Facebook, Yeni Mobil Ödeme Yöntemini Yayınladı

Facebook, Yeni Mobil Ödeme Yöntemini Yayınladı

Facebook, Facebook ile Öde adındaki yeni mobil ödeme yöntemini iOS ve Android uygulamasını kullanan aboneleri için resmen yayınladı.


Facebook’un son birkaç yıl içinde yayınladığı özelliklerin pek çoğu kullanıcılar tarafından kabul görmedi. Facebook Marketplace ise Facebook’un sevilen nadir özelliklerinden biri olmayı başardı. Üstelik Facebook, Marketplace deneyimini daha hızlı ve kolay hale getirecek bir araç geliştirmiş durumda.

Facebook, kullanıcıların Marketplace aracılığı ile satın aldıkları ürünler için daha kolay ödeme yapmalarını sağlayacak bir mobil ödeme yöntemini iOS ve Android uygulaması için yayınlamış durumda. Bu ödeme yöntemi, Marshmello gibi bazı Facebook sayfalarında ‘Facebook ile Öde’ seçeneği olarak çoktan yerini aldı.

Facebook, konuyla ilgili olarak henüz resmi bir açıklama yayınlamadı. Fakat gördüğümüz kadarı ile Visa ve MasterCard desteği bulunuyor. İlginç olan nokta şu an için direkt ödemenin mümkün olmaması. Kullanıcılar, ödeme yapmak istedikleri ürünleri satıcıya bildiriyorlar ve satıcıya ödeme yapmak için bir talep gönderiyorlar.

Facebook resmi bir açıklama paylaşmadığı için Facebook ile Öde özelliğinin detaylarını tam olarak bilemiyoruz. Ancak ödeme yapmak için talep gönderme işlemi, mobil ödeme yöntemini bir miktar hantal hale getiriyor. Bununla birlikte Facebook’un şu an için özelliği sınırlı sayıda satıcı ile test ediyor olma ihtimali de bulunuyor.
Xiaomi, Tersine Çentikli Bir Telefon İçin Patent Aldı
Xiaomi, Tersine Çentikli Bir Telefon İçin Patent Aldı

Çentiklerin ekranı bölmesinden rahatsız olan Xiaomi, çentiğin cihazın dışına çıkıntı olarak eklentiği tersine çentikli bir tasarım için patent aldı. ...

Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 Android Uygulama
Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 Android Uygulama

Her hafta olduğu gibi bu hafta da kısa süreliğine ücretsiz olan Google Play uygulamalarıyla karşınızdayız. ...

Amazon Rekognition, Cinsiyetçi ve Irkçı Sonuçlar Veriyor
Amazon Rekognition, Cinsiyetçi ve Irkçı Sonuçlar Veriyor

Yapılan araştırma, Amazon'un yüz algılama algoritmalarının cinsiyet ve ırk yanlılığı ile mücadele ettiğini ortaya koyuyor. ...