Samsung Galaxy Book S, Basın Fotoğraflarında Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy Book S, Basın Fotoğraflarında Ortaya Çıktı

Samsung, bu yıl da dizüstü bilgisayar piyasasını es geçmeyerek yeni bir model piyasaya sürmeye hazırlanıyor gibi görünüyor.


Samsung, geçtiğimiz yıl Windows işletim sistemine sahip Galaxy Book2’yi piyasaya sürmüştü. Şirket, bu sene de dizüstü bilgisayar piyasasından vazgeçmeyerek ‘Galaxy Book S’ isimli yeni ürününü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Samsung Galaxy Book S’in resmi gözüken basın fotoğrafları, Evan Blass isimli güvenilir bir kaynaktan sızdırıldı. Hem tablet hem de dizüstü bilgisayar modelinde olan Galaxy Book2’nin aksine Galaxy Book S, klavye bağlantılı standart bir dizüstü bilgisayar olacak. Cihazın ekranında 3 adet inçe çentik bulunacak ve ekranın üst kısmında da bir kamera bulunacak.

samsung galaxy book s

Görsellerde ayrıca cihazın sol tarafında bir USB-C portu (muhtemelen sağ tarafta daha çok olacaktır) olduğu gözlemleniyor. USB-C portunun yanında da bir kulaklık girişi veya güç girişi bulunabilir. Cihazın tasarımına bakıldığı zaman oldukça sade bir tasarımı olduğu görülüyor. Samsung’un bu sene çıkaracağı dizüstü bilgisayar modelinde sade ama klas bir tasarım hedeflediğini tahmin ediyoruz.

Geekbench’te tespit edilen ve Galaxy Book S olduğu iddia edilen bir Samsung cihazına ait özellikler şöyle: Windows 10 işletim sistemi, Snapdragon 855 işlemci, 8 GB RAM. Güney Kore menşeili teknoloji devinden şu an için Galaxy Book S adına bir açıklama yok ancak önümüzdeki hafta gerçekleşecek Galaxy Note10 etkinliğinde bir açıklama duymamız muhtemel.
Oppo Reno 2Z ve 2F - Fiyatı ve Özellikleri
Oppo Reno 2Z ve 2F - Fiyatı ve Özellikleri

Bugün gerçekleştirdiği lansmanla Reno 2 serisini tanıtan Oppo, premium modelin yanı sıra yüksek performanslı üst segment telefonlarını da tanıttı. Tüm telefonlarında dörtlü kamerayı kullanan Oppo, dik...

Meme Kanseri Riskini Önceden Hesaplayan Yapay Zekâ
Meme Kanseri Riskini Önceden Hesaplayan Yapay Zekâ

Binlerce tarama sonucu ile eğitilen bir yapay zeka, insanların meme kanseri riskini öngörebiliyor. MIT araştırmacıları tarafından geliştirilen yazılım kanser riski açısından geleceği görüyor. ...

PlayStation 4 İçin Cross-Play Sistemi Beta Aşamasından Geçti
PlayStation 4 İçin Cross-Play Sistemi Beta Aşamasından Geçti

Sony, bir süredir PlayStation 4 için cross-play adı verilen 'çoklu platformları bir oturumda birleştirme' sistemi üzerinde çalışıyordu. Sony, sistemin beta programından çıktığını belirtti ve artık gel...