Gelecekte İnsanlığı Tamamen Kablosuz Bir Hayat Mı Bekliyor?

Gelecekte İnsanlığı Tamamen Kablosuz Bir Hayat Mı Bekliyor?

Bluetooth ses sistemi, bu yılın ilerleyen sürecinde büyük güncellemeler ve değişiklikler alacak.


Bluetooth cihaz pazarı, gittikçe değer kazanıyor. Artık otomobilinizden tutun evinize kadar neredeyse birçok teknolojik alette Bluetooth bağlantı seçeneği bulunuyor. Bluetooth teknolojisinin en çok artış gösterdiği kategori ise Bluetooth ses sistemleri.

Araştırmalara göre 2023 yılına kadar her 10 hoparlörden 9’unda Bluetooth bağlantısı bulunacak. Daha da önemlisi, bugün satılan kulaklıkların %50’si Bluetooth bağlantıya sahip. Bu pazardaki artışın fark edilmesi üzerine bu sene içerisinde Bluetooth teknolojisinde büyük gelişmeler yaşanacak.

2019’un ikinci yarısında yeni bir Bluetooth ses mimarisi gelecek

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde yeni bir çekirdek ses mimarisi duyurulacak. Fazla detay belirtilmedi ancak yepyeni özellikler geleceği aşikâr. İlk olarak, yeni mimari daha kaliteli ses iletimi sunacak. Bu mimarinin codecs’i şu an piyasada var mı yok mu bilinmiyor. Gecikme de kalkacak sorunlar arasında olacak. Bu da oyuncu kulaklıklarının Bluetooth varyasyonlarına sahip olması için önemli bir adım olabilir.

Yeni ses mimarisi ayrıca geniş çaplı cihazlarda geniş çaplı özellikler getirecek. Hoparlörlere çok kanallı ses sistemi gelecek ve Bluetooth hoparlör artık ev sinema sistemlerinde kullanılabilecek. Ayrıca ses yayınlama kapasitesinde de geliştirmeler olacak ve bu sayede kulaklıkları istediğiniz Bluetooth kanalına bağlayabileceksiniz. Bu bir televizyon, konserdeki bir müzik veya havaalanında yapılan anonslar bile olabilir. Yani tamamen kablosuz bir gelecek bizleri bekliyor diyebiliriz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Microsoft Edge'e Gelecek Özellikler Ortaya Çıktı
Microsoft Edge'e Gelecek Özellikler Ortaya Çıktı

Windows ile birlikte yüklü olarak gelen Microsoft'un kendi internet tarayıcısı Edge, kullanıcılarını mutlu edecek yeniliklere kavuşuyor. ...

Galaxy J7 Pro, Android 9 Pie'ye Güncelleniyor
Galaxy J7 Pro, Android 9 Pie'ye Güncelleniyor

Samsung'un amiral gemilerin alternatifi olarak piyasaya sürdüğü J serisi telefonlarından Galaxy J7 Pro'ya işletim sistemi güncellemesi geldi. İlk olarak Rusya'da kullanıcıların hizmetine sunulan Andro...

Yaz Aylarında Arkadaşınız Olacak 6 Bluetooth Hoparlör
Yaz Aylarında Arkadaşınız Olacak 6 Bluetooth Hoparlör

Tatilde sizi müziksiz bırakmayacak ve her yerde yanınızda bulunacak Bluetooth hoparlörleri sizler için derledik. ...