Gigabyte, Su Soğutmalı RTX 2080 Super Kartını Piyasaya Sürdü

Ekran kartı soğutucuları, kartın performansını oldukça ciddi etkiliyor. Ekran kartı soğutucularıyla oyuncular tarafından çokça tercih edilen Gigabyte, RTX 2080 Super için sıvı soğutmalı iki model piyasaya sundu.


Kısa süre önce piyasaya sürülen GeForce RTX 2080 Super, 4K oyunları oynayabilmek için RTX 2080 Ti ve Titan RTX'e göre makul bir fiyata, en azından daha hızlı olanlarla karşılaştırıldığında en iyi grafik kartı konumunda. Ayrıca Gigabyte'ın sıvı soğutmalı modelleri ile performans biraz daha artıyor.

Gigabyte iki Aorus Waterforce modelini piyasaya sürüyor. Bunlar arasında Aorus GeForce RTX 2080 Super Waterforce 8G ve Aorus GeForce RTX 2080 Super Waterfoce WB 8G bulunuyor. İsimlendirmede sadece iki harf farkı varken, kartlar arasında önemli bir ayrım var. Waterforce 8G modeli bağımsız bir sıvı soğutucuyla donatılmışken Waterforce WB 8G, kendi özel su soğutma sisteminize dahil ettiğiniz bir su bloğu ile birlikte geliyor. Yani WB modelini doğrudan takıp çalıştıramıyorsunuz; kendi sisteminizi kullanmanız gerek.

gigabyte rtx2080 super

Gigabyte, Nvidia'nın 1.815 MHz referans saatinden iki karttaki saat hızını 1.860MHz'e çıkardı. Bununla birlikte, 8 GB GDDR6 bellekler 15.5Gbps hızında çalışıyor. Her iki modelde de henüz bir test yok, ancak daha da overclock yapmak mümkün olabilir. Bununla birlikte Gigabyte, her iki kartın da sıvı soğutması ve 12+2 güç fazı tasarımı sayesinde "aşırı overclock için üretildiğini" söyledi. Bu, temel olarak daha iyi stabilite ve potansiyel olarak geliştirilmiş overclock için temiz güç dağıtımı anlamına geliyor.

Her iki kart da 4 yıl garantili olarak geliyor. Gigabyte, kullanılabilirliği veya fiyatlandırmayı henüz açıklamadı. Ayrıca Waterforce 8G modelini tercih eden kullanıcıların, kasalarında 240 mm'lik bir radyatör için yer olduğundan emin olmaları gerektiğini de belirtelim.
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Vivo’nun 5G Destekli iQOO Plus 5G Model Telefonu Sızdırıldı
Vivo’nun 5G Destekli iQOO Plus 5G Model Telefonu Sızdırıldı

Vivo, bulunduğumuz çeyreğin sonunda ilk 5G destekli akıllı telefonunu çıkaracak ve bu telefonun iQOO markası altında olacağı neredeyse kesin. Yaşanan yeni sızıntılarla birlikte...

Herkesi Kanser Eden Ait YouTube Türkiye Kanalları
Herkesi Kanser Eden Ait YouTube Türkiye Kanalları

Yakın zamanda Avrupa Birliği’nin büyük baskıları altında kalan YouTube, telif haklarına ilişkin düzenlemeleri kontrol altına almaya çalışıyor. Nitekim böylesine büyük bir platfom...

Nokia, 2 Yeni Telefonunu Daha Çıkarmaya Hazırlanıyor
Nokia, 2 Yeni Telefonunu Daha Çıkarmaya Hazırlanıyor

Nokia’nın yeni çıkacak telefonları Nokia 6.2 ve Nokia 7.2 hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Sırasıyla “Daredevil” ve “Star-Lord” kod adlarıyla isimlendirilen iki...