Samsung, Bixby’nin Hâlâ Hayatta Olduğunu Kanıtlıyor

Samsung, Bixby’nin Hâlâ Hayatta Olduğunu Kanıtlıyor

Samsung, Bixby’nin hala hayatta olduğunu kanıtlamak için geliştiricilere alan sağlayan Bixby Marketplace’i piyasaya sürdü.


Samsung, mobil endüstrisinde epeyce yanlış adımlar attı ancak hiçbiri Bixby ve tuşu gibi kötü hatırlanmıyor. İki yıldır pazarda olmasına rağmen kullanıcılar Bixby’nin ne işe yaradığını bile tam olarak bilmiyor ve diğer akıllı asistanların gerisinde kalıyor. Samsung, Bixby Marketplace’i piyasaya sürerek sunduğu becerilerin ve özelliklerin gerçekten bir piyasa değeri olduğunu kanıtlamaya çalışıyor.

Bixby Marketplace, geliştiricilere ‘Bixby’nin kapsülleri için merkezi depo’ olarak tanımlandı. (Kapsüller, Samsung’un yapay zeka asistanının yeteneklerine verdiği isim.) Bu üçüncü parti yeteneklere de Bixby’nin kesinlikle ihtiyacı var. İki yıldır piyasada olmasına rağmen Bixby, sadece Samsung’un kendi geliştirdiği veya ortaklarının geliştirdiği yetenekleri barındırıyor ve bu da çok uzun bir liste değil. Şirketin yüzlerce telefonu olmasına rağmen çok azının Bixby desteğine sahip olduğunu da belirtelim.

Aslında Bixby kapsülleri, uzun süredir Samsung’un Geliştirici Araçları’nda bulunuyor ancak sadece birkaçı tutunabildi. Bunun sebebi bir pazar olmaması olabilir. Bu hizmetin kullanıma sunulmasıyla birlikte Bixby, diğer akıllı asistanlar arasında gerçekten bir yer edinebilir.
AMD, Yeni Mobil İşlemcisi Ryzen Pro’yu Duyurdu
AMD, Yeni Mobil İşlemcisi Ryzen Pro’yu Duyurdu

Intel'in ezeli rakibi AMD, yeni işlemcileriyle Intel'in önüne geçmeyi hedefliyor. Ürettikler...

Samsung, Web Sitesine Yapay Zeka Bölümü Ekledi
Samsung, Web Sitesine Yapay Zeka Bölümü Ekledi

Samsung’un kendi ürünlerinden haberleri ve teknolojik gelişmeleri yayınladığı Samsung Newsroom, artık yapay zeka haberlerini vereceği yeni bir bölüme sahip. “Samsung AI News” bölümünde, yapay zeka ile...

Tesla Roadster, Dünya'ya Ne Zaman Çarpacak?
Tesla Roadster, Dünya'ya Ne Zaman Çarpacak?

2018'in Şubat ayında SpaceX tarafından Falcon Heavy roketiyle uzaya gönderilen Tesla Roadster, uzaydaki yolculuğuna devam ediyor. Bilim insanlarının yaptığı son çalışmaya göre, Tesla'nın yolculuğu bir...