Dijital Denge Uygulaması Pixel Telefonları Yavaşlatıyor

Dijital Denge Uygulaması Pixel Telefonları Yavaşlatıyor

Google’ın yazılımını yaptığı, telefonunuzdaki uygulama alışkanlıklarınızı takip eden Dijital Denge uygulamasının Google Pixel telefonların performansını düşürdüğü iddia edildi.


Google’ın Dijital Denge uygulaması, telefonunuzdaki uygulamaların takibini yaparak teknolojik ve normal yaşantınıza bir denge getirmeyi amaçlayan yararlı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama aslında yararlı olsa da birçok Pixel kullanıcısı, uygulamanın istenmeyen yan etkileri olduğunu belirtti. Reddit’te birçok kullanıcının paylaşım yaptığı bir başlık mevcut. Kullanıcılar, uygulamayı kapattıklarında cihazlarının performansının gözle görülür şekilde arttığını belirtti.

Telefonun performansını düşürmek Dijital Denge uygulamasının özellikleri arasında olmaması gerekiyor. Uygulama arka planda çalışarak hangi uygulamalarda ne kadar vakit geçirdiğinizin kaydını tutuyor.

Bu veriler sayesinde siz de hangi uygulamalar üzerinde gereğinden fazla vakit geçirdiğinizi görebiliyorsunuz. Dahası, uygulama aracılığıyla fazla kullanılan uygulamalar için zamanlayıcı ayarlayabiliyor ya da ekranınızdaki renk ayarlarının otomatik değişerek uygulamanın daha kötü görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Bunun bir sonucu olarak da uygulamayı kullanmaktan vazgeçiyorsunuz.

Dijital Denge uygulamasının Pixel telefonları yavaşlatması durumu ise ciddi anlamda kullanıcılarda soru işaretleri oluşturmuş durumda. Bu kullanıcıların belirttiği yavaşlama sorunu kanıtlanırsa birçok kullanıcı, normal şartlarda fazlasıyla yararlı olan bu uygulamayı telefonlarından kaldırabilir.
Nintendo Switch İçin Daha Fazla Indie Oyun Geliyor
Nintendo Switch İçin Daha Fazla Indie Oyun Geliyor

Aile dostu oyun konsolu Nintendo'nun Switch konsolu için daha fazla Indie türünde oyun yapılacak. ...

Asus ZenFone Max Pro M2'ye Dijital Denge Uygulaması Geliyor
Asus ZenFone Max Pro M2'ye Dijital Denge Uygulaması Geliyor

Asus'un Aralık 2018'de satışa sunduğu akıllı telefonu ZenFone Max Pro M2, Haziran 2019 güncellemesiyle birlikte Dijital Denge uygulaması ve hata düzeltmelerine kavuştu. ...

Google, Uygulamalara Bulaşan Zararlı Yazılımı Tespit Edemedi
Google, Uygulamalara Bulaşan Zararlı Yazılımı Tespit Edemedi

Google Play Store'da bulunan toplamda 440 milyon kez indirilmiş 238 tane uygulamada keşfedilen BeiTaAd adında bir zararlı yazılım tam 7 ay sonra Lookout adında bir güvenlik şirketi tarafından Google'a...