Nokia 9 PureView'ın Kamera Sorunları Güncellemeyle Çözülecek

Nokia 9 PureView'ın Kamera Sorunları Güncellemeyle Çözülecek

Beklentileri çok fazla karşılayamayan Nokia 9 PureView'da bulunan kamera ve parmak izi okuyucusu sorunları, bir yazılım güncellemesiyle çözülecek.


Nokia 9 PureView haberleri ilk çıkmaya başladığında fotoğraf çekmeyi sevenler ve Instagram’da sık sık fotoğraf paylaşımı yapanlar, telefonun bulundurduğu 5 arka kamerası sebebiyle bir hayli heyecanlanmıştı. Ancak kullanıcılar, umduklarını pek de bulabilmiş gibi değiller.

Akıllı telefonlarda çekilen fotoğrafların kalitesinde donanım kadar yazılımın da önemi var. Kamera sayısı belli olduğu günden sonra dikkatleri üzerine çeken Nokia 9 PureView ise yazılım konusunda sınıfta aldı. PureView’u deneyimleme şansı bulan ilk kullanıcılar, kamera uygulamasıyla sorun yaşadıklarını belirtiyorlar.

Gelen şikâyetlere göre telefonda bulunan kamera uygulaması, bazı durumlarda oldukça yavaş açılıyor. Ancak sorunlar sadece bununla da bitmiyor. Çekim modları arasında geçiş yaparken de donmalar yaşayan cihazın kamerasının en büyük sorununun çökmeler ve donmalar olduğu söyleniyor.

Kamerada yaşanan çökmelerin, batarya seviyesi düşük olduğunda yaşanan gerilim düşüklüğünden kaynaklandığını söyleyen Juho Sarvikas’a göre HMD Global, bu sorunları düzeltecek bir yazılım güncellemesi üzerinde çalışıyor.

Ayrıca Sarvikas, bazı kullanıcıların şikâyet ettiği ekrana gömülü parmak izi okuyucu sensörü üzerinde de çalışmalar yapıldığını söyledi. HMD Global'ın kısa zaman içinde güncellemeyi tamamlayıp, kullanıcıların şikâyet ettiği sorunları çözmesi bekleniyor.
Play Store'da Bulunan 200 Uygulamada Virüs Tespit Edildi
Play Store'da Bulunan 200 Uygulamada Virüs Tespit Edildi

Güvenlik araştırmacıları, Play Store'da bulunan 200 uygulamada cihazların arka planında çalışarak reklam geliri elde eden kötü amaçlı yazılım tespit edildi. ...

Yeni COD Oyunu, 200 Kişilik Battle Royal Modu ile Gelecek
Yeni COD Oyunu, 200 Kişilik Battle Royal Modu ile Gelecek

Call of Duty serisinin son üyesi, sonbaharda piyasaya sürülecek. Bir yandan çalışmalar devam ederken diğer yandan da oyunla ilgili yeni bir söylenti ortaya çıktı. Buna göre oyunun hayatta kalma modunu...

AirPods'a Rakip Olabilecek Yeni Bir Beats Modeli Tanıtılacak
AirPods'a Rakip Olabilecek Yeni Bir Beats Modeli Tanıtılacak

Teknoloji devi Apple'ın en popüler ürünlerinden biri olan AirPods, yine Apple'a ait olan Beats'in üreteceği yeni bir kulaklıkla kendine rakip edinebilir. ...