Microsoft Windows 10'a, Yerleşik Linux Çekirdeği Geliyor

Microsoft Windows 10'a, Yerleşik Linux Çekirdeği Geliyor

Yaz aylarında getirilecek olan özellik ile, Windows 10 kullanıcıları Linux çekirdeğini yerleşik olarak kullanabilecekler. Microsoft Mağazası'nda bulunacak olan Linux, Windows için bir alt işletim sistemi çekirdeği olacak.


Microsoft, Windows 10 için yeniliklere hız kesmeden devam ediyor. 2019 yılında pek çok yenilikle karşımıza çıkan Microsoft, şimdi de Linux'u mağazasına dahil etmeye çalışıyor. Linux ayrıca Microsoft Update yardımıyla da güncellenecek. Bu aslında bilgisayar sistemleri için de bir ilk olacak diyebiliriz.

Linux çekirdeğinin Microsoft'a nasıl entegre edileceği belirtilmedi ancak Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda, Linux'ın açık kaynak kodlu yapısının korunacağının altı çizildi. Yani kullanıcılar normal bir Linux deneyimi yaşayacaklar. Windows'a Linux 4.19 sürümü getirilecek ve bundan sonraki süreçte Linux'a gelen stabil güncelleştirmeleri de alabilecek. Ayrıca getirilecek olan Linux çekirdeği, performans ve ön bellek kullanımı açısından da bir hayli verimli olacak.

Microsoft'un böyle bir karar almasının altında yatan başlıca sebebin güncellenen komut istemcisi olduğu düşünülüyor. Bilindiği üzere Microsoft bu komut ekranına büyük bir güncelleme getiriyor ve bu güncelleme ile komut istemcisi çok daha işlevsel bir hale getiriliyordu.
Google, AMP'ye Yeni Bir Özellik Daha Ekliyor
Google, AMP'ye Yeni Bir Özellik Daha Ekliyor

Yaklaşık 4 yıl önce Google tarafından mobil cihazlardaki Google deneyimini artırmak için başlatılan AMP projesine yepyeni bir özellik ekleniyor. Geliştirilen yeni özellikle birlikte Google Görseller’d...

Samsung Galaxy A9 Pro (2019) Duyuruldu
Samsung Galaxy A9 Pro (2019) Duyuruldu

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, kendi evinde gerçekleştirdiği lansmanla Galaxy A9 Pro (2019)'u duyurdu. ...

Fuchsia OS'un Geliştirici İnternet Sitesi Açıldı
Fuchsia OS'un Geliştirici İnternet Sitesi Açıldı

Google'ın çalışmalarını sürdürdüğü gizemli işletim sistemi Fuchsia OS için bir geliştirici internet sitesi açıldı. Açılan bu internet sitesi, Fuchsia OS'un özelliklerini geliştiricilerle paylaşıyor. ...