Samsung'dan Apple'ın iMessage'ını Ti'ye Alan Gif Paketi

Samsung'dan Apple'ın iMessage'ını Ti'ye Alan Gif Paketi

Aralarındaki rekabet hiçbir zaman sona ermeyecek olan Samsung ve Apple arasında yeni bir polemik başladı. Samsung, oluşturduğu GIF paketiyle Apple'ın iMessage hizmetini ti'ye alıyor.


Akıllı telefonların işlevselliğinin artması, kullanıcılara farklı hizmetler sunulmasına neden oluyor. Örneğin akıllı telefonların olmadığı zamanlarda nimet olarak görülen kısa mesaj hizmetleri, artık neredeyse hiç kullanılmıyor. 

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte kısa mesaj hizmetlerine duyulan ihtiyaç azaldı. Bunun nedeniyse internet kullanımının fazlasıyla yaygın olması ve bu bağlamda geliştirilen uygulamaların kullanıcıların her işini görebilecek yeterliliğe sahip olması. Hatta öyle ki kullanıcılar mesajlaşma uygulamalarıyla birbirlerine fotoğraf, video, çıkartma ve elleriyle yaptıkları çizimleri gönderebiliyorlar.

samsung

ABD merkezli teknoloji devi Apple'ın da bu kapsamda geliştirdiği bir uygulama bulunuyor. iMessage. iMessage uygulamasıyla kullanıcılar, rehberlerindeki iPhone kullanıcılarıyla internet üzerinden mesajlaşabiliyorlar. Üstelik iMessage fotoğraf, video ve ses kaydı gibi içeriklerin gönderilebilmesine de imkan sunuyor. Bu konuda iMessage uygulamasının o an için kullanıldığını göstermek isteyen Apple, iMessage aracılığıyla gönderilen mesajları mavi bir konuşma balonu içerisine alıyor. Ancak diğer kısa mesajlar yeşil balon içerisinde bulunuyor.

apple

ABD'li Apple'la Güney Koreli Samsung arasındaki rekabeti bilmeyen yoktur. İki teknoloji devi arasındaki rekabet şimdi, Samsung'un Apple'ın mavi konuşma balonlarını ti'ye almasıyla biraz daha arttı.

Samsung'un yeni hamlesi, akıllı telefon kullanıcılarının birbirlerine göndermekten zevk aldıkları "GIF"lerden geldi. GIF içeriklerin paylaşıldığı platformlardan bir tanesi olan "GIPHY"ye Samsung'un resmi hesabından bazı içerikler yüklendi ve şu açıklama yapıldı: "Yeşil baloncuk olmanın nasıl bir şey olduğunu bilirsiniz. Bunun için yeşil bir GIF galerisi oluşturduk, böylece mavi baloncuklu arkadaşlarınıza mesaj atın ve onlara yeşil olmanın iyi olduğunu gösterin."

İşte Samsung'un oluşturduğu bazı GIF'ler

samsung

samsung

samsung

samsung

samsung

Eğer sizler de bunlar ve daha da fazlasının yer aldığı Samsung'un bu GIF koleksiyonunu kullanmak isterseniz, burada bulunan bağlantıyı kullanabilirsiniz.
Google Chrome, Kötü Amaçlı Siteler İçin Güncelleniyor
Google Chrome, Kötü Amaçlı Siteler İçin Güncelleniyor

Bazı sitelere girdiğinizde bir önceki sayfaya dönemediğinizi fark etmişsinizdir. Google da tam bu sinir bozucu durumu ortadan kaldırmak için çalışıyor. ...

PlayStation 5'in Tasarım Renderları Ortaya Çıktı
PlayStation 5'in Tasarım Renderları Ortaya Çıktı

PlayStation 5 uzun bir süredir öyle ya da böyle gündemde olsa da hiçbir zaman tasarım konusunda bir çıkış sergileyememişti. Şimdi ortaya çıkan bilgilerse cihazın olası tasarımını ortaya koydu. Lets Go...

WhatsApp, Android Beta Uygulamasına İki Yeni Özellik Getirdi
WhatsApp, Android Beta Uygulamasına İki Yeni Özellik Getirdi

WhatsApp, kullanıcıların fotoğraf paylaştıkları anda hangi sohbeti gerçekleştirdiklerini kontrol etmelerini sağlayan 'sohbette göster' özelliğini Android sürümüne de yayınladı. ...