Facebook, Yeni Mobil Ödeme Yöntemini Yayınladı

Facebook, Yeni Mobil Ödeme Yöntemini Yayınladı

Facebook, Facebook ile Öde adındaki yeni mobil ödeme yöntemini iOS ve Android uygulamasını kullanan aboneleri için resmen yayınladı.


Facebook’un son birkaç yıl içinde yayınladığı özelliklerin pek çoğu kullanıcılar tarafından kabul görmedi. Facebook Marketplace ise Facebook’un sevilen nadir özelliklerinden biri olmayı başardı. Üstelik Facebook, Marketplace deneyimini daha hızlı ve kolay hale getirecek bir araç geliştirmiş durumda.

Facebook, kullanıcıların Marketplace aracılığı ile satın aldıkları ürünler için daha kolay ödeme yapmalarını sağlayacak bir mobil ödeme yöntemini iOS ve Android uygulaması için yayınlamış durumda. Bu ödeme yöntemi, Marshmello gibi bazı Facebook sayfalarında ‘Facebook ile Öde’ seçeneği olarak çoktan yerini aldı.

Facebook, konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yayınlamadı. Fakat gördüğümüz kadarı ile Visa ve MasterCard desteği bulunuyor. İlginç olan nokta şu an için direkt ödemenin mümkün olmaması. Kullanıcılar, ödeme yapmak istedikleri ürünleri satıcıya bildiriyorlar ve satıcıya ödeme yapmak için bir talep gönderiyorlar.

Facebook resmi bir açıklama paylaşmadığı için Facebook ile Öde özelliğinin detaylarını tam olarak bilemiyoruz. Ancak ödeme yapmak için talep gönderme işlemi, mobil ödeme yöntemini bir miktar hantal hale getiriyor. Bununla birlikte Facebook’un şu an için özelliği sınırlı sayıda satıcı ile test ediyor olma ihtimali de bulunuyor.
Turkcell ile Ericsson İlk 5G Bağlantıyı Gerçekleştirdi
Turkcell ile Ericsson İlk 5G Bağlantıyı Gerçekleştirdi

Turkcell’in 5G altyapısı çalışmaları kapsamında, uluslararası standartlarla uyumlu ilk 5G canlı bağlantının İstanbul’da yapıldığı açıklandı. ...

World of Warcraft'ın Yeni Güncellemesi Neler İçeriyor?
World of Warcraft'ın Yeni Güncellemesi Neler İçeriyor?

Oyun camiasının en bilinen oyunlarından biri olan World of Warcraft, yeni büyük güncellemesine hazırlanıyor. Bu güncellemeyle birlikte oyuna birçok yeni etkinlik de eklenecek. ...

Samsung, Yeni Bir Galaxy A50 Üzerinde Çalışıyor
Samsung, Yeni Bir Galaxy A50 Üzerinde Çalışıyor

Samsung, 2019 yılının başlarında duyurduğu Galaxy A50 modelinin yenilenmiş bir sürümü üzerinde çalışıyor. Geekbench testlerinde ortaya çıkan bu yeni model, mevcut Galaxy A50 ile aynı donanımsal özelli...