OPPO Reno'ya Dünyanın En Hızlı Şarj Teknolojisi Geliyor

OPPO Reno'ya Dünyanın En Hızlı Şarj Teknolojisi Geliyor

Piyasada kullanılan en iyi hızlı şarj teknolojisi SuperVOOC'u geliştiren OPPO, yeni ürünü OPPO Reno için yeni bir hızlı şarj teknolojisi geliştirdi.


OPPO’nun kullandığı SuperVOOC hızlı şarj teknolojisi şu anki akıllı telefonlar arsında en iyisi. OPPO bu teknolojiyi araba şarjı için kullanmaya hazırlanırken, şirket bu teknoloji yeni gelecek olan OPPO Reno’da kullanmayacak çünkü Reno, VOOC 3.0 teknolojisi ile geliyor.

Yönetici yardımcısı Shen Yiren, Reno’nun daha büyük bir batarya ile geleceğini, şu anki SuperVOOC teknolojisinin burada kullanılamayacağını ve telefonu inceliğini koruyabilmek için de geliştirdikleri yeni bir teknoloji olan VOOC 3.0 ile hızlı şarj özelliği sunulmuş olacağını söyledi. Bu yeni teknoloji şimdiki VOOC 2.0’dan %23,8 daha hızlı şarj edebiliyor. Bu VOOC hızlı şarj teknolojisi bir düşük voltaj sinyal algoritması ile şirketin kendi geliştirdiği bataryalara hızlı şarj sağlıyor, %75 civarına 30 dakikada şarj edebiliyor.

OPPO’nun akıllı telefon piyasasındaki yükselişi, bu VOOC hızlı şarj teknolojisi ile hızlanabilir. Şirket SuperVOOC hızlı şarj teknolojisini 2016 yılında MWC’de tanıttıktan sonra bu özelliği sadece geçen sene satışa sunduğu Find X Lamborghini’de kullanabilmişti. Find X Lamborghini, 3400 mAh bataryaya sahipken Reno’nun en az 4064 mAh batarya ile geleceği düşünülüyor. SuperVOOC teknolojisi 2500 mAh bir bataryayı 15 dakikada şarj edebiliyordu. Şirket Reno’da büyük bir batarya kullanacağı için daha güvenli yolu tercih ediyor gibi görünüyor. VOOC 3.0 teknolojisinin neredeyse SuperVOOC kadar hızlı şarj edeceği düşünülüyor.

İLGİLİ VİDEO
Windows 7, Mart Güncellemesiyle SHA-2 Desteğine Kavuşacak
Windows 7, Mart Güncellemesiyle SHA-2 Desteğine Kavuşacak

Yerini artık iyice Windows 10'a kaptırmaya başlayan Windows 7 için büyük bir güvenlik güncellemesi yolda. ...

Android'deki Tuşlara Nasıl Farklı Görevler Atanabilir?
Android'deki Tuşlara Nasıl Farklı Görevler Atanabilir?

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızdaki donanım ve yazılım tuşlarına farklı görevler atayarak, cihazınızda tamamen kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşayabilirsiniz. ...

Galaxy Fold'a Uygun Kılıflar Ortaya Çıktı
Galaxy Fold'a Uygun Kılıflar Ortaya Çıktı

2019'a damgasını vuran katlanabilir telefonlar, kullanıcıları oldukça heyecanlandırmayı başardı fakat akıllarda genel bir soru oluştu; bu telefonların koruması nasıl sağlanacak? ...