Microsoft Windows 10'a, Yerleşik Linux Çekirdeği Geliyor

Microsoft Windows 10'a, Yerleşik Linux Çekirdeği Geliyor

Yaz aylarında getirilecek olan özellik ile, Windows 10 kullanıcıları Linux çekirdeğini yerleşik olarak kullanabilecekler. Microsoft Mağazası'nda bulunacak olan Linux, Windows için bir alt işletim sistemi çekirdeği olacak.


Microsoft, Windows 10 için yeniliklere hız kesmeden devam ediyor. 2019 yılında pek çok yenilikle karşımıza çıkan Microsoft, şimdi de Linux'u mağazasına dahil etmeye çalışıyor. Linux ayrıca Microsoft Update yardımıyla da güncellenecek. Bu aslında bilgisayar sistemleri için de bir ilk olacak diyebiliriz.

Linux çekirdeğinin Microsoft'a nasıl entegre edileceği belirtilmedi ancak Microsoft tarafından yapılan açıklamalarda, Linux'ın açık kaynak kodlu yapısının korunacağının altı çizildi. Yani kullanıcılar normal bir Linux deneyimi yaşayacaklar. Windows'a Linux 4.19 sürümü getirilecek ve bundan sonraki süreçte Linux'a gelen stabil güncelleştirmeleri de alabilecek. Ayrıca getirilecek olan Linux çekirdeği, performans ve ön bellek kullanımı açısından da bir hayli verimli olacak.

Microsoft'un böyle bir karar almasının altında yatan başlıca sebebin güncellenen komut istemcisi olduğu düşünülüyor. Bilindiği üzere Microsoft bu komut ekranına büyük bir güncelleme getiriyor ve bu güncelleme ile komut istemcisi çok daha işlevsel bir hale getiriliyordu.
Ukrayna ve Türkiye Bayraktar TB2'ler Konusunda Anlaştı
Ukrayna ve Türkiye Bayraktar TB2'ler Konusunda Anlaştı

Ukrayna Devlet Başkanı Poroşenko, resmi Facebook hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda Türkiye ile Bayrak TB2 İHA'lar konusunda anlaşmaya vardıklarını ifade etti. ...

Samsung Galaxy Fold'un, Sağlamlık Testi Sonuçları Açıklandı
Samsung Galaxy Fold'un, Sağlamlık Testi Sonuçları Açıklandı

Samsung'un katlanabilir ekranlı ilk telefonu olarak kısa süre piyasaya sürülecek olan Fold modelinin, sağlamlık testlerinin sonuçları Samsung tarafından paylaşıldı. Yapılan testlerin sonucunda telefon...

AMD, Güvenlik Açıklarına Karşı Korumalı
AMD, Güvenlik Açıklarına Karşı Korumalı

Geçtiğimiz günlerde Intel yongalarını vuran açıklık sorunları, AMD için bir gövde gösterisi haline geldi. ...