Windows 10 Güncelleştirmesi, Önemli Sorunlarla Geldi

Windows 10 Güncelleştirmesi, Önemli Sorunlarla Geldi

Microsoft'un Windows 10 için düzenli olarak getirdiği güncelleştirmelerden sonuncusu, kullanıcıların bilgisayarlarında donma ve performans kaybına yol açtı.


Microsoft'un 9 Nisan tarihinde kullanıcılarına sunmuş olduğu son güncelleştirme paketi, önemli sorunlarla birlikte geldi. Bazı kullanıcılar, bilgisayarlarının çok yavaş açıldıklarını belirtirken kimileri ise donmalar yaşadıklarını bazen bu donmaların bilgisayarlarını yeniden açmalarına sebep olduklarını belirttiler.

Kısa süre içerisinde sorunun kaynağı bulundu. Pek çok kullanıcının bilgisayarlarında bulunan AVG ve Avast gibi antivirüs programlarından dolayı kaynaklanan bir çakışmanın, bu soruna neden olduğu belirlendi. Microsoft ilk adımı, Sophos isimli antivirüs programının kullanıldığı bilgisayarlarda bu güncellemelerin yüklenmesini engelleyerek attı. Avira isimli antivirüs programı yetkilileri ise Windows 10 ve Windows 7 kullanıcılarını güncellemeler sonrasında yavaşlama sorunlarına neden olabileceği konusunda uyardı.

Kullanıcılar cephesinden gelen tepkilerin sonucunda Microsoft'un düzgün çalışan özellikleri bozduğu düşünülse bile, aslında bu sorunun temel sebebi antivirüs programları ile Microsoft'un özelliklerinin çakışmasıdır. Eğer siz de 9 Nisan'dan öncesine göre donma ve performans kayıpları yaşıyorsanız, üçüncü bir şirketten alınmış olan antivirüs programını sorunlar ortadan kalkana kadar kaldırabilirsiniz. Microsoft'un kendi antivirüs programı, zaten bilgisayarlarınızda hali hazırda bulunur. Genel bir kanı olarak fazla güvensiz gibi görünse bile, Microsoft'un antivirüs programı da kullanıcılar için yeterlidir. Dikkat edilmesi gereken nokta ise daima kullanılan web sitelerinin ne kadar güvenli olduklarıdır.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Habersiz Oyuncularla Çekilen Enfes Battlefield Videosu
Habersiz Oyuncularla Çekilen Enfes Battlefield Videosu

Gage Allen isimli prodüksiyon sanatçısı, son yaptığı Battlefield klibiyle bambaşka bir deneyim sunmayı hedefledi. ...

Intel Core i9'un Beklenmeyen Kardeşi i9-9900T Ortaya Çıktı
Intel Core i9'un Beklenmeyen Kardeşi i9-9900T Ortaya Çıktı

Intel Core i9-9900T olduğu iddia edilen bir işlemci, iki gün önce Yahoo! Auctions'ta açık arttırmaya çıktı. Her T serisi işlemcide olduğu gibi buradaki "T" de, çipin i9-9900K'nın düşük enerjili versiy...

Huawei, Yeni Dosya Paylaşım Servisi Huawei Share'i Tanıttı
Huawei, Yeni Dosya Paylaşım Servisi Huawei Share'i Tanıttı

Bugün Barselona'daki MWC 2019 lansmanında sahne alan Çinli teknoloji devi Huawei, henüz kongre başlamadan ilk sürprizini yeni bir dosya paylaşım servisi tanıtarak yaptı. Tek dokunuşla telefonunuz ve b...