ADATA, Yeni SSD'sini Tanıttı

ADATA, Yeni SSD'sini Tanıttı

2001 yılında kurulan Tayvan merkezli ADATA Technology, üst düzey özelliklere sahip olan yeni SSD modelini duyurdu. Sürücü, saniyede 3.500 GB veri okuma ve 3.200 GB veri yazma hızına sahip.


Yüksek performanslı DRAM modülleri, NAND Flash ürünleri ve mobil aksesuarlar üreten ADATA Technology, ADATA IM2P33E8 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 SSD’yi duyurdu. 5G ağ oluşumu, bulut bilişim, yapay zekâ ve nesnelerin internetiyle tasarlanan SSD, kullanıcılarına gelişmiş performans, geniş depolama kapasitesi, geniş ısı aralıklarına dayanabilme (-40 C, 85C) ve güvenlik özellikleri sunuyor.

Okuma ve yazma hızı normal bir hard disk’e göre çok daha fazla olan SSD’nin (katı hâl sürücüsü) içerisinde birleştirdiği bu özellikler veri merkezleri, gözetleme ve taşımacılık gibi uygulamalara ideal çözümler sunuyor.

Teknik özellikleri

Adata SSD

NVMe 1.3 ile uyumlu olan IM2P33E8 PCIe Gen3 x4 M.2 2280 SSD, kullanıcılarına 3.500 GB / sn okuma, 3.200 GB / sn yazma hızı sunuyor. Bu okuma ve yazma hızı kendisini, normal SATA III SSD’lerden altı kat daha hızlı hale getiriyor.

İçerisinde 3D NAND Flash bellek barındıran SSD, 256 GB’dan 2 TB’a uzanan bir depolama kapasitesi aralığıyla birlikte geliyor. Bu donanımda normal sıcaklık ( 0 C’den 70 C’ye) ve geniş sıcaklık (-40 C’den 85 C’ye) aralıklarına sahip sürümler de bulunuyor. IM2P33E8; gelişmiş güvenlik, bütünlük ve sağlamlık için uçtan uca veri koruması ve RAID Engine kullanıyor. Ayrıca verileri güvende tutmak için AES ve TCG Opal şifreleme kullanıyor.

Adata SSD Toolbox

IM2P33E8 satın alan kullanıcılar, ADATA’nın SSD Toolbox’ını indirebilecekler. SSD Toolbox; sürücü durumu, yıpranma seviyesi ve yaşam döngüsü gibi bilgilerle kullanıcının SSD’yi gözlemlemesini ve yönetebilmesini sağlıyor. ADATA kaliteyi, uygunluğu ve güvenilirliği koruyabilmek için sıkı bir SSD onaylama sürecini kullanıyor.

ADATA’nın kullandığı bu süreç SSD’nin endüstriyel uygulamaların gerekliliğini karşılayabilmesi için fonksiyonellik testini ve güvenilirlik doğrulamasını da içerisinde barındırıyor.
HTC Wildfire X, Aslında Bir HTC Ürünü Değil
HTC Wildfire X, Aslında Bir HTC Ürünü Değil

Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, Wildfire X isminde bir telefon duyurdu. Hem fiyatı hem de özellikleriyle dikkat çekmeyi başaran telefon, HTC markası altında tanıtılmış olsa da HTC tarafı...

Microsoft, Kilit Ekranına Arama Kutusu Getirmeyi Test Ediyor
Microsoft, Kilit Ekranına Arama Kutusu Getirmeyi Test Ediyor

Microsoft, yeni Windows 10 derlemesinde, kullanıcıların kilit ekranında kullanabileceği bir arama motoru getirmeye hazırlanıyor. ...

Microsoft, Word'e Yapay Zekâ Destekli Bir Editör Getiriyor
Microsoft, Word'e Yapay Zekâ Destekli Bir Editör Getiriyor

Microsoft, bugün gerçekleşen Build 2019 geliştirici konferansında Word ve Word Online için Ideas isimli yapay zekâ editörü duyurdu. ...