Windows, Kullanıcılarını Microsoft Edge'e Teşvik Ediyor

Windows, Kullanıcılarını Microsoft Edge'e Teşvik Ediyor

Microsoft, Windows 10 güncellemesiyle varsayılan tarayıcısını Internet Explorer’dan Microsoft Edge’e çevirmişti. Bunun yanı sıra işletim sisteminin 2015 güncellemesinin ardından Microsoft, kullanıcılarına modern uygulamalarını kullandırmak için elinden gelen her şeyi yaptı.


Microsoft, kullanıcılarına daha güncel uygulamalarını kullandırmak için farklı yöntemleri denese de Internet Explorer hala Windows 10’da kullanılabilir halde. Ancak Microsoft Edge’in çıkışıyla birlikte Microsoft, kullanıcılarını Microsoft Edge kullanmaları için zorluyor. Uyumluluk konusunda engeller oluşturan Internet Explorer ise şu an için devamlılığını sürdürüyor.

Microsoft, Internet Explorer’ın kuruluşlar için değerli bir araç olduğunu kabul etse de zamanla Internet Explorer’ın fazlasıyla güncellemeye ihtiyaç duyacağını ve kullanıcıların daha modern tarayıcıları tercih etmelerinin gerekli olduğunu belirtti.

Microsoft’un mühendisi Chris Jackson, konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Göründüğü üzere Internet Explorer bir uyumluluk çözümü. Yeni internet standartlarını destekleyecek güncellemeleri Internet Explorer’a getirmiyoruz. Çoğu site hâlâ sorunsuz şekilde çalışsa bile geliştiriciler artık yenilikleri Internet Explorer üzerinde test etmiyor. Yeni ve modern tarayıcıları tercih ediyorlar” ifadelerini kullandı.

Görünüşe göre Microsoft, kullanıcıların Chromium tabanlı tarayıcıyı kullanması için elinden geleni yapıyor. Şirketin yaptığı açıklamaya göre yakın tarihte bir önizleme sürümü çıkartılması planlanıyor.
Samsung Galaxy M20, Kullanıcısından Tam Puan Almayı Başardı
Samsung Galaxy M20, Kullanıcısından Tam Puan Almayı Başardı

Samsung, Hindistan topluluğundaki bir müşterisine Galaxy M20'yi test etme amacı ile bir örnek ürün gönderdi. Test kullanıcısı, Galaxy M20 deneyiminin olumlu sonuçlandığını aktardı. ...

Microsoft, Android’de SwiftKey İçin Gizli Modu Yayınladı
Microsoft, Android’de SwiftKey İçin Gizli Modu Yayınladı

Microsoft SwiftKey’in Android versiyonuna gelen son güncelleme ile uygulama gizli moda kavuştu. M...

Mortal Kombat 11'de Yer Alacak Yeni Karakter Belli Oldu
Mortal Kombat 11'de Yer Alacak Yeni Karakter Belli Oldu

Kolların, kafaların kopacağı Mortal Kombat 11'e geleceği belli olan son karakter Kano oldu. Ge&cc...