Microsoft, Windows 10 Güncelleme Önizlemesini Yayınladı

Microsoft, yeni geliştirmelerin yer aldığı yeni bir Windows 10 önizlemesi yayınladı.


Windows 10 güncellenmeye ve gelişmeye devam ediyor. Windows’un üreticisi olan teknoloji devi Microsoft, işletim sisteminin yeni versiyon önizlemesini paylaştı.

Yeni kurulum, 19H1 güncellemesi üzerinde yer alıyor. 19H1, bu yılın ilk yarısında yapılacak olan Windows 10 güncellemesini işaret ediyor. Bu kurulum ile birlikte Windows 10, ocak ayında testlere açılan 18317 versiyonundan 18323 versiyonuna geçiş yapacak.

Windows 10 sık sık yeni güncellemeler alıyor. Yazılımın şimdiye kadar aldığı altı büyük güncelleme var: Kasım Güncellemesi, Yıldönümü Güncellemesi, Üreticiler Güncellemesi, Güz Üreticiler Güncellemesi, Nisan 2018 güncellemesi ve kötü şöhretli Ekim 2018 Güncellemesi.

Yedinci güncelleme ile birlikte RAW görüntü dosyaları için destek sağlanacak. Mağazadan indirilebilecek olan RAW kodek paketi ile Windows’un işlenmemiş RAW görüntü dosyası desteğini arttırmak mümkün olacak. Böylece görüntü thumbnaillerini, önizlemelerini, kamera meta bilgilerini dosya gezgininde görmek mümkün olacak. Windows Imaging Framwork olan cihazlar, RAW görüntüleri tam çözünürlükte açabilecek.

Light tema konusunda da gelişmeler var. Bu kurulumda bazı sorunlar düzeltilecek. Bunlar arasında bazı metinlerin, kaydırma çubuklarının ve ikonların görünmemesi sorunu da var. Daha önce düzgün şekilde renk değiştirmeyen simgeler artık uygun şekilde renk değiştirecek.
Nokia'nın Hiç Satışa Sunmadığı Android Telefon
Nokia'nın Hiç Satışa Sunmadığı Android Telefon

Nokia'nın 2013-2014 yılları arasında üretmiş olduğu Ion Mini isimli bir telefonun prototipi, eBay'de listelendi. Satıcı, Android 4.3 işletim sistemini kullanan bu telefon için 1.999 dolar...

Apple II, Tam 42 Yıl Sonra Küllerinden Doğdu
Apple II, Tam 42 Yıl Sonra Küllerinden Doğdu

MacEffects adlı bir girişim, başlattıkları Kickstarter kampanyası ile bundan tam 42 yıl önce piyasaya sürülen Apple II bilgisayara yeniden hayat verdi. ...

PlayStation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunlarını Açıklandı
PlayStation Plus Şubat Ayı Ücretsiz Oyunlarını Açıklandı

Her ay PlayStation Plus üyelerine yeni ücretsiz oyunlar ekleyen Sony, Şubat ayında da yeni oyunlarla gelecek. ...