Nokia 9 PureView'ın Kamera Sorunları Güncellemeyle Çözülecek

Nokia 9 PureView'ın Kamera Sorunları Güncellemeyle Çözülecek

Beklentileri çok fazla karşılayamayan Nokia 9 PureView'da bulunan kamera ve parmak izi okuyucusu sorunları, bir yazılım güncellemesiyle çözülecek.


Nokia 9 PureView haberleri ilk çıkmaya başladığında fotoğraf çekmeyi sevenler ve Instagram’da sık sık fotoğraf paylaşımı yapanlar, telefonun bulundurduğu 5 arka kamerası sebebiyle bir hayli heyecanlanmıştı. Ancak kullanıcılar, umduklarını pek de bulabilmiş gibi değiller.

Akıllı telefonlarda çekilen fotoğrafların kalitesinde donanım kadar yazılımın da önemi var. Kamera sayısı belli olduğu günden sonra dikkatleri üzerine çeken Nokia 9 PureView ise yazılım konusunda sınıfta aldı. PureView’u deneyimleme şansı bulan ilk kullanıcılar, kamera uygulamasıyla sorun yaşadıklarını belirtiyorlar.

Gelen şikâyetlere göre telefonda bulunan kamera uygulaması, bazı durumlarda oldukça yavaş açılıyor. Ancak sorunlar sadece bununla da bitmiyor. Çekim modları arasında geçiş yaparken de donmalar yaşayan cihazın kamerasının en büyük sorununun çökmeler ve donmalar olduğu söyleniyor.

Kamerada yaşanan çökmelerin, batarya seviyesi düşük olduğunda yaşanan gerilim düşüklüğünden kaynaklandığını söyleyen Juho Sarvikas’a göre HMD Global, bu sorunları düzeltecek bir yazılım güncellemesi üzerinde çalışıyor.

Ayrıca Sarvikas, bazı kullanıcıların şikâyet ettiği ekrana gömülü parmak izi okuyucu sensörü üzerinde de çalışmalar yapıldığını söyledi. HMD Global'ın kısa zaman içinde güncellemeyi tamamlayıp, kullanıcıların şikâyet ettiği sorunları çözmesi bekleniyor.
Call Screen'deki Karmaşa Gideriliyor
Call Screen'deki Karmaşa Gideriliyor

Google, Pixel cihazları için Call Screen özelliğini duyurduğunda birçok kullanıcı tam olarak ne olduğunu, nasıl kullanılacağını veya işlevselliğini kavrayamamıştı. Şirket, getireceği yeni yazılım günc...

TikTok'un Uygulama İçi Satış Gelirleri Yüzde 500 Arttı
TikTok'un Uygulama İçi Satış Gelirleri Yüzde 500 Arttı

TikTok, geçtiğimiz Mayıs ayında 9 milyon dolarlık uygulama içi satış gerçekleştirdi. Bu, geçen yılın aynı dönemine göre %500'lük bir artışa denk geliyor. Uygulamanın bu ay içinde toplam 100 milyon dol...

Toplam Değeri 60 TL Olan, 5 Android Oyun ve Uygulama
Toplam Değeri 60 TL Olan, 5 Android Oyun ve Uygulama

Her hafta olduğu gibi bu hafta da kısa süreliğine ücretsiz Google Play uygulamalarıyla karşınızdayız. ...