Galaxy S10'un AR Emoji'si Gerçek Zamanlı Tarama Yapacak

Galaxy S10'un AR Emoji'si Gerçek Zamanlı Tarama Yapacak

Apple'ın Animoji'sinden sonra Huawei ve Samsung da artırılmış gerçeklik destekli emoji alanına iddialı şekilde dahil oluyor.


Akıllı telefonların gösterdiği gelişime paralel olarak AR Emoji gibi yeni teknolojiler de gelişmeye devam ediyor. Samsung'un geride bıraktığımız Unpacked etkinliğinde tanıttığı Galaxy S10 serisiyle birlikte AR Emoji teknolojisi kullanıcılara daha yakından temas edecek.

Galaxy S10'da yer alan AR Emoji özelliği sayesinde tüm vücut hareketlerinizi akıllı telefonunuza yansıtıp kaydedebilirsiniz. Bu teknolojinin geliştirilmesi ve bu seviyeye gelmesi için DeepMotion ile birlikte çalışan Samsung, bu alanda da liderliğe oynayacak gibi görünüyor.

Bahsi geçen bu gelişmiş emoji teknolojisi, yapay zekânın desteği ve robotik kontrol sistemleri sayesinde hayata geçiriliyor. Samsung, AR Emoji'yle birlikte iletişimde beden dilinin kullanılmasını hedefliyor. Böylece sadece yüz ve yüzdeki mimiklerin dışına çıkılmış olacak.

Yapılan testlerde, Emoji AR teknolojisinin tam da amaçlandığı şekilde çalıştığı raporlandı. Galaxy S10'un sadece arka kamerasıyla kullanılabilen bu teknoloji, iletişim alanında yeni bir çağ başlatabilir. Emoji AR'ın DeepMotion tarafından yayınlanan tanıtım videosuna aşağıdan ulaşabilirsiniz.
Windows 7'den Doğrudan Windows 10'a Nasıl Geçiş Yapılır?
Windows 7'den Doğrudan Windows 10'a Nasıl Geçiş Yapılır?

Günümüzde daha birçok kullanıcı tarafından kullanılan Windows 7’nin tüm desteği, 2020 yılında Microsoft tarafından kesilecek. Destekli olmayan bir işletim sistemi kullanmak çok da güvenli bir durum de...

Meizu, Meizu 16S Pro Plus Modelinin Çıkacağını İnkar Etti
Meizu, Meizu 16S Pro Plus Modelinin Çıkacağını İnkar Etti

Ortalıkta bir süredir Meizu 16S Pro'nun daha büyük bir modelinin çıkacağı ve isminin Meizu 16S Pro Plus olacağı söylentileri geziniyordu. Meizu, çıkan bu haberi yalanlayarak böyle bir telefonun piyasa...

Yazılım Geliştiriciler Kotlin'i Tercih Ediyor
Yazılım Geliştiriciler Kotlin'i Tercih Ediyor

Google'ın Geliştiriciler Konferansı'nda yapılan açıklamalara göre Android işletim sistemi için uygulama yapan geliştiricilerin, Kotlin yazılım dilini tercih ettikleri belirtildi. Java dilinin kullanıl...