WhatsApp'a Hızlı Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor

WhatsApp'a Hızlı Fotoğraf Düzenleme Özelliği Geliyor

WhatsApp geliştiricileri, uygulamaya getirmeye hazırlandıkları yeni özelliği duyurdular. Duyurulan bu özellik, gönderilen fotoğrafların kolayca yeniden düzenlenebilmesine olanak sağlıyor.


Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp'a yeni bir özellik geliyor. Her ne kadar WhatsApp'ın yenilikler konusunda yavaş olduğu ifade edilsede, WhatsApp'ın yeni özelliğinin bir sonraki güncellemeyle geleceği açıklandı.

WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı bu özellik, fotoğraf düzenleme işlemleriyle ilgili. Aslında şu an, WhatsApp üzerinden bir fotoğrafı düzenleyerek karşı tarafa gönderiyoruz ancak bu yeni özellik, hem fotoğrafın orijinal halini hem de düzenlenmiş olan diğer şeklini göndermeye yarıyor. Bu sayede her iki görsel de karşı tarafa gönderilebiliyor.

whatsapp

Bu özelliğe "Hızlı Düzenleme Kısayolu" ismi verilmiş durumda ve iOS'ta bir kişiye gönderdiğiniz fotoğrafın üzerine dokunduğunuz zaman ortaya çıkıyor. Uygulamaya eklenecek olan "Düzenle" butonuyla kullanılabilecek olan bu özellik, fotoğraf düzenleme menüsünü hızlıca açmanıza olanak veriyor.

Bu özellik Android işletim sistemine de gelecek. Yine gönderdiğiniz bir fotoğrafın üzerine dokunduktan sonra ekranın sağ üst kısmında bulunan üç noktaya tıklanması gerekiyor. Açılan menüde "Düzenle" seçeneğine dokunarak fotoğrafın hızlı bir şekilde düzenleme yapılabilecek.

fotoğraf düzenleme

WhatsApp'ın bu yeni özelliğini nasıl buldunuz? Fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.
Windows 10’da Güvenlik Açığı Yaratan Zero-Day Kodu Açıklandı
Windows 10’da Güvenlik Açığı Yaratan Zero-Day Kodu Açıklandı

Güvenlik araştırmacısı SandboxEscaper, yeni bir Windows LPE zero-day açığı keşfetti. İnternetin b...

Google Chrome, Otomatik İndirmeleri Engelleyecek
Google Chrome, Otomatik İndirmeleri Engelleyecek

Kullanıcıdan habersiz başlayan indirmeler Chrome ile artık engellenecek. Virüslerin olduk&cc...

Steam Fiyatı 19 TL Olan Oyun, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu
Steam Fiyatı 19 TL Olan Oyun, Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Geliştirici tarafından üretilen ve piyasaya sürülen oyunlar, zaman zaman çeşitli platformlarda ücretsiz olarak dağıtılabiliyor. Bugün ise Steam'deki liste fiyatı 19 TL olan bir oyun, IndieGala'da ücre...