Samsung Galaxy A90 5G'nin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Samsung Galaxy A90 5G'nin Teknik Özellikleri Ortaya Çıktı

Her geçen gün hakkındaki söylentilerin sayısı artan Samsung Galaxy A90'ın kutusunu gösteren bir fotoğraf ortaya çıktı. Fotoğrafta yer alan teknik detaylar, daha önce ortaya çıkan bazı özellikleri de doğrular nitelikte.


Yakın zamanda Galaxy Note10 ve Note10+ lansmanıyla teknoloji dünyasının gündemine oturan Samsung, yeni cihazları için çalışmaları sürdürüyor. Güney Koreli şirketin yeni özelliklerini denediği Galaxy A serisine katılacak yeni cihaz Galaxy A90 5G hakkında ortaya çıkan detaylar da artmaya devam ediyor. Geride bıraktığımız gün sizlerle paylaştığımız Galaxy A90'ın son hâlini gösteren görselden sonra bugün de cihazın kutusunun fotoğrafı ortaya çıktı. 

Sızıntıların efendisi olarak tanınan Evan Blass (evleaks)'in de cihaz hakkında tweet atmasıyla artan Galaxy A90 5G dedikoduları, bizleri hareketli günlerin beklediğini gösteriyor. Bugün paylaşılan Galaxy A90 5G'nin kutusunun görseli, cihaza ilk bakışı lansmandan oldukça önce sunuyor.

Galaxy A90 5G'nin ortaya çıkan kutusu:

Galaxy A90 5G

Kutunun ön yüzeyinde yer alan görsel, Galaxy A90 5G'nin nasıl görüneceğini ortaya koyuyor. Infinity-U ekran tasarımına sahip olan cihaz, üçlü arka kamera kurulumuyla geliyor. Kutunun arka tarafında yer alan detaylarsa teknik özellikleri ön plana çıkarıyor.

Kamera tarafında 48 MP + 5 MP + 8 MP çözünürlüğünde 3 kamerası olduğu belirtilen Galaxy A90 5G, 6,7 inçlik FullHD+ çözünürlüklü Super AMOLED bir ekrana sahip olarak piyasaya sürülecek. Galaxy A80’de kullanılan dönen kameralı tasarımın bu cihazda da karşımıza çıkacağı iddialarını çürüten görsel, 128 GB dâhili hafıza ve 6 GB RAM'e işaret ediyor.

Snapdragon 855 yonga seti kullanılacağı düşünülen Galaxy A90 5G'de 25 W hızlı şarj özelliği de beklenen özellikler arasında öne çıkıyor. Fiyat anlamında ne yazık ki herhangi bir detayın paylaşılmadığı cihazın ne zaman piyasaya sürüleceğini de önümüzdeki günlerde hep birlikte göreceğiz.
Adobe Illustrator, 2020'de iPad'lere Geliyor
Adobe Illustrator, 2020'de iPad'lere Geliyor

Geçtiğimiz yılın ekim ayında Photoshop CC için iPad'lere özel bir sürüm yayınlamayı planladığını açıklayan Adobe, mayıs ayından bu yana uygulamayı test ediyor. Yeni bilgiler, şirketin Photoshop’un yan...

OnePlus 7 Pro'nun Tanıtım Videosu ve Fiyatı Ortaya Çıktı
OnePlus 7 Pro'nun Tanıtım Videosu ve Fiyatı Ortaya Çıktı

OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro'nun tanıtılmasına saatler kala cihazın tanıtım videoları, fiyatlarıyla birlikte ortaya çıktı. ...

Apple, Yeni Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı
Apple, Yeni Bir Katlanabilir Telefon Patenti Aldı

Katlanabilir akıllı telefonları yavaş yavaş tanıtılmaya başlandığı günümüzde Apple'ın da bu fikre yatkın olabileceği ortaya çıktı. ...