Dünyanın En Küçük Telefonu Palm, Türkiye'de Satışa Çıktı

Dünyanın En Küçük Telefonu Palm, Türkiye'de Satışa Çıktı

Hong Kong merkezli teknoloji şirketi TCL Communication’ın kredi kartı boyutundaki yeni akıllı telefonu Palm, Türkiye’de satışa çıktı. 3.3 inçlik bir ekrana sahip olan cihaz, yalnızca 70 gram ağırlığında.


Dünyanın en küçük akıllı telefonu olarak bilinen Palm, bugün itibarıyla Türkiye’deki macerasına başladı. Sadece bir kredi kartı büyüklüğünde olan cihaz, boyutları giderek büyüyen akıllı telefonlara adeta meydan okuyor.

Peki, Palm kullanıcılara neler sunuyor?

palm akıllı telefon

TCL Communication, kullanıcıların akıllı telefonlarla harcadığı zamanı minimize etmek amacıyla böyle bir tasarıma imza atmış. Palm’da ‘Life Mode’ adlı bir özelliğe yer veren şirket, bu sayede telefonun ekranı her kapandığında bağlantı özelliklerinin de devre dışı kaldığını söylüyor. 

Söz konusu özelliğin, telefonda geçirilecek zamanı azaltmayı hedeflediğini belirten TCL Communication, ekran yeniden açıldığında ise bağlantı özelliklerinin ve bildirimlerin yeniden aktif hale geldiğini ifade ediyor.

palm phone

Kredi kartı boyutundaki büyüklüğüyle dikkat çeken Palm, 3.3 inç ekranında 720p çözünürlük sunuyor. Gücünü Qualcomm’un Snapdragon 435 yonga setinden alan akıllı telefon, 3GB RAM ve 32GB dahili depolama alanı ile geliyor. 800mAh büyüklüğünde bir bataryaya sahip olan Palm’da 12MP arka ve 8MP de ön kamera bulunuyor.

Kutusundan Android 9 Pie ile çıkan akıllı telefon, IP68 sertifikası sayesinde suya ve toza tam dayanıklılık sağlıyor. Titanyum siyah ve altın olmak üzere iki farklı renk seçeneğine sahip olan Palm, ülkemizde 2.999 TL fiyat etiketiyle raflardaki yerini aldı. 
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Nokia Kullanıcı Verilerini Çin'e Gönderdi
Nokia Kullanıcı Verilerini Çin'e Gönderdi

Nokia, geçtiğimiz aylarda bir hata nedeniyle bazı Nokia 7 Plus kullanıcılarının verilerini Çin'deki bir sunucuya gönderdi. ...

Samsung, 970 EVO Plus SSD'lerini Tanıttı
Samsung, 970 EVO Plus SSD'lerini Tanıttı

Samsung, daha yüksek okuma ve yazma hızları ile daha yüksek depolama alanı sunan yeni 970 EVO Plus SSD'lerini resmi olarak tanıttı. ...

Robert Downey Jr., Huawei Tartışmasında Asistanını Suçladı
Robert Downey Jr., Huawei Tartışmasında Asistanını Suçladı

OnePlus 7 Pro’nun reklam yüzü olan Robert Downey Jr., ürünü tanıtırken Huawei P30 model akıllı telefonu kullanması tartışmasında asistanını suçladı. OnePlus ise bu olaya dair henüz bir açıklamada bulu...