Mate 20 Pro, En Son EMUI Güncellemesini Almaya Başladı

Mate 20 Pro, En Son EMUI Güncellemesini Almaya Başladı

Huawei’nin geçen seneki amiral gemisi modeli olan Mate 20 Pro, güncelleme almaya devam ediyor. Android 10’dan destek alan en son EMUI güncellemesi cihazlara dağıtılmaya başlandı.


Google tarafından banlanan Huawei’nin son amiral gemisi telefonu Huawei Mate 30 serisi, hâlâ Google servislerini kullanamıyor ancak geçen yıl piyasaya sürülen ve geçen yılın en ses getiren telefonlarından birisi olan Mate 20 Pro, güncellenmeye devam ediyor. Mate 20 Pro, Android 10 tabanlı son EMUI güncellemesini almaya Hollanda’da başladı.

Yeni gelen EMUI güncelleme paketi, 4,42 GB boyutunda ve bu yüzden şirket, güncellemeyi doğru bir şekilde çalışan Wi-Fi bağlantısı üzerinden indirmeyi öneriyor. Güncelleme “10.0.0.136” yapı numarasını taşıyor. Android 10 güncellemesinin yanında güvenlik yaması da yükseltiliyor.

Güncelleme, tasarım anlamında yeniliklerle geliyor:

huawei mate 20 pro güncelleme

Güncellemeyi cihazlarına yükleyen bazı kullanıcılar, EMUI’ın en son sürümünün ekran görüntülerini sosyal medya aracılığıyla paylaştı. Huawei Mate 20 Pro’nun yeni güncellemeyle birlikte tasarımsal olarak önemli revizyona gittiğini söylememiz gerekiyor. Cihazınızda henüz güncelleme bildirimi yoksa telaş yapmanıza gerek yok çünkü Huawei, güncellemeyi kademeli olarak dağıtıyor. Yeni de cihazının Ayarlar bölümünden güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

Hatırlamak gerekirse Huawei Mate 20 Pro, 157,8 x 72,3 x 8,6 mm ölçülerine ve 189 gram ağırlığa sahip. Aynı zamanda cihazın her iki tarafı da cam ile kaplı. Bu sayede oldukça şık görünen telefonun ön kısmında, QHD+ 6,39 inç AMOLED ekran yer alıyor. Bu ekranın çözünürlüğü 3120x1440 piksel.

Ekranın altında bir parmak izi okuyucu sensör olduğunu da hatırlatalım. Ön taraftaki kamera ise 24 MP çözünürlüğe sahip ve bu kamera bir çentiğin içine konumlandırılmış. Kirin 980 işlemcisinden güç alan cihaz, 40 W’a kadar hızlı şarjı destekleyen 4.200 mAh batarya ile çalışıyor. Telefon; 40 MP, 20 MP ve 8 MP olmak üzere üç arka kamera ile gelmişti.
AirPower 2019'da Gelecek mi?
AirPower 2019'da Gelecek mi?

Duyurulduğu günden beri adeta sırra kadem basan AirPower'a dair yeni bilgi kırıntılarını takip eden Digitimes, cihazın duyurusu için 2019 yılına işaret ediyor. ...

Tek Şarjla 24 Saat Müzik Dinleme İmkanı Sunan Kulaklık
Tek Şarjla 24 Saat Müzik Dinleme İmkanı Sunan Kulaklık

Tronsmart'ın 24 saatlik batarya ömrüne sahip kulaklığı Teknostore'da Birçoğumuz zamanımızı...

Her Bir Harfin 1 Cent Ücret Olduğu Mesajlaşma Sitesi
Her Bir Harfin 1 Cent Ücret Olduğu Mesajlaşma Sitesi

Mesajlaşmanın ücretsiz olması yerine, yazdığınız her karakter karşılığında 1 cent ödemek nasıl bir duygu olurdu? Bu duyguyu anlamak için yeni bir sohbet platformu kuruldu. ...