Sony, Ateş Pahasına Sattığı Yeni Tam Çerçeve Lensi Duyurdu

Sony, Ateş Pahasına Sattığı Yeni Tam Çerçeve Lensi Duyurdu

Japon teknoloji devi Sony, fiyatıyla eleştirileri de beraberinde getiren biri en üst kalite olmak üzere iki yeni lensini duyurdu.


Sony, yeni FE 600mm F4 G Master isimli lensini geçtiğimiz gün duyurdu. Fiyatı oldukça pahalı olan lens, özelliklerinden çok 13 bin dolarlık fiyat etiketiyle tüm dikkatleri üzerine topladı.

600 mm’lik bir lens isteyenlere tek bir seçenek bırakmayan Sony, 200-600 mm zoom yapan başka bir lensini de 2.000 dolar fiyat etiketiyle duyurdu. 600 mm’lik prime lensin 200-600 mm’lik zoom’la arasında nasıl bu kadar fiyat farkına sahip olduğunu merak ediyorsanız cevap tamamen diyafram açıklığında yatıyor.

200-600 mm’lik modelde maksimum diyafram açıklığı f/5,6-6,3 arasında değişiklik gösteriyor. Bu da siz yakınlaştırma yaptıkça açıklığın küçüldüğü anlamına geliyor. 600 mm’lik pozisyondayken Sony’nin F4 G lensinin aldığı ışığın yalnızca yarısını alabildiğini de belirtelim.

Sony, döviz kuru sebebiyle fotoğraf tutkunlarının cebini bir hayli zorlayacak olan iki lens ile aslında spor ve vahşi yaşam alanlarına da oldukça ilgili olduğunu gösterdi. İki lensin de Ağustos’ta satışa çıkması bekleniyor.
BKM Express’in Kapanacağı Tarih Açıklandı
BKM Express’in Kapanacağı Tarih Açıklandı

Rekabet Kurumu, Bankalararası Kart Merkezi’nin dijital cüzdan uygulaması BKM Express’in kapanacağı tarihi açıkladı. BKM bu yılın sonuna kadar aktivitelerini sonlandıracak. ...

Bazı iOS Uygulamaları Kullanıcıların Ekranlarını Kaydediyor
Bazı iOS Uygulamaları Kullanıcıların Ekranlarını Kaydediyor

TechCrunch tarafından aktarılan bilgiye göre bazı iOS uygulamaları, kullanıcı deneyimini iyileştirmek için kullanıcıların ekranlarını kaydediyor ve uygulamayı nasıl kullandıklarına bakıyor. ...

Google Haritalar, Yapay Zekaya Emanet Edilecek
Google Haritalar, Yapay Zekaya Emanet Edilecek

Google, harita hizmetiyle ilgili sürekli çalışıyor. Daha iyi bir kullanıcı deneyimi sunmayı hedefleyen teknoloji devi, şimdi de yeni bir yapay zeka yardımıyla haritaları otomatik olarak güncellemeyi p...