Huawei, P Smart (2019)'un Adını Değiştirdi

Huawei, P Smart (2019)'un Adını Değiştirdi

Huawei, Avrupa'nın bazı bölgelerinde P Smart (2019) model telefonunu satışa sundu. Fakat şirketin yeni planları, Avrupa dışındaki pazarlarda telefonun adını değiştirmek üzerine.


Huawei P Smart (2019), geçtiğimiz ay piyasaya çıkan ve çok kısa bir süre içerisinde Avrupa pazarlarında satılmaya başlanan bir telefon. Fakat Huawei bu ismi Avrupa dışındaki yerlerde çok da uygun görmemiş olacak ki ismini değiştirme kararı almış. Hatta telefon çoktan Huawei nova lite 3 adıyla Japonya'da piyasaya çıktı bile.

Huawei P Smart, ya da Huawei nova lite 2'nin halefi niteliğindeki telefon, 6,21 inçlik 1080 x 2340 çözünürlüğündeki IPS bir ekrana sahipken Huawei'nin kendi orta seviye işlemcisi Kirin 710'u kullanıyor. Plastik bir kasayla gelen P Smart (2019), 20 megapiksellik bir arka kameraya ve 16 megapiksellik bir ön kameraya sahip.

3 GB RAM ve 32 ya da 64 GB depolama alanının sunulduğu cihaz, 3400 miliamperlik bir batarya ile geliyor. 3.5mm'lik kulaklık çıkışının bulunduğu telefonda üzücü olan şey ise şarj portunun USB-C değil, microUSB olması.

Japonya'da 26.880 yenlik (~1280 Türk Lirası) fiyatıyla ne çok ucuz ne de çok pahalı olan Huawei P Smart (2019)'un Türkiye fiyatı ise 2000 liranın üzerinde. Hal böyle olunca fiyat/performans bakımından gerilere düşen cihaz, alınabilirlik konusunda kafalarda soru işaretleri oluşturuyor.
Apollo 11 Görevini Görebileceğiniz Mobil Uygulama
Apollo 11 Görevini Görebileceğiniz Mobil Uygulama

Bu sene 50. yılını dolduran ve başarıyla Ay'a insanlı inişi gerçekleştiren ilk görev olan Apollo 11, artırılmış gerçeklik teknolojisi ile cep telefonlarımıza geliyor. ...

Dijital Denge ile Ana Ekrandan Uygulamalar Durdurulabilecek
Dijital Denge ile Ana Ekrandan Uygulamalar Durdurulabilecek

Google'ın akıllı telefon bağımlılığıyla savaşmak için geliştirdiği Digital Wellbeing (Dijital Denge) uygulamasının Android Q testlerinde, ana ekrandan uygulamaları durdurabildiği fark edildi. ...

OnePlus, Yeni Yazılım Güncellemelerini Yayımladı
OnePlus, Yeni Yazılım Güncellemelerini Yayımladı

Google’ın saf Android’inden sonra en istikrarlı yazılım destekçilerinden olan OnePlus, Mart paketinin yanı sıra OxygenOS 9.0.5 ve 9.0.13 sürümlerini sırasıyla OnePlus 6 ve 6 T için yayımladı. ...