LG, Telefonlarının İsimleri Yüzünden Satmadığını Düşünüyor

LG, Telefonlarının İsimleri Yüzünden Satmadığını Düşünüyor

LG, akıllı telefon sektöründeki buhranından kurtulmak için akıllı telefon modellerinin isim stratejisinde değişikliğe gitti. Bu değişiklik, şirketin Kore Patent Ofisi'nin veritabanına eklenen yeni modellerinin tespit edilmesiyle ortaya çıktı.


LG, akıllı telefon sektöründeki eski günlerini mumla arıyor. Son yıllarda üretilen telefonlarının beklenilen etkiyi yaratmamasıyla sektörde sıkıntıya düşen LG, bu durumdan kurtulmak için çareler arıyor. Ortaya çıkan yeni bilgiler ise, LG'nin bu konuda telefon isimleri için yeni bir şema oluşturacağını ve bu şema üzerinde ticari yaşamını sürdüreceğini ortaya koyuyor.

Şirketin yüksek donanımlı akıllı telefonu en son LG G8 ThinQ ismini aldı. Şirket geçtiğimiz günlerde de tam bir fiyat performans ürünü amiral gemisi olarak tanımlanan yeni modeli, G8S ThinQ'i duyurdu. Ancak anlaşılan o ki LG, bu isimlendirme stratejisinin doğru olmadığına inanıyor.

LG'nin yeni isimlendirme şeması, şirketin yeni akıllı telefon modellerinin Kore Fikri Mülkiyet Ofisi'nin veritabanına eklenmesiyle ortaya çıktı. Buna göre LG, ilerleyen dönemlerde akıllı telefonları Huawei'ye benzer bir şekilde G10, G20, G30, G40 isimlerini kullanarak piyasaya sürecek.

LG

LG

Peki LG neden böyle bir yolu tercih etmiş olabilir? Yapılan pazar araştırmaları, kullanıcıların ve potansiyel müşterilerinin 10, 20 gibi artan model isimlerini daha kolay hatırladığını ortaya koyuyor. Ayrıca bu tür model isimlerinin pazarlama süreçlerinin de daha kolay olduğu ifade ediliyor. Hal böyle olunca da şirketler için ufak bir avantaj sağlıyor. Hatta bir araştırmaya göre teknolojiyle iç içe olmayan kullanıcılar, telefonların model sayılarının ne kadar yüksek olursa telefonların da o kadar iyi olduğunu düşünüyorlar. 

LG

Ortaya çıkan bu bilgilerle birlikte LG'nin ilerleyen dönemlerinde 10'lu sayılar kullanacağını anlamış olduk. Ancak LG'nin telefonlarında neredeyse standartlaşmış olan ThinQ ekinin ne olacağı henüz bilinmiyor. Şirket, bu ismi kullanmaya devam edecek mi yoksa ilerleyen dönemlerde LG'nin akıllı telefonları daha kısa isimlere mi sahip olacak, bekleyip göreceğiz.
PlayStation 4’te PS Plus Gerektirmeyen En İyi 8 Oyun
PlayStation 4’te PS Plus Gerektirmeyen En İyi 8 Oyun

Son zamanlarda ücretsiz ve güzel oyun oynayabilmek fazlasıyla zor bir hal almış durumda. Özellikle PlayStation platformunda çevrimiçi oyunlarda PS Plus üyeliği gerektiği için kaliteli oyunları ücretsi...

Facebook'tan Çapraz Platform Desteği Geliyor
Facebook'tan Çapraz Platform Desteği Geliyor

Facebook, elindeki platformlar arasındaki entegrasyonu artırmayı hedefliyor. Facebook’un, m...

Galaxy A40, A50 ve A70'e Süper Kahraman Kılıfları Geliyor
Galaxy A40, A50 ve A70'e Süper Kahraman Kılıfları Geliyor

Avengers : Endgame’in çıkmasıyla Galaxy S10 ailesi için Marvel’in süper kahramanları temalı kılıflarını piyasaya süren Samsung, Marvel ile olan ortaklığını daha da genişletmeye karar verdi. Şirket, Ga...