iPhone 12 5G, Ortalama Satış Fiyatını 150 Dolar Artıracak

iPhone 12 5G, Ortalama Satış Fiyatını 150 Dolar Artıracak

Dünyanın önde gelen finans grubu şirketlerinden birisi olan Barclays, kısa vadedeki iPhone fiyatları hakkında önemli bir rapor hazırladı. Rapora göre iPhone 12'nin 5G versiyonu, ortalama iPhone satış fiyatını 150 dolar kadar artıracak.


Barclays’in yayınladığı rapora göre, iPhone 11'in düşük başlangıç ​​fiyatı ile iPhone XR ve diğer modellerin fiyatlarındaki düşüş, temmuz-eylül aylarını kapsayan çeyreklik dönemde iPhone’ların ortalama satış fiyatlarının önemli oranda düşmesine neden oldu. 

Bu durumun Ekim-Aralık 2019 dönemi ve 2020’de devam etmesini bekleyen Barclays analistleri, iPhone 12’nin 5G’li modelleri ile ortalama satış fiyatının 150 dolar artacağını öngörüyor. 

Apple CEO'su Tim Cook, eylül ayında piyasaya sürülen yeni nesil iPhone 11’in çok uygun bir başlangıç fiyatına sahip olduğunu söylemişti. Nitekim rakamlar da Cook’u doğruluyor. Cupertinolu şirket, sadece bir ay içinde 12 milyon adet iPhone 11 satmayı başardı. Elbette bu satış performansının altında, iPhone 11’in 699 dolarlık başlangıç fiyatı yatıyor. Geçen yılki iPhone XR'dan 50 dolar daha düşük fiyatlı olan iPhone 11, açık bir şekilde daha fazla müşteri çekmeyi başardı.

5G'li iPhone'lar ortalama satış fiyatını 150 dolar artıracak

apple

Barclays’in yaptığı analizde iPhone'ların ortalama satış fiyatının, 2020 yılının ilk çeyreğinde yıllık bazda yüzde 10 düşeceği söyleniyor. Ayrıca 2019'un tamamında yüzde 12 ve 2020'de yüzde 6.5'lik bir fiyat düşüşü öngörülüyor; ancak bu durum, yukarıda da belirttiğimiz gibi 5G’li iPhone’ların 2020 yılında piyasaya çıkmasıyla değişecek. Analistlerin tahminlerine göre, iPhone’ların 5G ile tanışması, uzun vadede ortalama satış fiyatlarını 150 dolar artıracak. 

Akıllı telefon pazarının üçüncü büyük oyuncusu konumunda olan Apple, bu çeyrekteki iPhone satışlarında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3’lük bir kayıp yaşadı; ancak raporlar, iPhone 11’in rekabetçi fiyatı sayesinde Asya ve ABD pazarında ilgi gördüğünü gösteriyor.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
iOS 12, iPad Pro'ya Yeni Bir Aksesuar Desteği Sunacak
iOS 12, iPad Pro'ya Yeni Bir Aksesuar Desteği Sunacak

Hali hazırda 9,7 inçlik iPad'de desteklenen Logitech Crayon, The Verge'ün haberine göre yakında iPad Pro'da da desteklenebilir. ...

GoodOffer24’’ün Yaz İndirimleri Başladı
GoodOffer24’’ün Yaz İndirimleri Başladı

Online alışveriş sitesi GoodOffer24’ün yaza özel indirimleri başladı. Firma, özellikle yazılım ürünlerinde uyguladığı indirimlerle dikkat çekiyor. ...

Microsoft, 52 Bin TL'lik Surface Hub 2S'i Duyurdu
Microsoft, 52 Bin TL'lik Surface Hub 2S'i Duyurdu

Microsoft, şirketler için özel olarak geliştirilen ve konferansları fazlasıyla kolaylaştıracak Surface Hub 2S modelini tanıttı. ...