Varsayılan Tarayıcı Microsoft Edge'in Logosu Değişiyor

Varsayılan Tarayıcı Microsoft Edge'in Logosu Değişiyor

Microsoft Edge, yani Microsoft’un varsayılan tarayıcısı bir değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.Microsoft’tan alınan bilgilere göre tarayıcı Chromium tabanlı olacak ve logosu da bununla birlikte değişecek.


Microsoft Edge, Windows 10'da bulunan varsayılan web tarayıcısıdır. Microsoft, Windows 10 kullanıcılarına diğer tarayıcılar üzerinden Edge tarayıcısını seçmelerini önerir; büyük mavi renkli Edge simgesinin Görev Çubuğunda belirgin bir şekilde gösterilmesinin nedeni budur.

Microsoft, Edge web tarayıcısını 2015 yılında piyasaya sürüldüğünde logosu Internet Explorer’a çok benziyordu. Microsoft, şimdi Chromium tabanlı yeni bir Edge üzerinde çalışıyor ve bununla birlikte kamuya açık bir şekilde gösterilen yeni bir logo daha istiyor.

Microsoft Edge ve Internet Explorer

Yeni simge:

Yeni Edge simgesi

Yeni simge Edge'deki yeni bir sörf mini oyununun bir parçası olarak ortaya çıktı ve hala 'E' harfi gibi görünmeye devam ederken aynı zamanda bir dalgayı andırıyor. Ayrıca yeni Edge logosu, Office paketi gibi diğer birçok Microsoft uygulamasının da güncel görselleriyle oldukça benzer gradyan stiller içeriyor.

Android uygulaması henüz yeni simgeyle güncellenmedi ancak muhtemelen masaüstü tarayıcısı değiştiğinde onunla birlikte değişecek. Uygulama çekmecenizde yakında yeni bir simge görmek için hazır olabilirsiniz.
Red Dead Redemption 2'nin Son Güncellemesi Beğenilmedi
Red Dead Redemption 2'nin Son Güncellemesi Beğenilmedi

Yeni güncellemesiyle görüntü kalitesinde değişiklik yaşanan Red Dead Redemption 2, oyuncularından büyük tepki topladı. ...

Microsoft, Mayıs Güncelleştirmesinde Paint'i de Yenileyecek
Microsoft, Mayıs Güncelleştirmesinde Paint'i de Yenileyecek

Microsoft'un kullanıcılara sunacağı Mayıs ayı güncelleştirmesinde, Paint ile ilgili de yeniliklerin olacağı ortaya çıktı. Paint uygulamasına gelecek olan yeniliklerle birlikte, uygulama klavye üzerind...

BTK, Güncel Türkiye Mobil İnternet Verilerini Paylaştı
BTK, Güncel Türkiye Mobil İnternet Verilerini Paylaştı

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, Türkiye'de kaç adet mobil internet abonesi bulunduğunu, 4G'ye geçiş oranlarını ve toplam mobil internet kullanımını açıkladı. ...