AMD'nin Orta Sınıf Yeni Ekran Kartı Radeon RX 5500 Duyuruldu

AMD'nin Orta Sınıf Yeni Ekran Kartı Radeon RX 5500 Duyuruldu

AMD, orta sınıf yeni ekran kartı modeli "Radeon RX 5500"ü duyurdu. GDDR 6 belleğe sahip olan Radeon RX 5500, 7 nm'lik Navi mimarisine sahip. AMD'nin yeni ekran kartları, 2019 yılı içerisinde piyasaya sürülecek.


Son dönemlerde yıldızı iyiden iyiye parlayan AMD, hem işlemci hem de ekran kartı konusunda pek çok oyunsever tarafından tercih ediliyor. Şimdi ise AMD, orta sınıf yeni ekran kartı modeli "Radeon RX 5500"ü duyurdu. Birkaç haftadır söylentilerin odağında olan Radeon RX 5500, AMD tarafından yapılan açıklamalarla resmiyet kazanmış oldu.

AMD'nin yeni ekran kartı Radeon RX 5500, 7 nm'lik Navi mimarisine sahip. Radeon RX 5500 ayrıca 8 GB GDDR6 bellekle de destekleniyor. Normal koşullarda AMD'nin Radeon RX 580 modeline eş değer olarak görülen Radeon RX 5500, sahip olduğu yeni teknoloji sayesinde Radeon RX 580'e oranla daha yüksek performans sunuyor.

RX 5500

AMD tarafından yapılan açıklamalara göre Radeon RX 5500'ün üç farklı versiyonu olacak. Bunlardan bir tanesi Radeon RX 5500M olacak ve bu versiyon, çok büyük bir ihtimalle dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak. İkinci versiyon ise modelin genel ismini almış durumda ve Radeon RX 5500 olarak karşımıza çıkıyor. Radeon RX 5500'ün bir üst versiyonu ise Radeon RX 5500 XT olarak isimlendirilmiş durumda. 

AMD, yeni ekran kartının ne zaman piyasaya sürüleceğini ve fiyatının ne olacağını da açıklamadı. Ancak AMD, bu ekran kartı modellerinin çok da gecikmeyeceğini ve kısa bir süre sonra piyasaya sürüleceğini söyledi. AMD'nin yeni ürünlerini tanıtmasıyla birlikte bu ekran kartının frekans hızlarını, bellek miktarlarını (ki çok büyük bir ihtimalle 4 GB ve 8 GB'lik opsiyonlar olacak) ve fiyatını öğrenmiş olacağız.
Regnant Esports’un Eylül Ayı Programı Belli Olu
Regnant Esports’un Eylül Ayı Programı Belli Olu

İzmir’de düzenlenecek Intel ESL Türkiye Şampiyonası finalisti, Webtekno’nun espor dünyasındaki gözbebeği Regnant’ın Eylül ayı programı belli oldu. Kulüp, ESL ile Dota 2 dışında bu ay hem CS:GO hem de ...

Google, Chrome Masaüstü İçin Okuma Modu Geliştiriyor
Google, Chrome Masaüstü İçin Okuma Modu Geliştiriyor

Google, neredeyse tüm rakiplerinde bulunan okuma modunu Chrome'a da getirmeye karar verdi. Chrome...

Xbox Gold Üyelerine Ücretsiz Sunulacak Oyunlar Belli Oldu
Xbox Gold Üyelerine Ücretsiz Sunulacak Oyunlar Belli Oldu

Her ay olduğu gibi bu ay da Live Gold üyeleri için ücretsiz oyunlarını yayınlayan Microsoft, Star Wars hayranlarını da unutmadı. ...