Activision: Her Yıl Yeni Bir Call of Duty Oyunu Çıkacak

Activision: Her Yıl Yeni Bir Call of Duty Oyunu Çıkacak

Activision, çok şaşırtıcı(!) şekilde her yıl yeni bir Call of Duty oyunu çıkaracağını açıkladı. Firma daha şimdiden 2020, 2021 ve 2022’de çıkacak oyunlarının hazırlığı içerisinde.


Son yıllarda oyun sektörünü, özellikle de FPS kategorisini çevrimiçi hizmet tabanlı oyunlar ele geçirmiş durumda. Fortnite ve Rainbow Six: Siege gibi yapımlar canlı-servis modelini kullanıyor. Bu sistemde ana oyun, düzenli olarak gelen güncellemelerle çıkışından yıllar sonra bile yeni gibi gözüküyor.

Call of Duty’nin oyuncularla buluşmasını sağlayan Activision, ikinci çeyrek sonrası yatırımcılarla yapılan görüşmelerde her yıl bir Call of Duty oyunu çıkacağını açıkladı. Firma, devamlı içeriğin Call of Duty’de her zamankinden daha önemli hale geldiğini söylerken, en azından konsol ve bilgisayar tarafında her yıl bir yeni oyun duyurulmasını Call of Duty markasının anahtar parçalarından biri olarak gördüklerini söyledi.

call-of-duty

Activision, oyunun bilgisayar ve konsol tarafıyla mobil tarafını ayrı tutuyor. Call of Duty: Modern Warfare gibi oyunlar, marka için kritik önemde addedildi ve her yıl yeni bir oyun yayınlamanın seriyi taze tutmak için önemli olduğu belirtildi. Mobil platformda ise oyunun, güncellemeler yardımıyla sürekli yeni gözükmesi sağlanacak. Canlı-servis modeli kullanılacak bu oyunun ömrü daha uzun olacak.

2005 yılındaki Call of Duty 2’de İkinci Dünya Savaşı’nda cephe cephe savaştıktan sonra  her yıl kendimizi yeni bir çatışmanın ortasında bulduk. Call of Duty: Black Ops 4’te ise Activision, battleroyale modu olan Blackout’u eklemişti.

call-of-duty-modern-warfare

Activision ayrıca Call of Duty: Modern Warfare’ın şimdiye kadar en çok yayınlanma sonrası içeriğe sahip oyun olacağını belirtti. Call of Duty serisinin finansal başarısında oyuniçi satın almaların etkisini göz önüne alırsak bu karar gayet yerinde gözüküyor.

Activision, her yıl için yeni bir Call of Duty yapmaktan vazgeçmeyecek gibi gözüküyor. Call of Duty: Modern Warfare PlayStation 4, Xbox One ve bilgisayarda 25 Ekim 2019’da yayınlanacak.
Mobil Kameraların Geldiği En Uç Nokta: Oppo Reno 10X Zoom
Mobil Kameraların Geldiği En Uç Nokta: Oppo Reno 10X Zoom

Akıllı telefonlar, hızlı gelişen teknolojiyle birlikte, profesyonel kameraları yaklamaya oldukça yaklaşıyor. ...

Toplam Fiyatı 50 TL Olan Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 Uygulama
Toplam Fiyatı 50 TL Olan Kısa Süreliğine Ücretsiz 5 Uygulama

Bu hafta kısa süreliğine ücretsiz olan Google Play Store uygulamalarını sizler için derledik. Goo...

Yapay Zeka Saklambaç Oynayarak Strateji Geliştirmeyi Öğrendi
Yapay Zeka Saklambaç Oynayarak Strateji Geliştirmeyi Öğrendi

OpenAI’de çalışan araştırmacılar, daha karmaşık yapay zeka geliştirmek için yapay zekaya 500 milyon kere karışık bir saklambaç oyunu oynattı. Yapay zeka, 500 milyon çalışmadan sonra karmaşık davranışl...