LG, Telefonlarının İsimleri Yüzünden Satmadığını Düşünüyor

LG, Telefonlarının İsimleri Yüzünden Satmadığını Düşünüyor

LG, akıllı telefon sektöründeki buhranından kurtulmak için akıllı telefon modellerinin isim stratejisinde değişikliğe gitti. Bu değişiklik, şirketin Kore Patent Ofisi'nin veritabanına eklenen yeni modellerinin tespit edilmesiyle ortaya çıktı.


LG, akıllı telefon sektöründeki eski günlerini mumla arıyor. Son yıllarda üretilen telefonlarının beklenilen etkiyi yaratmamasıyla sektörde sıkıntıya düşen LG, bu durumdan kurtulmak için çareler arıyor. Ortaya çıkan yeni bilgiler ise, LG'nin bu konuda telefon isimleri için yeni bir şema oluşturacağını ve bu şema üzerinde ticari yaşamını sürdüreceğini ortaya koyuyor.

Şirketin yüksek donanımlı akıllı telefonu en son LG G8 ThinQ ismini aldı. Şirket geçtiğimiz günlerde de tam bir fiyat performans ürünü amiral gemisi olarak tanımlanan yeni modeli, G8S ThinQ'i duyurdu. Ancak anlaşılan o ki LG, bu isimlendirme stratejisinin doğru olmadığına inanıyor.

LG'nin yeni isimlendirme şeması, şirketin yeni akıllı telefon modellerinin Kore Fikri Mülkiyet Ofisi'nin veritabanına eklenmesiyle ortaya çıktı. Buna göre LG, ilerleyen dönemlerde akıllı telefonları Huawei'ye benzer bir şekilde G10, G20, G30, G40 isimlerini kullanarak piyasaya sürecek.

LG

LG

Peki LG neden böyle bir yolu tercih etmiş olabilir? Yapılan pazar araştırmaları, kullanıcıların ve potansiyel müşterilerinin 10, 20 gibi artan model isimlerini daha kolay hatırladığını ortaya koyuyor. Ayrıca bu tür model isimlerinin pazarlama süreçlerinin de daha kolay olduğu ifade ediliyor. Hal böyle olunca da şirketler için ufak bir avantaj sağlıyor. Hatta bir araştırmaya göre teknolojiyle iç içe olmayan kullanıcılar, telefonların model sayılarının ne kadar yüksek olursa telefonların da o kadar iyi olduğunu düşünüyorlar. 

LG

Ortaya çıkan bu bilgilerle birlikte LG'nin ilerleyen dönemlerinde 10'lu sayılar kullanacağını anlamış olduk. Ancak LG'nin telefonlarında neredeyse standartlaşmış olan ThinQ ekinin ne olacağı henüz bilinmiyor. Şirket, bu ismi kullanmaya devam edecek mi yoksa ilerleyen dönemlerde LG'nin akıllı telefonları daha kısa isimlere mi sahip olacak, bekleyip göreceğiz.
Yeni MacBook Pro'nun Beklenen Tanıtım Tarihi Belli Oldu
Yeni MacBook Pro'nun Beklenen Tanıtım Tarihi Belli Oldu

İngiltere'de bulunan bir analiz firması olan IHS Markit, Apple'ın 16 inçlik yeni MacBook Pro modeli ile ilgili önemli detaylar paylaştı. ...

Microsoft, Oyun Deneyimini Arttırmak İçin Fikrinizi İstiyor
Microsoft, Oyun Deneyimini Arttırmak İçin Fikrinizi İstiyor

Microsoft’un Xbox ekibi, Windows 10 kullanıcılarının oyun deneyimlerini daha iyi bir hale getirebilmek için kullanıcılara danışmaya karar verdi. Bunun için bir site hazırlayan ekip, kullanıcıları plat...

Zuckerberg, İnternet Düzenlemeleri İçin Önerilerde Bulundu
Zuckerberg, İnternet Düzenlemeleri İçin Önerilerde Bulundu

Facebook CEO'su Mark Zuckerberg, paylaştığı blog yazısında internet düzenlemeriyle ilgili önerilerde bulundu. ...