Samsung Galaxy A50, Dayanıklılık Testinden Başarıyla Geçti

Samsung Galaxy A50, Dayanıklılık Testinden Başarıyla Geçti

Artık ön tarafı tamamen ekran olan telefonlar yaygınlaşmaya başladı ve tabii bununla beraber telefonların olası düşmelere karşı dayanıklılıkları da oldukça önem arz etmeye başladı. YouTube’daki popüler kanallardan bir tanesi olan JerryRigEverything de Samsung’un orta seviye telefonu Galaxy A50’ye bir dayanıklılık testi yaptı.


Galaxy A50 ilk bakışta premium bir cihaz izlenimi bıraksa da gövdesi plastikten ve donanımları da orta segment seviyelerinde. Bu plastik gövde, bükülme testinden geçmiş olsa da çizilme testinde aynı başarıyı gösteremedi. Dolayısıyla bir A50 sahibiyseniz telefonunuzu anahtarlarınızla aynı yere koymamaya dikkat edin.

Cihazın Gorilla Glass 3 ile korunan ekranına yapılan çizilme testinde de nispeten başarılı bir sonuçla ayrıldığını söyleyebiliriz. Dokuza ayrılan ekran çizilme testinde ekranın altıncı seviyede ufak çizilmelere yedinci seviyedeyse derin çizilmelere maruz kaldığı görülüyor. Telefonun arka tarafında bulunan kameralar ise cam ile korunuyor ve dayanıklılık konusunda görevini yerine getirdiği söylenebilir.

Ekran üzerindeki bir diğer dayanıklılık testi de aleve dayanıklılık. AMOLED ekranın 30 saniye boyunca ateş testine dayandığı görülüyor. Telefonda bulunan ekrana gömülü parmak izi okuyucu sensör de yedinci seviye çizilme testine maruz kalmasına rağmen gayet sorunsuz bir şekilde çalışıyor.

Sıra dayanıklılık testine gelindiğindeyse telefonun gayet iyi bir iş çıkardığı söylenebilir. Plastik gövdesine rağmen Galaxy A50, işlevselliğinden herhangi bir şey kaybetmiyor. Genel olarak telefonda bir eğilme yaşansa da cihazın dokunmatik ekranında herhangi bir fonksiyon kaybı ortaya çıkmıyor.
Anker, MWC 2019'da Ürünlerini Tanıttı
Anker, MWC 2019'da Ürünlerini Tanıttı

Çin merkezli popüler marka Anker, MWC 2019'u verimli geçiren şirketlerden biri olmayı başardı. Bu...

Google'dan Kurumsal Müşterileri Yakından İlgilendiren Açık
Google'dan Kurumsal Müşterileri Yakından İlgilendiren Açık

Google'ın kurumsal müşteriler için oluşturulmuş olan ve sadece G Suite hesabı olan müşterilerin erişebildiği Google Apps platformunda, kullanıcıların şifrelerinin basit bir metin belgesi halinde sakla...

Son 20 Yılın En İyi 20 PC Oyunu
Son 20 Yılın En İyi 20 PC Oyunu

Bilgisayar oyunları, koca bir neslin hayal gücüne yadsınamaz katkılar sağladı. Her yıl yüzlerce yeni hikâye gördüğümü bu dünyanın, elbette unutulmayanları da var. Son 20 boyunca çeşitli törenlerden öd...