Apple Sonbaharda Yeni Macbook Modellerini Piyasaya Sürebilir

Apple Sonbaharda Yeni Macbook Modellerini Piyasaya Sürebilir

Apple, bu sonbaharda Macbook’larını güncellemeye hazırlanıyor. Bugün 7 yeni Mac sürümü için lisans alan Apple, sonbaharda karşımıza yeni modellerle çıkabilir.


Apple, bugün Avrasya Ekonomik Komisyonu’nda 7 yeni Mac sürümünün lisansını aldı ve bu sonbaharda gelebilecek Macbook sürümlerini tanıttı. İlk olarak MacRumors tarafından tespit edilen yeni Mac’lerin dosyalarının 'taşınabilir kişisel bilgisayarlar' olacağını belirtildi. Yeni model numaraları A2141, A2147, A2158, A2159, A2179, A2182 ve A2251. Bu model numaraları macOS 10.14’ü yazılım sürümü olarak listeliyor.

Lisanslama, yeni Macbook’ların gelmesinin çok uzun zaman almayacağını öne sürse de tam olarak ne zaman geleceğini tespit etmek zor görünüyor. Yeni iPad Air ve iPad Mini, piyasaya sürülmeden 2 ay önce Avrasya veri tabanına girilirken Apple’ın Eylül ayındaki iPhone etkinliğinden yaklaşık 4 ay önce, iPhone 11 modelleri için bir lisanslama yapıldı.

Yeni sürümler arasında 2017 yılından beri güncellenmemiş bir Macbook olabilir. Apple’ın ayrıca 16 inç ekranlı yepyeni bir Macbook Pro üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu lisanslamalar, yeni Macbook’lar ve yeni Macbook Pro’lar için sürüm kodları da olabilir. Apple, güncel Macbook modellerine yeni bir model eklemeyebilir ve var olan modellerini güncelleyebilir.

Hatırlayacak olursak Apple, geçen ay yenilenen Macbook Pro modellerini piyasa sürmüştü. Macbook Air de geçtiğimiz Ekim ayında Retina ekran, Touch ID, yepyeni bir tasarım ve daha birçok yeni özelliklerin geldiği büyük bir yükseltme almıştı.
3DRudder ile PSVR'ı Ayağınızla Kontrol Edebileceksiniz
3DRudder ile PSVR'ı Ayağınızla Kontrol Edebileceksiniz

PlayStation VR için geliştirilen 3DRudder ile birlikte, hareket kabiliyetini sınırlayan çizgiler ortadan kalkacak. ...

PlanetSide Arena'nın Çıkış Tarihi Mart Ayına Ertelendi
PlanetSide Arena'nın Çıkış Tarihi Mart Ayına Ertelendi

PlanetSide Arena oyununun daha önce 29 Ocak tarihinde piyasaya sürüleceği açıklanmıştı. Oyunun geliştiriciliğini ve yayıncılığını üstlenen Daybreak Game Company, Steam sayfası üzerinden yaptığı açıkla...

BlackBerry, Messenger Uygulamasının Fişini Resmen Çekti
BlackBerry, Messenger Uygulamasının Fişini Resmen Çekti

BlackBerry, şifreli mesajlaşma uygulaması olan Messenger'ı resmen kaldırdı. Twitter üzerinden yapılan bir açıklamada, BlackBerry Messenger için 31 Mayıs'ın son gün olduğu belirtildi. ...