iOS Uygulama Düzeni İçin Yeni Bir Özellik Keşfedildi

iOS Uygulama Düzeni İçin Yeni Bir Özellik Keşfedildi

Apple, iOS'e hayatı kolaylaştıran ancak çok da bilinmeyen birçok şey eklemekten -ve bunları duyurmamaktan- ziyadesiyle hoşlanıyor. Şimdi de, çok uzun zaman sonra, uygulama düzeniyle ilgili bir özellik keşfedildi.


Dünyanın en çok satan telefonlarından olan iPhone'lar, birçok şeyi çok iyi şekilde yapsalar da bir o kadar şeyi de yapamıyorlar. Bunlardan biri de organizasyon. Uygulamalarınızı hala ekranın istediğiniz yerine yerleştiremeseniz de Apple, organizasyon konusunda yeni bir özellik getirmiş durumda.

Tek bir uygulamanın yerini değiştirmek istediğinizde yapılması gereken şeyi herkes biliyor: Uygulama simgesine titremeye başlayana kadar basılı tutun ve ardından istediğiniz yere sürükleyin. Peki, sadece bir tane değil de birden çok uygulamanın yerini aynı anda değiştirmek isterseniz?

Bu 'sorun' Apple'ın aklına gelmiş olacak ki, çok zekice bir çözüm de bulunmuş. Yine herhangi bir uygulamaya titreyene kadar basılı tutun ve ekranda boş bir yere sürükleyin. Ardından bunu bırakmadan yerini değiştirmek istediğiniz diğer uygulamalara da tıklayın. Seçtiğiniz uygulamaların gruplaştığını gördükten sonra istediğiniz konuma götürün ve bırakın.

Böylece hem klasörleme işleminiz kolaylaşacak, hem de her şey daha hızlı gerçekleşmiş olacak. Konunun daha iyi anlaşılması adına sizleri bu özelliğin uygulamalı olarak anlatıldığı video ile baş başa bırakalım.
Samsung Galaxy S9'un Android Pie Güncellemesi Yayınlandı
Samsung Galaxy S9'un Android Pie Güncellemesi Yayınlandı

Uzun süredir beklenen Samsung Galaxy S9 ve Samsung Galaxy S9+ Android Pie güncellemeleri bazı ülkelerde resmi olarak dağıtılmaya başladı. ...

Microsoft, Oyun Deneyimini Arttırmak İçin Fikrinizi İstiyor
Microsoft, Oyun Deneyimini Arttırmak İçin Fikrinizi İstiyor

Microsoft’un Xbox ekibi, Windows 10 kullanıcılarının oyun deneyimlerini daha iyi bir hale getirebilmek için kullanıcılara danışmaya karar verdi. Bunun için bir site hazırlayan ekip, kullanıcıları plat...

Facebook ve Twitter, Beyaz Saray'daki Zirveye Çağrılmadı
Facebook ve Twitter, Beyaz Saray'daki Zirveye Çağrılmadı

Günümüz sosyal medya platformlarının en büyüklerinden sayılan Facebook ve Twitter, Beyaz Saray'da düzenlenecek olan sosyal medya zirvesine davet edilmedi. ...