Microsoft Windows 10'a, Yerleşik Linux Çekirdeği Geliyor

Microsoft Windows 10'a, Yerleşik Linux Çekirdeği Geliyor

Yaz aylarında getirilecek olan özellik ile, Windows 10 kullanıcıları Linux çekirdeğini yerleşik olarak kullanabilecekler. Microsoft Mağazası'nda bulunacak olan Linux, Windows için bir alt işletim sistemi çekirdeği olacak.


Microsoft, Windows 10 için yeniliklere hız kesmeden devam ediyor. 2019 yılında pek çok yenilikle karşımıza çıkan Microsoft, şimdi de Linux'u mağazasına dahil etmeye çalışıyor. Linux ayrıca Microsoft Update yardımıyla da güncellenecek. Bu aslında bilgisayar sistemleri için de bir ilk olacak diyebiliriz.

Linux çekirdeğinin Microsoft'a nasıl entegre edileceği belirtilmedi ancak Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda, Linux'ın açık kaynak kodlu yapısının korunacağının altı çizildi. Yani kullanıcılar normal bir Linux deneyimi yaşayacaklar. Windows'a Linux 4.19 sürümü getirilecek ve bundan sonraki süreçte Linux'a gelen stabil güncelleştirmeleri de alabilecek. Ayrıca getirilecek olan Linux çekirdeği, performans ve ön bellek kullanımı açısından da bir hayli verimli olacak.

Microsoft'un böyle bir karar almasının altında yatan başlıca sebebin güncellenen komut istemcisi olduğu düşünülüyor. Bilindiği üzere Microsoft bu komut ekranına büyük bir güncelleme getiriyor ve bu güncelleme ile komut istemcisi çok daha işlevsel bir hale getiriliyordu.
Araştırma Sonuçlarına Göre Facebook Kullanımı Azalıyor
Araştırma Sonuçlarına Göre Facebook Kullanımı Azalıyor

2018 yılında yaşamış olduğu birçok kötü olaydan dolayı Facebook kullanıcı kaybetmeye devam ediyor. Bağımsız şirketlerin verileri, Facebook'un kullanıcı kaybettiğini gösterse de şirketin kendi verileri...

Vivo V15 Pro'nun Özellikleri Belli Oldu
Vivo V15 Pro'nun Özellikleri Belli Oldu

Vivo'ya çok yakın bir kaynak, şirketin yeni orta segment telefonunun kritik özelliklerini ortaya çıkardı. İddialar doğruysa Vivo V15 Pro'nun amiral gemileri ile yarışır özelliklere sahip olacağını söy...

Forza Street, Yakın Zamanda Mobil Platformlara Gelebilir
Forza Street, Yakın Zamanda Mobil Platformlara Gelebilir

Sevilen yarış oyunu Forza, Windows 10, iOS ve Android cihazlarının mağazalarındaki yerini alabilir. ...