Gelecekte İnsanlığı Tamamen Kablosuz Bir Hayat Mı Bekliyor?

Gelecekte İnsanlığı Tamamen Kablosuz Bir Hayat Mı Bekliyor?

Bluetooth ses sistemi, bu yılın ilerleyen sürecinde büyük güncellemeler ve değişiklikler alacak.


Bluetooth cihaz pazarı, gittikçe değer kazanıyor. Artık otomobilinizden tutun evinize kadar neredeyse birçok teknolojik alette Bluetooth bağlantı seçeneği bulunuyor. Bluetooth teknolojisinin en çok artış gösterdiği kategori ise Bluetooth ses sistemleri.

Araştırmalara göre 2023 yılına kadar her 10 hoparlörden 9’unda Bluetooth bağlantısı bulunacak. Daha da önemlisi, bugün satılan kulaklıkların %50’si Bluetooth bağlantıya sahip. Bu pazardaki artışın fark edilmesi üzerine bu sene içerisinde Bluetooth teknolojisinde büyük gelişmeler yaşanacak.

2019’un ikinci yarısında yeni bir Bluetooth ses mimarisi gelecek

Önümüzdeki birkaç ay içerisinde yeni bir çekirdek ses mimarisi duyurulacak. Fazla detay belirtilmedi ancak yepyeni özellikler geleceği aşikâr. İlk olarak, yeni mimari daha kaliteli ses iletimi sunacak. Bu mimarinin codecs’i şu an piyasada var mı yok mu bilinmiyor. Gecikme de kalkacak sorunlar arasında olacak. Bu da oyuncu kulaklıklarının Bluetooth varyasyonlarına sahip olması için önemli bir adım olabilir.

Yeni ses mimarisi ayrıca geniş çaplı cihazlarda geniş çaplı özellikler getirecek. Hoparlörlere çok kanallı ses sistemi gelecek ve Bluetooth hoparlör artık ev sinema sistemlerinde kullanılabilecek. Ayrıca ses yayınlama kapasitesinde de geliştirmeler olacak ve bu sayede kulaklıkları istediğiniz Bluetooth kanalına bağlayabileceksiniz. Bu bir televizyon, konserdeki bir müzik veya havaalanında yapılan anonslar bile olabilir. Yani tamamen kablosuz bir gelecek bizleri bekliyor diyebiliriz.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Play Store'da Bulunan 200 Uygulamada Virüs Tespit Edildi
Play Store'da Bulunan 200 Uygulamada Virüs Tespit Edildi

Güvenlik araştırmacıları, Play Store'da bulunan 200 uygulamada cihazların arka planında çalışarak reklam geliri elde eden kötü amaçlı yazılım tespit edildi. ...

YouTube, Artırılmış Gerçeklik Reklamlarını Denemeye Başladı
YouTube, Artırılmış Gerçeklik Reklamlarını Denemeye Başladı

Google, artırılmış gerçeklik destekli interaktif reklam sistemini belirli arama sonuçlarında ve YouTube'da denemeye başladı. ...

Bu AirPods'lar 20 Bin Dolardan Alıcı Buluyor: İşte Nedeni
Bu AirPods'lar 20 Bin Dolardan Alıcı Buluyor: İşte Nedeni

Los Angeles'ta bir tasarımcı tarafından oluşturulan bu AirPods'lar 20 bin dolara satılıyor. Tasarımcı bu özel AirPods'lardan 25 tane üretti ve Instagram hesabı üzerinden satıyor. ...