Samsung Galaxy Note10'da Fiziksel Tuş Bulunmayacak

Samsung Galaxy Note10'da Fiziksel Tuş Bulunmayacak

Yeni bir iddiaya göre Samsung, Galaxy Note10'da tasarımını ciddi şekilde güncelleyecek ve cihaz üzerindeki tüm fiziksel tuşları ortadan kaldıracak.


Samsung, Galaxy S10 ailesi ile beklediği satış trendini oluşturmuş durumda. Ancak Galaxy S10, Samsung’un 2019 yılındaki son büyük numarası olmayacak. Ağustos ayı geldiğinde Samsung’un yeni phableti Galaxy Note10, yılın en iddialı akıllı telefonlarından biri olarak karşımıza çıkacak. Üstelik ortaya çıkan yeni beri rapor, Galaxy Note10’un rakiplerinden tamamen ayrılan bir özelliğe sahip olacağına söylüyor.

XDA Developer tarafından aktarılan bilgiye göre Galaxy Note10 cihaz üzerinde hiçbir fiziksel tuşa sahip olmayabilir. Bir başka deyişle Galaxy Note10’un üzerinde bir güç tuşu, ses açma/kapama tuşu ya da Bixby tuşu bulunmayacak. Bunun yerine cihazın yanlarında bulunan jest ve dokunma sensörleri, fiziksel butonların görevini üstlenecek. Bunun en azından şu an için tartışmalı bir seçim olacağını tahmin etmek zor değil.

Fiziksel tuşların kaldırılması, tüketicilerin tepkisini çekebilecek bir durum. Zira fiziksel tuşlar, yeri geldiğinde cihazı ekranına bile bakmadan kontrol etmemizi mümkün kılıyor. Yolda kulağınızda kulaklıkla gidiyorsunuz. Telefonunuzu cebinizden hiç çıkarmadan müziğin/görüşmenin sesini kısıp açabilir, gelen aramayı reddedebilir ya da müziği değiştirebilirsiniz. Ancak fiziksel tuşların olmadığı bir durumda bulun için cihazı elinize almanız gerekecek.

Elbette ki Samsung, böylesine büyük bir değişimi yürürlüğe koymadan önce bir Galaxy A serisi akıllı telefon ile test edip, tüketicilerin tepkisini ölçecektir. Zira dörtlü ve üçlü arka kamera kurulumları, ilk Infinity-O ekran ve daha pek çok özellik, Samsung amiral gemilerinde tüketicilerin beğenisine sunulmadan önce Galaxy A serisi akıllı telefonlarda test edilmişti. Bu doğrultuda yılın ikinci çeyreğinde fiziksel tuşu bulunmayan bir Galaxy A modeli tanıtılabileceğini söyleyebiliriz.
Steam'e Göre Oyuncular, Windows 10'dan 7'ye Geçiyorlar
Steam'e Göre Oyuncular, Windows 10'dan 7'ye Geçiyorlar

Steam, yeni bir ayın başlamasıyla birlikte platformdaki kullanıcı verilerini güncelledi. Steam'in yayınladığı son veriler, oyunsevelerin Windows 7 kullanımını azaltmak yerine yüzde 2.43 oranında artır...

25 TL Değerindeki Oyun, Steam'de Ücretsiz Oldu
25 TL Değerindeki Oyun, Steam'de Ücretsiz Oldu

Steam fiyatı 25 TL olan oyun, yine aynı oyun dağıtım platformunda ücretsiz oldu. Kısa süreli...

Android'deki Tuşlara Nasıl Farklı Görevler Atanabilir?
Android'deki Tuşlara Nasıl Farklı Görevler Atanabilir?

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlarınızdaki donanım ve yazılım tuşlarına farklı görevler atayarak, cihazınızda tamamen kişiselleştirilmiş bir deneyim yaşayabilirsiniz. ...