HTC Wildfire X, Aslında Bir HTC Ürünü Değil

HTC Wildfire X, Aslında Bir HTC Ürünü Değil

Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, Wildfire X isminde bir telefon duyurdu. Hem fiyatı hem de özellikleriyle dikkat çekmeyi başaran telefon, HTC markası altında tanıtılmış olsa da HTC tarafından üretilmedi.


Bir zamanlar isminden sıkça söz ettiren ancak günümüzde popülaritesini yitiren HTC, fiyat/performans modeli Wildfire X’i tanıttı. Günümüz telefonlarının tasarımını ve teknolojilerini içinde barındıran model, HTC markası altındaki bütçe dostu bir cihaz olmasıyla tanınsa da aslında durum öyle değil.

HTC Wildfire X

Wildfire X, Hindistan merkezli “Lava” markası altında bütçe dostu akıllı telefonlar üreten InOne Smart Technology tarafından üretiliyor. Hint şirket, HTC Wildfire isminin lisansını almış. Lava, eğer sizlere tanıdık gelmediyse bu durum pek şaşırtıcı değil zira Lava, Huawei ve Xiaomi markalarının arkasında kaldığı için kendini pek fazla gösterememişti.

InOne, HTC’nin markasının lisansını alarak, Wildfire X’in daha görünür hale gelmesini ve daha çok satılmasını umuyor. Eğer telefon “Lava” markasını üzerinde barındırırsa, hemen hemen herkesin hemfikir olacağı gibi daha az satış miktarı elde edecektir. HTC, bu lisans sözleşmesiyle ilgili herhangi bir açıklama yapmadı ancak şirketin satışlardan bir miktar kâr elde edeceği aşikâr.

HTC'nin pazar payı durumunu düşündüğümüzde, güzel tasarımlı ve uygun fiyatlı orta seviye telefonlarla adını tekrar ortaya çıkarması, şirket için elbette faydalı olacaktır. İlerleyen günlerde HTC Wildfire X’in bu iki şirket için nasıl çalışacağını göreceğiz.
5G Teknolojisi Akıllı Saatlere Neler Getirecek?
5G Teknolojisi Akıllı Saatlere Neler Getirecek?

Daha hızlı ve daha istikrarlı bir mobil internet deneyimi sağlayacak olan 5G teknolojisi, biz kullanıcıların hayatını birçok noktada kolaylaştıracak. Mevcut 4G teknolojisinden yaklaşık 100 kat daha hı...

Orta Segment Ekran Kartlarında Hangi Ürünler Öne Çıkıyor?
Orta Segment Ekran Kartlarında Hangi Ürünler Öne Çıkıyor?

AMD, yeni ekran kartları Radeon 5700 ve Radeon 5700XT’de indirime gitmeye karar verdi. Yeni indirimle birlikte AMD'nin kartları, NVIDIA’nın aynı segmentteki ürünlerine iyi alternatifler olabilir. Geli...

Chang’e-4, Dünya’ya Büyüleyici Fotoğraflar Gönderdi
Chang’e-4, Dünya’ya Büyüleyici Fotoğraflar Gönderdi

Çin'in Ay'ın uzak bölgesine gönderdiği araçlar, Dünya'ya yüksek çözünürlüklü panoramik fotoğraflar gönderdi. ...