Nokia 9 PureView'ın Kamera Sorunları Güncellemeyle Çözülecek

Nokia 9 PureView'ın Kamera Sorunları Güncellemeyle Çözülecek

Beklentileri çok fazla karşılayamayan Nokia 9 PureView'da bulunan kamera ve parmak izi okuyucusu sorunları, bir yazılım güncellemesiyle çözülecek.


Nokia 9 PureView haberleri ilk çıkmaya başladığında fotoğraf çekmeyi sevenler ve Instagram’da sık sık fotoğraf paylaşımı yapanlar, telefonun bulundurduğu 5 arka kamerası sebebiyle bir hayli heyecanlanmıştı. Ancak kullanıcılar, umduklarını pek de bulabilmiş gibi değiller.

Akıllı telefonlarda çekilen fotoğrafların kalitesinde donanım kadar yazılımın da önemi var. Kamera sayısı belli olduğu günden sonra dikkatleri üzerine çeken Nokia 9 PureView ise yazılım konusunda sınıfta aldı. PureView’u deneyimleme şansı bulan ilk kullanıcılar, kamera uygulamasıyla sorun yaşadıklarını belirtiyorlar.

Gelen şikâyetlere göre telefonda bulunan kamera uygulaması, bazı durumlarda oldukça yavaş açılıyor. Ancak sorunlar sadece bununla da bitmiyor. Çekim modları arasında geçiş yaparken de donmalar yaşayan cihazın kamerasının en büyük sorununun çökmeler ve donmalar olduğu söyleniyor.

Kamerada yaşanan çökmelerin, batarya seviyesi düşük olduğunda yaşanan gerilim düşüklüğünden kaynaklandığını söyleyen Juho Sarvikas’a göre HMD Global, bu sorunları düzeltecek bir yazılım güncellemesi üzerinde çalışıyor.

Ayrıca Sarvikas, bazı kullanıcıların şikâyet ettiği ekrana gömülü parmak izi okuyucu sensörü üzerinde de çalışmalar yapıldığını söyledi. HMD Global'ın kısa zaman içinde güncellemeyi tamamlayıp, kullanıcıların şikâyet ettiği sorunları çözmesi bekleniyor.
Yeni Star Wars Oyununun 8 Milyon Kopya Satması Bekleniyor
Yeni Star Wars Oyununun 8 Milyon Kopya Satması Bekleniyor

Star Wars’ın yeni oyunu Star Wars: Jedi Fallen Order’in oldukça iyi satış rakamlarına ulaşması bekleniyor. Electronic Arts, bu kez turnayı gözünden vuracağa benziyor. ...

Mark Zuckerberg, Yapay Zeka İçin Çalışmalara Başladı
Mark Zuckerberg, Yapay Zeka İçin Çalışmalara Başladı

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Kaliforniya’da düzenlenen yıllık F8 geliştiriciler konferansında şirketinin gelecek yıllardaki planını açıkladı. Zuckerberg’in anlattıklarına göre şirket, önümüzd...

Mobil GSuite Kullanıcılarına Otomatik Oda Önerileri Geldi
Mobil GSuite Kullanıcılarına Otomatik Oda Önerileri Geldi

Google, GSuite kullanıcılarına geçtiğimiz web üzerinden sunduğu otomatik oda önerileri özelliğini artık iOS ve Android uygulamasına da getirdi. ...