Niantic, İlk Uygulaması Field Trip'in Fişini Çekiyor

Niantic, İlk Uygulaması Field Trip'in Fişini Çekiyor

Harry Potter: Wizard Unite, Pokémon Go, Ingress gibi oyunlarıyla ünlü yazılım geliştirme şirketi Niantic’in Eylül 2012’de yayınladığı Field Trip, şirketin piyasaya sürdüğü ilk uygulamaydı. Bir süre önce marketlerden kaldırılan Field Trip, artık tamamen kullanılmaz hale gelecek.


Niantic, Pokémon Go, Ingress gibi artırılmış gerçeklik mobil oyunlarla kendini dünyaya tanıtmış bir yazılım geliştirme şirketi. Şirketin son yayınladığı oyun olan Harry Potter: Wizards Unite’da merakları üzerine çekmeyi başarmıştı ancak Niantic’in bu yola ilk adımını attığı uygulama olan Field Trip için bugün kötü haber geldi. 

Niantic, bir blog yazısında “Bugün, senenin ilerleyen vakitlerinde Field Trip’in tamamen kapatılacağını duyurmak için bu yazıyı yazıyoruz. Birçok bakımdan Field Trip, bizim misyonumuzu gösteren bir uygulamaydı: Dünyayı keşfet, yeni arkadaşlar edin, dışarı çık ve egzersiz yap” diyerek hem misyonlarını bir kez daha vurguladı, hem de Field Trip’in kapatılacağını ve bunun ne zaman gerçekleşeceğini belirtti. 

Eğer uygulamayı kullanıyorsanız, Niantic gelecekte yeni bir sürümün gelebileceği ile ilgili ufak bir şeyler söyledi. Niantic, açıklamalarına “Çalışmaya öncelik vermemiz gerekiyor ve böylece dünya çapındaki milyonlarca oyuncuya inanılmaz bir artırılmış gerçeklik deneyimi sunmaya odaklanabiliyoruz. Bu durum, belki Field Trip’in yeniden tasarlanmış bir sürümünü geri getirmemizi de sağlayabilir” diye devam etti. 

Field Trip, 2012 yılının eylül ayında piyasaya sürülmüştü ve bu senenin başlarına kadar Google Play Store’da yer alıyordu. Uygulama, konumunuzun bilgisini alıp size yakındaki çeşitli ilgi noktaları konusunda bilgiler veriyordu. Hala hizmetine devam eden First Trip uygulamasının bu yılın ilerleyen zamanlarında fişi tamamen çekilecek. 
Evet arkadaşlar tekrar hatırlatmak isterim ki forumlarda, sosyal medya paylaşımlarınızda, blogunuzda veya websitenizde resim yüklemek ve ya resim paylaşmak için buraya tıklayabilirsin. Sınırsız resim yükeyebilir ve resim paylaşabilirsin.
Krediyle Cep Telefonu Alımlarında Sigorta Zorunluluğu
Krediyle Cep Telefonu Alımlarında Sigorta Zorunluluğu

BDDK tarafından yürürlüğe koyulan yeni düzenlemeye göre kredi ile cep telefonu almak isteyenler kırılma ve çarpmalara karşı güvence sağlayan cep telefonu sigortalarından yaptırmak zorunda kalacaklar. ...

Sony, Xbox'a Özel Bir Oyunun Sahibi Oldu
Sony, Xbox'a Özel Bir Oyunun Sahibi Oldu

Sony, geçtiğimiz ay satın aldığı bağımsız geliştirici "Insomniac Games"le ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Sony Computer Entertainment Inc.'in bir numaralı ismi Shuhei Yoshida, bu satın alma işlemle...

F1 2019'un Trailerı Yayınlandı
F1 2019'un Trailerı Yayınlandı

Yarış oyunu severlerin merakla beklediği F1 2019 oyununun ilk fragmanı yayınlandı. Codemasters F1...