni Macbook Modellerini Piyasaya Sürebilir

Apple, bu sonbaharda Macbook’larını güncellemeye hazırlanıyor. Bugün 7 yeni Mac sürümü için lisans alan Apple, sonbaharda karşımıza yeni modellerle çıkabilir.


Apple, bugün Avrasya Ekonomik Komisyonu’nda 7 yeni Mac sürümünün lisansını aldı ve bu sonbaharda gelebilecek Macbook sürümlerini tanıttı. İlk olarak MacRumors tarafından tespit edilen yeni Mac’lerin dosyalarının 'taşınabilir kişisel bilgisayarlar' olacağını belirtildi. Yeni model numaraları A2141, A2147, A2158, A2159, A2179, A2182 ve A2251. Bu model numaraları macOS 10.14’ü yazılım sürümü olarak listeliyor.

Lisanslama, yeni Macbook’ların gelmesinin çok uzun zaman almayacağını öne sürse de tam olarak ne zaman geleceğini tespit etmek zor görünüyor. Yeni iPad Air ve iPad Mini, piyasaya sürülmeden 2 ay önce Avrasya veri tabanına girilirken Apple’ın Eylül ayındaki iPhone etkinliğinden yaklaşık 4 ay önce, iPhone 11 modelleri için bir lisanslama yapıldı.

Yeni sürümler arasında 2017 yılından beri güncellenmemiş bir Macbook olabilir. Apple’ın ayrıca 16 inç ekranlı yepyeni bir Macbook Pro üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu lisanslamalar, yeni Macbook’lar ve yeni Macbook Pro’lar için sürüm kodları da olabilir. Apple, güncel Macbook modellerine yeni bir model eklemeyebilir ve var olan modellerini güncelleyebilir.

Hatırlayacak olursak Apple, geçen ay yenilenen Macbook Pro modellerini piyasa sürmüştü. Macbook Air de geçtiğimiz Ekim ayında Retina ekran, Touch ID, yepyeni bir tasarım ve daha birçok yeni özelliklerin geldiği büyük bir yükseltme almıştı.
Bu Siteyi Kullanarak Emojilerle Resim Yapmak Mümkün
Bu Siteyi Kullanarak Emojilerle Resim Yapmak Mümkün

Son dönemin en popüler iletişim öğeleri arasına yer alan emojiler, bu yeni internet aracı sayesinde bir araya gelerek sanat eserleri oluşturabiliyor. ...

Google Uçuşlar (Flights) ile Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?
Google Uçuşlar (Flights) ile Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?

Artık hava yolları hiç olmadıkları kadar birbirleri ile rekabet içindeler. Fakat uygun fiyatlı bir bilet satın almak için her hava yolu şirketinden bilet sorgulamak yorucu ve zaman alıcı bir aktivite ...

Siber Pazartesi (Cyber Monday) Nedir, Neden İndirim Yapılır?
Siber Pazartesi (Cyber Monday) Nedir, Neden İndirim Yapılır?

Kara Cuma’nın internet alternatifi olan Siber Pazartesi (Cyber Monday) nasıl oluştu? Kara Cuma ve Siber Pazartesi arasında ne farklar var? Gelişen teknoloji Siber Pazartesi’nin gelişiminde nasıl rol a...