iPhone 11 Pro 18 W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olacak

iPhone 11 Pro 18 W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olacak

Yıllardır ortalıkta dolanan söylentilerden sonra Apple sonunda bombayı patlattı. Bugün yapılan etkinlikte Apple, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin 18 W hızlı şarj desteği ile birlikte geleceğini belirtti.


Apple, bugün tanıtılan iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri için uzun zamandır beklenen bir özelliği açıkladı. Bir süredir hakkında çeşitli söylentiler ve iddialar duyduğumuz hızlı şarj desteği, artık iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerine getirildi.

Apple’ın yaptığı özel etkinlikte iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin kutularında 18 W güç adaptörü bulunacağı belirtildi. 18 W USB-C güç adaptörü, şirketin 2018 yılında piyasaya sürdüğü iPad Pro’nun adaptörü ile aynı.

iPhone hızlı şarj

İki model de USB-C hızlı şarj desteği verse de iPhone 11 Pro, lightning girişine de sahip olacak. Apple, bu modelin yanında USB-C kablosunu lightning kablosuna çevirecek ek aparatı da verecek. Bu da telefonunuzu şu anki Mac bilgisayarlara bağlamak için ekstra bir kablo almanıza gerek olmadığı anlamına geliyor.

iPhone 11 hızlı şarj desteğini alamadı

Bahsettiğimiz iki model USB-C girişi ile hızlı şarj desteğini verecek olsa da ne yazıkki aynı durum iPhone 11 için geçerli değil. Klasik iPhone 11 modelleri lightning girişine sahip olacak ve hızlı şarjı desteklemeyecek.Şirket, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinden önce de 5W lightning girişini kullanıyordu.
OnePlus 7 Pro, 5 Günde 1 Milyon Rezervasyon Aldı
OnePlus 7 Pro, 5 Günde 1 Milyon Rezervasyon Aldı

5 gün önce tanıtılan OnePlus 7 Pro, kısa zamanda çok ilgi çekti. OnePlus 7 Pro, 16 Mayıs’ta...

Isınan Dizüstü Bilgisayarlarınızı Buza Çevirecek Soğutucular
Isınan Dizüstü Bilgisayarlarınızı Buza Çevirecek Soğutucular

Özellikle yaz aylarında bilgisayarınızın fanı zayıfsa belirgin bir ısınma yaşadığınızı fark etmişsinizdir. Biz de bu sorunu ortadan kaldıracak dizüstü bilgisayar soğutucularını sizler için derledik. ...

Apple'dan Dev Adım: iOS ve macOS Uygulamaları Birleşecek
Apple'dan Dev Adım: iOS ve macOS Uygulamaları Birleşecek

Apple, 2021 yılına kadar geliştiricileri iOS ve macOS için ayrı ayrı uygulama geliştirme derdinden kurtarmayı planlıyor. ...