HTC Wildfire X, Aslında Bir HTC Ürünü Değil

HTC Wildfire X, Aslında Bir HTC Ürünü Değil

Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, Wildfire X isminde bir telefon duyurdu. Hem fiyatı hem de özellikleriyle dikkat çekmeyi başaran telefon, HTC markası altında tanıtılmış olsa da HTC tarafından üretilmedi.


Bir zamanlar isminden sıkça söz ettiren ancak günümüzde popülaritesini yitiren HTC, fiyat/performans modeli Wildfire X’i tanıttı. Günümüz telefonlarının tasarımını ve teknolojilerini içinde barındıran model, HTC markası altındaki bütçe dostu bir cihaz olmasıyla tanınsa da aslında durum öyle değil.

HTC Wildfire X

Wildfire X, Hindistan merkezli “Lava” markası altında bütçe dostu akıllı telefonlar üreten InOne Smart Technology tarafından üretiliyor. Hint şirket, HTC Wildfire isminin lisansını almış. Lava, eğer sizlere tanıdık gelmediyse bu durum pek şaşırtıcı değil zira Lava, Huawei ve Xiaomi markalarının arkasında kaldığı için kendini pek fazla gösterememişti.

InOne, HTC’nin markasının lisansını alarak, Wildfire X’in daha görünür hale gelmesini ve daha çok satılmasını umuyor. Eğer telefon “Lava” markasını üzerinde barındırırsa, hemen hemen herkesin hemfikir olacağı gibi daha az satış miktarı elde edecektir. HTC, bu lisans sözleşmesiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı ancak şirketin satışlardan bir miktar kâr elde edeceği aşikâr.

HTC'nin pazar payı durumunu düşündüğümüzde, güzel tasarımlı ve uygun fiyatlı orta seviye telefonlarla adını tekrar ortaya çıkarması, şirket için elbette faydalı olacaktır. İlerleyen günlerde HTC Wildfire X’in bu iki şirket için nasıl çalışacağını göreceğiz.
iOS 12, En Çok Tercih Edilen iOS Sürümü Oldu
iOS 12, En Çok Tercih Edilen iOS Sürümü Oldu

Apple’ın en güncel iOS sürümü olan iOS 12 geçtiğimiz 2018 yılının Eylül ayında kullanıcılara sunulmuştu. O tarihten günümüze kadar iOS 12 kullanım oranı, yüzde 88'e kadar ulaşmayı başardı. ...

Galaxy S10'un Kamera Çıkıntısını Gİzleyebileceksiniz
Galaxy S10'un Kamera Çıkıntısını Gİzleyebileceksiniz

Samsun Galaxy S10, yılın akıllı telefonu olma yolunda hızlı adımlarla ilerliyor. En son gelen bilgilere göre telefonun kamera çıkıntısını isterseniz gizleyebileceksiniz. ...

Microsoft, Oyun Deneyimini Arttırmak İçin Fikrinizi İstiyor
Microsoft, Oyun Deneyimini Arttırmak İçin Fikrinizi İstiyor

Microsoft’un Xbox ekibi, Windows 10 kullanıcılarının oyun deneyimlerini daha iyi bir hale getirebilmek için kullanıcılara danışmaya karar verdi. Bunun için bir site hazırlayan ekip, kullanıcıları plat...