Call of Duty: Modern Warfare - Sistem Gereksinimleri

Call of Duty: Modern Warfare - Sistem Gereksinimleri

Activision'ın yeni oyunu Call of Duty: Modern Warfare, çok kısa bir süre piyasaya sürülecek. Oyunun sistem gereksinimleri ise oyunseverleri, yeni bir sabit disk almaya sürüklüyor.


Activision, uzunca bir süredir yeni Call of Duty oyunu "Modern Warfare" üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Oyunda neredeyse sona gelindi, hatta bazı beta testler bile yapılmış durumda. Hal böyle olunca da şirket, son rötuşları yaparak oyunun piyasaya çıkış tarihi olan 25 Ekim için gün sayıyor. Şimdi ise Call of Duty: Modern Warfare'ın sistem gereksinimleri belli oldu.

Call of Duty: Modern Warfare'ın sistem gereksinimlerinin açıklanması ile birlikte, oyunun hangi bilgisayarlarda oynanabileceği de genel hatlarıyla belli olmuş oldu. Ancak bu noktada en çok, oyunun gerektirdiği boş HDD alanı göze çarpıyor. Ayrıca bu boş alan, ne kadar indirme yapabileceğimizi de gözler önüne seriyor. Anlaşılan o ki Call of Duty: Modern Warfare'ın inmesi için pek çok oyunsever, uzunca bir süre beklemek durumunda kalacak.

Call of Duty: Modern Warfare

Aslına bakacak olursak Call of Duty: Modern Warfare, oyunu düşük ayarlarda oynamaktan rahatsız olmayacak oyunseverler için çok yüksek sistem gereksinimleri gerektirmiyor. Ancak daha öncesinde de belirtmiş olduğumuz gibi özellikle depolama alanı ve indirme boyutu, oyunseverleri ciddi anlamda zorlayacakmış gibi görünüyor. Özellikle Türkiye'nin ortalama veri indirme hızı düşünüldüğünde, sadece indirme işlemi bir günden fazla sürebilir.

Call of Duty: Modern Warfare minimum sistem gereksinimleri

 • Windows 7 veya Windows 10 işletim sistemi (64 bit)
 • Intel Core i3-4340 veya AMD FX-6300 işlemci
 • Nvidia Geforce GTX 670 - Nvidia Geforce GTX 1650 veya AMD Radeon HD 7950 ekran kartı
 • 8 GB RAM
 • DirectX 12 desteği
 • 175 GB boş alan

Call of Duty: Modern Warfare önerilen sistem gereksinimleri

 • 64 bit Windows 10 işletim sistemi
 • Intel Core i5-2500K veya AMD Ryzen 1600X işlemci
 • Nvidia Geforce GTX 970 - Nvidia Geforce GTX 1660 veya AMD Radeon R9 390 - AMD Radeon RX 580
 • 12 GB RAM
 • DirectX 12 desteği
 • 175 GB boş alan

Yapılan bu açıklamalar doğrultusunda yeterli boş alan yoksa, sabit diskinizde yer açmayı tercih edebilir veya yeni bir SSD veya HDD almayı düşünebilirsiniz. Call of Duty: Modern Warfare, 25 Ekim'de farklı sürümlerle erişilebilir olacak. Oyun, 59.99 euro (battle.net) veya 472.50 TL'den (Microsoft Store) başlayan fiyatlarla satın alınabiliyor.
Coolpad Cool 3 Duyuruldu - Fiyatı ve Özellikleri
Coolpad Cool 3 Duyuruldu - Fiyatı ve Özellikleri

Bütçe dostu telefon isteyenlerin havada kapacağı Coolpad Cool 3, damla çentikli tasarımı ve Android Pie işletim sistemi ile tanıtıldı. ...

Steam Fiyatı 15 TL Olan Oyun Birkaç Saatliğine Ücretsiz Oldu
Steam Fiyatı 15 TL Olan Oyun Birkaç Saatliğine Ücretsiz Oldu

Dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformlarından Steam, normal fiyatı 15 TL olan oyunu birkaç saatliğine ücretsiz yaptı. Dracula 3: The Path of the Dragon isimli bu oyundaki amacımız, bulmacaları ç...

Microsoft, Apple macOS İçin Ürettiği Antivirüs Yazılımını Ta
Microsoft, Apple macOS İçin Ürettiği Antivirüs Yazılımını Ta

Microsoft, Windows Defender Advanced Threat Protection (ATP) virüs ve zararlı yazılımdan koruma programını Apple’ın macOS platformuna getireceğini duyurdu. Duyuruda programın önizleme versiyonu da yay...