Dijital Denge Uygulaması Pixel Telefonları Yavaşlatıyor

Dijital Denge Uygulaması Pixel Telefonları Yavaşlatıyor

Google’ın yazılımını yaptığı, telefonunuzdaki uygulama alışkanlıklarınızı takip eden Dijital Denge uygulamasının Google Pixel telefonların performansını düşürdüğü iddia edildi.


Google’ın Dijital Denge uygulaması, telefonunuzdaki uygulamaların takibini yaparak teknolojik ve normal yaşantınıza bir denge getirmeyi amaçlayan yararlı bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Uygulama aslında yararlı olsa da birçok Pixel kullanıcısı, uygulamanın istenmeyen yan etkileri olduğunu belirtti. Reddit’te birçok kullanıcının paylaşım yaptığı bir başlık mevcut. Kullanıcılar, uygulamayı kapattıklarında cihazlarının performansının gözle görülür şekilde arttığını belirtti.

Telefonun performansını düşürmek Dijital Denge uygulamasının özellikleri arasında olmaması gerekiyor. Uygulama arka planda çalışarak hangi uygulamalarda ne kadar vakit geçirdiğinizin kaydını tutuyor.

Bu veriler sayesinde siz de hangi uygulamalar üzerinde gereğinden fazla vakit geçirdiğinizi görebiliyorsunuz. Dahası, uygulama aracılığıyla fazla kullanılan uygulamalar için zamanlayıcı ayarlayabiliyor ya da ekranınızdaki renk ayarlarının otomatik değişerek uygulamanın daha kötü görünmesini sağlayabiliyorsunuz. Bunun bir sonucu olarak da uygulamayı kullanmaktan vazgeçiyorsunuz.

Dijital Denge uygulamasının Pixel telefonları yavaşlatması durumu ise ciddi anlamda kullanıcılarda soru işaretleri oluşturmuş durumda. Bu kullanıcıların belirttiği yavaşlama sorunu kanıtlanırsa birçok kullanıcı, normal şartlarda fazlasıyla yararlı olan bu uygulamayı telefonlarından kaldırabilir.
Lenovo Z5 İçin Android Pie Beta Yayınlandı
Lenovo Z5 İçin Android Pie Beta Yayınlandı

Çin merkezli teknoloji şirketi Lenovo, kendi akıllı telefonu Lenovo Z5 için Android 9 Pie Beta'yı yayınladı. ...

Intel Ice Lake 11. Nesil Sürücü Desteği Linux'a Geldi
Intel Ice Lake 11. Nesil Sürücü Desteği Linux'a Geldi

Intel'in açık kaynak kodlu Linux grafik sürücü desteği, 11. nesil dağıtım için hazır hâlde. Yılla...

Cydia, İsim Seçimiyle Sorgulatan Karanlık Modunu Tanıttı
Cydia, İsim Seçimiyle Sorgulatan Karanlık Modunu Tanıttı

Apple’ın jailbreak dosya düzenleme uygulaması Cydia, Turkey isimli bir karanlık mod edindi. Karanlık mod kullanıcılar tarafından beğenilse de isim konusu akıllarda soru işaretleri oluşturdu. ...