Google Chrome, Multimedya Tuşları Desteğine Kavuşuyor

Google Chrome, Multimedya Tuşları Desteğine Kavuşuyor

Chrome kullanıcılarının uzun zamandır beklediği bir özellik, tarayıcının bir sonraki sürümüyle beraber geliyor. Chrome 73, kullanıcıların dizüstü ve masaüstü klavyelerinde bulunan multimedya tuşlarını resmi olarak destekleyen ilk sürüm olacak.


Multimedya tuşları için resmi desteğin gelmesi, kullanıcıların tarayıcıda oynayan videoları ve çalan müzikleri doğrudan klavyeden kontrol edebilmeleri anlamına geliyor. Her ne kadar bu işlevi üçüncü parti uygulamalar ve eklentilerde kazanabiliyor olsanız da Chrome 73 bu gerekliliği ortadan kaldırıyor.

İlk destek, "oynat, duraklat, önceki parça, ileri sar, geri sar" tuşları için gelecek. Basılan tuşun sekme düzeyinde değil de tarayıcı düzeyinde algılanacak olması ise tarayıcı arka planda çalışıyor olsa dahi klavyenizi ortamı kontrol etmek için kullanabiliyor olacağınız anlamına geliyor. Güncelleme, Media Session API'ı ile birlikte gelirken bu da geliştiricilerin multimedya tuşları için farklı işlevleri özelleştirebilmelerini sağlayacak.

Şu an için betada ve Chrome Canary dağıtımlarında var olan özellik, Chrome 73 ile birlikte gelecek aya hazır olacak. Mevzubahis desteğin tam sürüm olarak öncelikle Chrome OS, macOS ve Windows için sunulacağını, Linux için daha sonra geleceğini söyleyelim. 
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Microsoft, Paint'i Emekliye Ayırmaktan Vazgeçti
Microsoft, Paint'i Emekliye Ayırmaktan Vazgeçti

Microsoft, Paint’i emekli etmek yerine yeni ve modern Paint 3D ile birlikte sunmaya karar verdi. ...

İnternet Ortamında En Çok Kullanılan Şifreler Belli Oldu
İnternet Ortamında En Çok Kullanılan Şifreler Belli Oldu

Yapılan araştırmalar sonucunda kullanıcıların en çok tercih ettiği şifrenin '123456' olduğu belirlendi. ...

AMD İşlemcili Xiaomi Redmibook'un Tanıtım Tarihi
AMD İşlemcili Xiaomi Redmibook'un Tanıtım Tarihi

Xiaomi, Çin'de Redmi 8 ve Redmi 8A modeli akıllı telefonlarını tanıttıktan kısa bir süre sonra yeni amiral gemisi Redmi K30 ve yeni bilgisayarı Redmibook ile ilgili bazı bilgiler verdi. Şirket, AMD At...