Windows, Kullanıcılarını Microsoft Edge'e Teşvik Ediyor

Windows, Kullanıcılarını Microsoft Edge'e Teşvik Ediyor

Microsoft, Windows 10 güncellemesiyle varsayılan tarayıcısını Internet Explorer’dan Microsoft Edge’e çevirmişti. Bunun yanı sıra işletim sisteminin 2015 güncellemesinin ardından Microsoft, kullanıcılarına modern uygulamalarını kullandırmak için elinden gelen her şeyi yaptı.


Microsoft, kullanıcılarına daha güncel uygulamalarını kullandırmak için farklı yöntemleri denese de Internet Explorer hala Windows 10’da kullanılabilir halde. Ancak Microsoft Edge’in çıkışıyla birlikte Microsoft, kullanıcılarını Microsoft Edge kullanmaları için zorluyor. Uyumluluk konusunda engeller oluşturan Internet Explorer ise şu an için devamlılığını sürdürüyor.

Microsoft, Internet Explorer’ın kuruluşlar için değerli bir araç olduğunu kabul etse de zamanla Internet Explorer’ın fazlasıyla güncellemeye ihtiyaç duyacağını ve kullanıcıların daha modern tarayıcıları tercih etmelerinin gerekli olduğunu belirtti.

Microsoft’un mühendisi Chris Jackson, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Göründüğü üzere Internet Explorer bir uyumluluk çözümü. Yeni internet standartlarını destekleyecek güncellemeleri Internet Explorer’a getirmiyoruz. Çoğu site hâlâ sorunsuz şekilde çalışsa bile geliştiriciler artık yenilikleri Internet Explorer üzerinde test etmiyor. Yeni ve modern tarayıcıları tercih ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Görünüşe göre Microsoft, kullanıcıların Chromium tabanlı tarayıcıyı kullanması için elinden geleni yapıyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre yakın tarihte bir önizleme sürümü çıkartılması planlanıyor.
Kullanıcılar, Google'daki Konum Verilerini Silebilecekler
Kullanıcılar, Google'daki Konum Verilerini Silebilecekler

Teknoloji devi Google, konum geçmişini veritabanından otomatik olarak silmeye yarayan yeni bir özelliği kullanıma açtı. Bu özellik, Google'ın hem iOS ve hem de Android sürümünde kullanılabiliyor. Özel...

Google'ın Alışveriş Geçmişinizi İzlemesini Önlemek Mümkün mü
Google'ın Alışveriş Geçmişinizi İzlemesini Önlemek Mümkün mü

Günümüzde internette gizliliğin korunması oldukça tartışmalı bir konu haline geliyor ve kullanıcılar sürekli takip altında olmaktan kaçınmanın yollarını arıyor. Google'dan azıcık da olsa kaçınmanın bi...

Apple’ın Aşırı Pahalı Monitörü O Parayı Eder Mi?
Apple’ın Aşırı Pahalı Monitörü O Parayı Eder Mi?

Apple’ın yeni monitörünün fiyatı biraz göz yaşartıcı olsa da, düşünüldüğü kadar yüksek olmayabilir. Piyasadaki rekabete bir bakmak, durumu daha iyi anlamayı sağlayacaktır. ...