AMD'nin Planları Arasında Hâlâ Threadripper'lar Bulunuyor

Threadripper'ların ömrünün sonuna geldiği hakkındaki dedikodular ve söylentiler şirketin CEO'su tarafından yalanlandı.


AMD, pazartesi günü yaptığı Computex’te yeni nesil ana akım Ryzen işlemcilerini vurguladı. Bunların arasında 12 çekirdekli 24 iş parçacıklı Ryzen 9 3900X de bulunuyordu. Buna ek olarak 16 çekirdek 32 iş parçacıklı Ryzen işlemcilerin geleceği de tahmin ediliyor. Peki, tüm bunlar Threadripper yongaların sonuna gelindiği anlamına mı geliyor? En kısa cevabıyla, hayır.

AMD CEO’su Dr. Lisa Su, konu hakkında birkaç bilgi daha verdi. Kendisi, Threadripper’ların artık yolun sonuna geldiğiyle ilgili dedikoduları ve söylentileri reddetti. Tabii bu noktada AMD’nin henüz bir açıklama yapmadığını da unutmamak gerekiyor.

Ancak bu ayın başlarında TomsHardware’de yer alan bir haberde AMD’nin yatırımcılarla paylaştığı, üçüncü nesil Ryzen işlemcilerin yol haritası yer almıştı. Daha sonra aynı sunumun Treadripper’dan hiç bahsedilmediği, değiştirilmiş bir sürümü paylaşıldı. Bu süreç içerisinde AMD’den bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ancak Dr. Su, yaptığı açıklamalarla bu söylentilere noktayı koydu. Dr. Su yaptığı açıklamada, şirketin Threadripper üretmeye devam edeceğini, Threadripper’ların hem içerik üreticileri için hem de iş istasyonları için oldukça faydalı olduğunu dile getirdi.

Dr. Lisa Su, yeni Treadripper’larla ilgili yeni detayları, çekirdek ve iş parçacığı sayısı gibi bilgiler hakkında konuşmazken, yeni Threadripper CPU’ların ne zaman çıkacağı konusunda da yorum yapmamayı tercih etti.

Treadripper’ların yeni nesil 24 çekirdek / 32 iş parçacığı ya da 32 çekirdek / 64 iş parçacığı alanında boy göstereceğini farz edebiliriz ancak bu alan da şirketin sunucular ve veri merkezleri için geliştirdiği Epyc işlemcileri tarafından işgal edildi.
World War Z, Epic Games Desteğiyle Satışlarına Devam Ediyor
World War Z, Epic Games Desteğiyle Satışlarına Devam Ediyor

Sabre Interactive tarafından geliştirilen ve 16 Nisan'da piyasaya sürülen zombi temalı video oyun World War Z, satış rakamlarıyla şaşırtmaya devam ediyor. Oyunun PC versiyonunun satışı...

Sony’nin 100 KM Menzilli İlk IoT Çipleri Tanıtıldı
Sony’nin 100 KM Menzilli İlk IoT Çipleri Tanıtıldı

Sony, hızlı giden araçlarda da kullanılabilecek, 100 kilometreden fazla menzile sahip nesnelerin interneti çiplerini tanıttı. ...

Marvel Hayranları İçin Canlı Duvar Kağıdı
Marvel Hayranları İçin Canlı Duvar Kağıdı

Siz de bir Marvel hayranı ve iPhone kullanıcısıysanız bu canlı duvar kağıdını telefonunuzda kullanabilirsiniz. ...