PlayStation 4 En Çok Satan İkinci Oyun Konsolu Oldu

PlayStation 4 En Çok Satan İkinci Oyun Konsolu Oldu

PlayStation 4 satışları artık Sony'nin yüzünü pek güldürmese de platform, önemli başarılara ulaşmaya devam ediyor. PS4 dünyanın en çok satan ikinci konsolu olarak yeni dönüm noktasına ulaştı.


Sony, ikinci çeyrek gelir raporunda Temmuz ve Eylül ayları arasında 2,8 milyon PlayStation 4 sattığını açıkladı. Şirket, 3 ay önce 100 milyon konsol satarak önemli bir dönüm noktasına ulaşmıştı. Artık PS4 toplam 102.8 milyon satışa ulaştı ve toplam satış sayısında piyasaya sürülen ilk PlayStation konsolunu geride bıraktı.

PlayStation neslinin ilk üyesi Sega Saturn ve Nintendo 64 gibi rakiplerini geride bırakarak 102.5 milyon adet sattı ve 155 milyonla dünyanın en çok satan konsolu PS2'nin ardından ikinci sıraya yerleşti. Toplam Nintendo Wii satışları ise ikinci çeyrekte 101.6 milyonu geçti.

playstation 4 satış rakamları

Sony, PS4 ile büyük bir başarı yakaladı ancak PlayStation 5'in ufukta görünmesiyle gelirlerinde önemli düşüş yaşadı. Sony’nin oyun tarafında gelirleri yıllık bazda %17 düşerken, karı %28 düşüş gördü. Sony, mali yıl için PS4 donanım satış tahminini 1,5 milyon azalarak 13,5 milyon adede düşürdü.

PlayStation 4 henüz bitmedi ve platforma özel yeni oyunlar yolda. Hideo Kojima'nın heyecanla beklenen yeni oyunu Death Stranding, 8 Kasım'da çıkacak ve önümüzdeki yıl The Last of Us Part 2 ve Ghost of Tsushima gibi birinci parti oyunlar platformu canlandıracak.
Microsoft, Windows 10 İçin 4 Yeni Duvar Kağıdı Yayınladı
Microsoft, Windows 10 İçin 4 Yeni Duvar Kağıdı Yayınladı

Microsoft, Windows 10 kullanan cihazlar için 4 yeni yüksek kalite duvar kağıdını Microsoft Store üzerinden ücretsiz olarak yayınladı. ...

BenQ'nun Profesyonel Fotoğrafçılar İçin Yeni Monitörü
BenQ'nun Profesyonel Fotoğrafçılar İçin Yeni Monitörü

BenQ, profesyonel fotoğrafçıları hedef alan yeni monitörü PhotoVue SW270C ile ilgili detayları internet sitesinde paylaştı. BenQ’nun internet sitesinde monitörün özellikleri ile ilgili bilgiler de mev...

Depresif Dili Daha İyi Tespit Eden Yapay Zeka
Depresif Dili Daha İyi Tespit Eden Yapay Zeka

Yapay zekânın kullanıldığı yeni bir teknoloji, sosyal medya paylaşımlarındaki depresif dili şu anki sisteme göre çok daha iyi tespit ediyor ve bunu yaparken de çok daha az veri kullanıyor. Sistemin il...