WhatsApp'a Hızlı Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor

WhatsApp'a Hızlı Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor

WhatsApp geliştiricileri, uygulamaya getirmeye hazırlandıkları yeni özelliği duyurdular. Duyurulan bu özellik, gönderilen fotoğrafların kolayca yeniden düzenlenebilmesine olanak sağlıyor.


Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a yeni bir özellik geliyor. Her ne kadar WhatsApp'ın yenilikler konusunda yavaş olduğu ifade edilsede, WhatsApp'ın yeni özelliğinin bir sonraki güncellemeyle geleceği açıklandı.

WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı bu özellik, fotoğraf düzenleme işlemleriyle ilgili. Aslında şu an, WhatsApp üzerinden bir fotoğrafı düzenleyerek karşı tarafa gönderiyoruz ancak bu yeni özellik, hem fotoğrafın orijinal halini hem de düzenlenmiş olan diğer şeklini göndermeye yarıyor. Bu sayede her iki görsel de karşı tarafa gönderilebiliyor.

whatsapp

Bu özelliğe "Hızlı Düzenleme Kısayolu" ismi verilmiş durumda ve iOS'ta bir kişiye gönderdiğiniz fotoğrafın üzerine dokunduğunuz zaman ortaya çıkıyor. Uygulamaya eklenecek olan "Düzenle" butonuyla kullanılabilecek olan bu özellik, fotoğraf düzenleme menüsünü hızlıca açmanıza olanak veriyor.

Bu özellik Android işletim sistemine de gelecek. Yine gönderdiğiniz bir fotoğrafın üzerine dokunduktan sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan üç noktaya tıklanması gerekiyor. Açılan menüde "Düzenle" seçeneğine dokunarak fotoğrafın hızlı bir şekilde düzenleme yapılabilecek.

fotoğraf düzenleme

WhatsApp'ın bu yeni özelliğini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
Apex Legends’ta Sizi Birçok Kişinin Önüne Atacak 8 İpucu
Apex Legends’ta Sizi Birçok Kişinin Önüne Atacak 8 İpucu

Apex Legends, hızla artan popülerliği sonucunda birçok kişiyi içerisine çekiyor. Bu durumun sonucunda da rekabet fazlasıyla artıyor. Siz de oyunda daha iyi taktiklere sahip olmak istiyorsanız sizler i...

Apollo 11 Görevini Görebileceğiniz Mobil Uygulama
Apollo 11 Görevini Görebileceğiniz Mobil Uygulama

Bu sene 50. yılını dolduran ve başarıyla Ay'a insanlı inişi gerçekleştiren ilk görev olan Apollo 11, artırılmış gerçeklik teknolojisi ile cep telefonlarımıza geliyor. ...

Microsoft'un Skype Kullanıcılarını Dinlediği Ortaya Çıktı
Microsoft'un Skype Kullanıcılarını Dinlediği Ortaya Çıktı

Teknoloji devi Microsoft'un Skype hizmetinin Android için geliştirilmiş olan sürümünde de bulunan tercüman özelliğini kullanarak kullanıcılara ait konuşmaların kaydedildiği ve çalışanlar tarafından di...