Google, Farklı Bir Google Asistan Metodu Üzerinde Çalışıyor

Google, Farklı Bir Google Asistan Metodu Üzerinde Çalışıyor

Google, 15 Ekim tarihinde tanıtacağı Pixel 4 ile birlikte yeni bir Google Asistan metodu da getirecek. Getirilecek olan yeni yöntemle birlikte asistanla konuşmak için telefonu kaldırmanız yeterli olacak.


Google, herkesin 'Google Asistan' uygulamasını tercih etmesi için sürekli olarak yeni bir şeyler deniyor. Şirket, önümüzdeki günlerde duyuracağı Pixel 4 ile birlikte yeni bir Google Asistan özelliğini de telefonlarına getirmeyi planlıyor.
Bildiğiniz üzere Google Asistan ile konuşabilmek için eğer ses tanıma özelliği açıksa önce "Hey Google, Ok Google" gibi bazı anahtar kelimeleri söylemeniz gerekiyor ya da Google Asistan'ı el ile açmanız gerekiyordu. Google, bu sistemi daha basit bir hale indirgeyerek kullanıcıların Asistan ile daha hızlı bir şekilde iletişime geçebilmesini sağlamak istiyor.

Raise to Talk sistemi ile birlikte Asistana ulaşmak için telefonu kaldırmanız yeterli

Google, Asistan'a getireceği yeni yöntemle birlikte tepki süresini çok daha hızlı bir hale getiriyor.Google'ın 'Raise to Talk' ismini verdiği bu sistemde Google Asistan ile konuşmak isteyen kullanıcının yalnızca telefonu kaldırması yeterli oluyor. Bu şekilde telefon kullanıcısının herhangi bir anahtar kelime söylemesine gerek kalmıyor.

Eğer telefon kaldırıldıktan sonra uzun bir süre konuşulmazsa Google Asistan devreye girmiyor. Yani burada telefonu kaldırdıktan sonra hızlı olmak da biraz önemli bir hal alıyor. Güvenlik nedeninden ötürü Google, ses tanımanın yalnızca aygıtta kalacağını belirtti. Bu, ses tanıma özelliğinin arka planda devamlı olarak çalışabilir olmayacağı anlamına geliyor ancak bu özelliği devreye sokmanın birçok yolu olması, Google'ın bu iddiasından biraz şüphe ettiriyor.
Chrome Canary’e ‘Paylaşılabilen Pano’ Özelliğini Eklendi
Chrome Canary’e ‘Paylaşılabilen Pano’ Özelliğini Eklendi

Temel anlamıyla bilgisayarınız ve akıllı cihazınız arasında kopyala yapıştır yapmanızı sağlayan "Paylaşılabilen Pano" özelliği, Google Chrome'un test platformu olan Chrome Canary'e eklendi. Özelliğin ...

Adobe, Photoshop Elements 2020'yi Yapay Zekâ ile Güçlendirdi
Adobe, Photoshop Elements 2020'yi Yapay Zekâ ile Güçlendirdi

Fotoğraf ve video düzenleme programları konusunda akla ilk gelen şirketlerden bir tanesi olan Adobe, Photoshop Elements’in yeni sürümünü çıkarttı. Programın yeni sürümünde gelişmiş yapay zekâ özellikl...

Google Play Store Yeni Görünümüne Kavuştu
Google Play Store Yeni Görünümüne Kavuştu

Android uygulama ve oyun merkezi Google Play Store, yeni görünümüne kavuştu. Daha önce birkaç kez kullanıcılar tarafından görülen tasarım, bugün resmi olarak dağıtıldı. ...