Netflix, Çiftler İçin Ortak İzleme Sözleşmesi Yayınladı

Netflix, Çiftler İçin Ortak İzleme Sözleşmesi Yayınladı

Eğer ki sevgilinizle ya da eşinizle ortak bir Netflix dizisi izliyor ancak izlenecek bölümler konusunda sıkıntı yaşıyorsanız ya dizinin kalan bölümlerini tek başınıza izlemeyi ya da partnerinizi sabırla beklemek zorunda kalıyorsunuz. Netflix ise bu sorunu ortak izleme kontratı adını verdiği eğlenceli bir yolla çözmeye karar vermiş.


Kontrat aslında oldukça basit. Çiftlerin ortak bir şeyler izleme konusunda en çok şikayet ettiği sorunlar hedefe oturtulmuş. Listedeki sorunlar partnerleriyle ortak bir dizi izleyenlere oldukça tanıdık gelecektir.

Hükümler ve Koşullar

  1. Uyuyakalmayacağım
  2. Bir şeyler kaçırdığım için diğer kişinin geri sarmasına sebep olacak olan telefonumun dikkatimi dağıtmasına izin vermeyeceğim
  3. Diğer kişi olmadan diziyi izlemeye devam etmeyeceğim
  4. Diziyi izlerken konuşmayacağım
  5. Spoiler verme sınırına yaklaşırsam, diğer kişi ile paylaşmayacağım

Sözleşmede ayrıca henüz yeni bölümleri izlememiş partnere spoiler verme alışkanlığı gibi kötü alışkanlıklara da yer veriliyor. Sözleşmenin üç maddesi de bir şeyler izleme sırasında gerçekleşebilecek rahatsız edici davranışları içeriyor.

Netflix, sözleşmenin tanığı olarak da kendisini yerleştirmiş durumda. Tabii ki eğlencelik olan bu sözleşme çiftler arasında sözleşme maddelerine uymama durumunda belirlenecek bir ceza ile daha da eğlenceli hale getirilebilir.

Siz Netflix ortak izleme sözleşmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce sözleşmeye farklı hangi maddeler eklenebilir. Fikirlerinizi ve düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.
Mozilla, Android İçin Firefox Lockbox’ı Duyurdu
Mozilla, Android İçin Firefox Lockbox’ı Duyurdu

Mozilla, Android işletim sistemine sahip cihazlar için kendi şifre yönetme uygulaması Firefox Lockbox’ı yayınladı. ...

11nci Nesil Intel iGPU Benchmark Sonuçları AMD’yi Üzecek
11nci Nesil Intel iGPU Benchmark Sonuçları AMD’yi Üzecek

Intel’in 11. Nesil iGPU’suna ait benchmark testi sonuçları resmi olarak olmasa da ortaya çıktı. Intel’in yeni entegre grafik işlemcisi ile entegre grafik kartını kullanarak oyun oynamak mümkün olacak....

PUBG Mobile'a Gelecek 3 Bomba Özellik
PUBG Mobile'a Gelecek 3 Bomba Özellik

Bilgisayar ve oyun konsolları için piyasaya sürüldükten sonra akıllı telefonlara da gelen PUBG Mobile, kısa bir süre sonra yeni bir güncelleme alacak. Geliştirici şirket şimdi, 0.15.0 olarak kodlanan ...