Son Zamanlarda Tanıtılan 5 Garip Teknolojik Ürün

Son Zamanlarda Tanıtılan 5 Garip Teknolojik Ürün

Teknoloji hayatımıza birçok yararlı ürünü getirse de bir o kadar da ilginç ürünü bizlere sunuyor. Biz de sizler son dönemlerde tanıtılmış en ilginç ürünleri bir araya derledik.


Her geçen gün daha da gelişen teknoloji, hayatımızın farklı alanlarındaki ihtiyaçlarımızı karşılamak için çabalıyor. Bazen “Helal olsun, yapmışlar” dedirten buluşlar ortaya çıksa da bazen “Şimdi buna ne gerek vardı” dedirten ürünler de ortaya çıkabiliyor. Biz de bugün “Ne gerek vardı” dedirtenler üzerinde duracağız.

Somnox robotik yastık

Sizin hızlı uyumanıza yardım etmesinin yanı sıra daha uzun bir uyku alıp daha dinç kalkmanızı sağladığını iddia eden bu yastık, günümüzde çıkan teknolojik ürünler arasındaki en garip ürünlerden biri olabilir. Bir ‘uyku arkadaşı’ olarak tasarlanan ancak iki kiloluk yumuşak bir böbrek olarak ortaya çıkan bu ürün, sizin nefes alış verişinizi taklit edip, rahatlamanız için ninni bile söylüyor.

Opro9 SmartDiaper

Opro9 SmartDiaper, yeni doğan bebeklerin hayatlarını kolaylaştırmak amacıyla tasarlanmış akıllı bir nem sensörü olarak karşımıza çıkıyor. Bezin içine yerleştirilen sensör ıslandığındaysa ebeveynlere bir bildirim gönderiliyor. Bu sayede bebeklerin ciltlerinde meydana gelebilecek herhangi bir rahatsızlık da önlenmiş oluyor.

Toyota e-Palette konsepti

Toyota’nın e-Palette konsepti; tam otonom şekilde sürüş sağlayan, içerisindeki yeni nesil bataryalar sayesinde insanları taşımayı hedefleyen bir araç. Oldukça ilginç görünen aracın bu tasarımıysa Toyota’nın Softbank ile olan ortaklığının bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Aracın şu an için konsept olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Laika interaktif köpek arkadaşı

Laika’nın tasarladığı interaktif köpek arkadaşı, akıllı telefonunuz aracılığıyla dünyanın neresinde olursanız olun köpeğinizle vakit geçirmeniz için tasarlanmış bir akıllı telefon robotu. Uzaya çıkan ilk köpeğin adının verildiği robot, içerisinde bulunan hoparlör sayesinde köpeğinizle konuşmanızı sağlıyor. Bunun yanı sıra üstündeki kamera aracılığıyla köpeğinizi görüp içerisindeki ödül maması fırlatıcıyla köpeğinizi ödüllendirebilirsiniz.

Philips Smartsleep göz bandı

Philips’in uyumakta zorluk çekenler için tasarladığı SmartSleep göz bandı sayesinde uyku sorunlarınız çözülebilir. Sessiz tınılar çalarak uyku kalitenizi artırmayı amaçlayan cihaz, standart gece uykunuzdan aldığınız verimi artıracağını iddia ediyor.
5 Adet Huawei Akıllı Telefonu EMUI 9.0 ile Test Ediliyor
5 Adet Huawei Akıllı Telefonu EMUI 9.0 ile Test Ediliyor

Huawei'nin en güncel arayüzü EMUI 9.0 çok yakında bazı akıllı telefonlara geliyor. Güncellem...

Apex Legends, 8 Saat İçinde 1 Milyon Barajını Aştı
Apex Legends, 8 Saat İçinde 1 Milyon Barajını Aştı

PUBG'ye ve piyasadaki diğer Battle Royale oyunlara rakip olması beklenen yapım, sadece 8 saatte 1 milyon oyuncuya ulaştı. ...

Microsoft 365, Çok Yakında Office 365'in Yerini Alıyor
Microsoft 365, Çok Yakında Office 365'in Yerini Alıyor

Microsoft CEO'su Satya Nadella, Office 365'in yerini alması planlanan Microsoft 365'i duyurdu. Bu girişimin ticari kullanıcılara yönelik olacağını ekleyen Nadella, Office 365 için ne yapıldıysa Micros...