Windows 10 Güncelleştirmesi, Önemli Sorunlarla Geldi

Windows 10 Güncelleştirmesi, Önemli Sorunlarla Geldi

Microsoft'un Windows 10 için düzenli olarak getirdiği güncelleştirmelerden sonuncusu, kullanıcıların bilgisayarlarında donma ve performans kaybına yol açtı.


Microsoft'un 9 Nisan tarihinde kullanıcılarına sunmuş olduğu son güncelleştirme paketi, önemli sorunlarla birlikte geldi. Bazı kullanıcılar, bilgisayarlarının çok yavaş açıldıklarını belirtirken kimileri ise donmalar yaşadıklarını bazen bu donmaların bilgisayarlarını yeniden açmalarına sebep olduklarını belirttiler.

Kısa süre içerisinde sorunun kaynağı bulundu. Pek çok kullanıcının bilgisayarlarında bulunan AVG ve Avast gibi antivirüs programlarından dolayı kaynaklanan bir çakışmanın, bu soruna neden olduğu belirlendi. Microsoft ilk adımı, Sophos isimli antivirüs programının kullanıldığı bilgisayarlarda bu güncellemelerin yüklenmesini engelleyerek attı. Avira isimli antivirüs programı yetkilileri ise Windows 10 ve Windows 7 kullanıcılarını güncellemeler sonrasında yavaşlama sorunlarına neden olabileceği konusunda uyardı.

Kullanıcılar cephesinden gelen tepkilerin sonucunda Microsoft'un düzgün çalışan özellikleri bozduğu düşünülse bile, aslında bu sorunun temel sebebi antivirüs programları ile Microsoft'un özelliklerinin çakışmasıdır. Eğer siz de 9 Nisan'dan öncesine göre donma ve performans kayıpları yaşıyorsanız, üçüncü bir şirketten alınmış olan antivirüs programını sorunlar ortadan kalkana kadar kaldırabilirsiniz. Microsoft'un kendi antivirüs programı, zaten bilgisayarlarınızda hali hazırda bulunur. Genel bir kanı olarak fazla güvensiz gibi görünse bile, Microsoft'un antivirüs programı da kullanıcılar için yeterlidir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise daima kullanılan web sitelerinin ne kadar güvenli olduklarıdır.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Google Chrome'a Parola Güvenlik Uzantısı Geldi
Google Chrome'a Parola Güvenlik Uzantısı Geldi

Google, bugün yayınladığı Chrome uzantısı Password Checkup ile parolalarınızın güvenli olup olmadığını söyleyecek. ...

Sony, Ateş Pahasına Sattığı Yeni Tam Çerçeve Lensi Duyurdu
Sony, Ateş Pahasına Sattığı Yeni Tam Çerçeve Lensi Duyurdu

Japon teknoloji devi Sony, fiyatıyla eleştirileri de beraberinde getiren biri en üst kalite olmak üzere iki yeni lensini duyurdu. ...

Damla Çentikli Xiaomi Mi 9'un Konsept Tasarımı Ortaya Çıktı
Damla Çentikli Xiaomi Mi 9'un Konsept Tasarımı Ortaya Çıktı

Akıllı telefon pazarının önde gelen oyuncularından biri haline gelen Xiaomi'nin yeni amiral gemisi Mi 9'un tasarımı, Weibo'da paylaşılan bir konsept çizim ile ortaya çıkarıldı. ...