Varsayılan Tarayıcı Microsoft Edge'in Logosu Değişiyor

Varsayılan Tarayıcı Microsoft Edge'in Logosu Değişiyor

Microsoft Edge, yani Microsoft’un varsayılan tarayıcısı bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.Microsoft’tan alınan bilgilere göre tarayıcı Chromium tabanlı olacak ve logosu da bununla birlikte değişecek.


Microsoft Edge, Windows 10'da bulunan varsayılan web tarayıcısıdır. Microsoft, Windows 10 kullanıcılarına diğer tarayıcılar üzerinden Edge tarayıcısını seçmelerini önerir; büyük mavi renkli Edge simgesinin Görev Çubuğunda belirgin bir şekilde gösterilmesinin nedeni budur.

Microsoft, Edge web tarayıcısını 2015 yılında piyasaya sürüldüğünde logosu Internet Explorer’a çok benziyordu. Microsoft, şimdi Chromium tabanlı yeni bir Edge üzerinde çalışıyor ve bununla birlikte kamuya açık bir şekilde gösterilen yeni bir logo daha istiyor.

Microsoft Edge ve Internet Explorer

Yeni simge:

Yeni Edge simgesi

Yeni simge Edge'deki yeni bir sörf mini oyununun bir parçası olarak ortaya çıktı ve hala 'E' harfi gibi görünmeye devam ederken aynı zamanda bir dalgayı andırıyor. Ayrıca yeni Edge logosu, Office paketi gibi diğer birçok Microsoft uygulamasının da güncel görselleriyle oldukça benzer gradyan stiller içeriyor.

Android uygulaması henüz yeni simgeyle güncellenmedi ancak muhtemelen masaüstü tarayıcısı değiştiğinde onunla birlikte değişecek. Uygulama çekmecenizde yakında yeni bir simge görmek için hazır olabilirsiniz.
Chrome, Android 10'da WebView Uygulaması Olmayacak
Chrome, Android 10'da WebView Uygulaması Olmayacak

Android işletim sistemi, Android 5 Lollipop’tan beri uygulamaların içerisinde internet sitesinin gösterilmesine imkân veren ve Google tarafından desteklenen WebView’ı kullanıyor. Android 7 Nougat’ta b...

Apple Sonbaharda Yeni Macbook Modellerini Piyasaya Sürebilir
Apple Sonbaharda Yeni Macbook Modellerini Piyasaya Sürebilir

Apple, bu sonbaharda Macbook’larını güncellemeye hazırlanıyor. Bugün 7 yeni Mac sürümü için lisans alan Apple, sonbaharda karşımıza yeni modellerle çıkabilir. ...

1,2 Trilyon Transistöre Sahip Dünyanın En Büyük Çipi
1,2 Trilyon Transistöre Sahip Dünyanın En Büyük Çipi

Cerebras Systems isimli bir yapay zekâ şirketi, bu zamana kadar yapılmış en büyük işlemciyi tanıttı. Şu an için prototip olan işlemci, 1,2 trilyon transistöre sahip ve saniyede 9 petabyte işlem yapabi...