Google, İşitme Engeliler İçin İki Yeni Uygulama Tanıttı

Google, İşitme Engeliler İçin İki Yeni Uygulama Tanıttı

Google, işitme engelliler ve duyma zorluğu yaşayanların hayatlarını bir nebze olsun kolaylaştıracak iki yeni uygulamasını tanıttı.


Google, işitme engellileri ve zor duyanları hedefleyen iki yeni erişilebilirlik uygulamasını duyurdu.

Brian Kemler, uygulamadan bahsederken “Bariyerleri yıkmak ve hayatı herkes için daha kolay hale getirmek için teknolojinin gücüne inanıyoruz. Bugün, işitme engelliler ve zor duyanlara yardımcı olacak iki yeni Android uygulamasını tanıtıyoruz: Live Transcribe ve Sound Amplifier” ifadelerini kullandı.

Live Transcribe (Canlı Altyazı), bir nevi canlı altyazı uygulaması gibi fakat interaktif bir versiyonu. Uygulama 70 dil ve lehçedeki canlı konuşmaları ekrana aktarıyor ve çift yönlü konuşmaları mümkün kılıyor. Uygulama, şu an için beta sürümünde ancak yine de denemek isteyenler, Google Play’den uygulamayı cihazlarına yükleyebilir. Uygulama, Pixel 3’te önceden yüklü bir şekilde geliyor.

Sound Amplifier (Ses Amplifikatörü) kablolu kulaklıklarla çalışıyor. Uygulamanın çalışma prensibi ise çevredeki sesleri artırma ve çoğaltmaya dayanıyor. Uygulama, ihtiyaca göre özelleştirilebiliyor ve arka plandaki rahatsız edici sesler azaltılabiliyor. Bu uygulama, Android cihazlar için şu an aktif fakat uygulamayı yükleyebilmek için Android 9.0 veya üstü bir sürüm gerekiyor. Ayrıca, uygulama Pixel 3 cihazlarda önceden yüklü bir şekilde geliyor.
Steam'de 16 TL'ye Satılan Oyun Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu
Steam'de 16 TL'ye Satılan Oyun Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Humble Bundle, geçtiğimiz aylarda yaptığı ücretsiz oyun kampanyalarına Deponia: The Complete Journey'i de ekledi. ...

Google Haritalar ile Radar Noktaları Görülebilecek
Google Haritalar ile Radar Noktaları Görülebilecek

Google Haritalar'a yeni bir özellik daha geldi. Bu yenilikle birlikte artık yolculuk sırasında radar cezası alma ihtimaliniz azalacak. ...

CES 2019'da Tanıtılan İlgi Çekici 18 Yeni Ürün
CES 2019'da Tanıtılan İlgi Çekici 18 Yeni Ürün

Yılın ilk ve en büyük teknoloji olayı CES 2019 başladı. Tüketici Elektroniği Fuarı'nda bugüne kadar tanıtılan 18 dikkat çekici ürünü bir araya getirdik. ...