iPhone 11 Pro 18 W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olacak

iPhone 11 Pro 18 W Hızlı Şarj Desteğine Sahip Olacak

Yıllardır ortalıkta dolanan söylentilerden sonra Apple sonunda bombayı patlattı. Bugün yapılan etkinlikte Apple, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin 18 W hızlı şarj desteği ile birlikte geleceğini belirtti.


Apple, bugün tanıtılan iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modelleri için uzun zamandır beklenen bir özelliği açıkladı. Bir süredir hakkında çeşitli söylentiler ve iddialar duyduğumuz hızlı şarj desteği, artık iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerine getirildi.

Apple’ın yaptığı özel etkinlikte iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinin kutularında 18 W güç adaptörü bulunacağı belirtildi. 18 W USB-C güç adaptörü, şirketin 2018 yılında piyasaya sürdüğü iPad Pro’nun adaptörü ile aynı.

iPhone hızlı şarj

İki model de USB-C hızlı şarj desteği verse de iPhone 11 Pro, lightning girişine de sahip olacak. Apple, bu modelin yanında USB-C kablosunu lightning kablosuna çevirecek ek aparatı da verecek. Bu da telefonunuzu şu anki Mac bilgisayarlara bağlamak için ekstra bir kablo almanıza gerek olmadığı anlamına geliyor.

iPhone 11 hızlı şarj desteğini alamadı

Bahsettiğimiz iki model USB-C girişi ile hızlı şarj desteğini verecek olsa da ne yazıkki aynı durum iPhone 11 için geçerli değil. Klasik iPhone 11 modelleri lightning girişine sahip olacak ve hızlı şarjı desteklemeyecek.Şirket, iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max modellerinden önce de 5W lightning girişini kullanıyordu.
Kakao, ilk 5G Akıllı Telefonunu Piyasaya Sürdü
Kakao, ilk 5G Akıllı Telefonunu Piyasaya Sürdü

Güney Koreli sohbet devi Kakao, sürpriz bir hamleyle ilk 5G akıllı telefonunu piyasaya sürdü. Yeni telefon, Kakao'nun 5G hizmet ortağı Stage Five ve yerel akıllı cihaz üreticisi Infomark tarafından or...

Twitter Artık 2FA İçin Telefon Numarası İstemeyecek
Twitter Artık 2FA İçin Telefon Numarası İstemeyecek

Twitter, yıllar önce hizmete sunduğu iki faktörlü kimlik doğrulama özelliği için telefon numarasının kaydedilmesini zorunlu olarak belirtiyordu. Artık uygulamadaki iki faktörlü kimlik doğrulama özelli...

Adobe Photoshop Camera, Android ve iOS İçin Erken Erişimde
Adobe Photoshop Camera, Android ve iOS İçin Erken Erişimde

Instagram ve Snapchat, insanların fotoğraf düzenlemeye olan bakış açısını değiştirdi. Bir zamanlar pahalı araçlar ve yıllarca süren bir eğitim gerektiren şeyler, akıllı telefonu olan herkes için erişi...